Проекти теплиці в кресленнях і схемах

Прийнявши рішення про будівництво теплиці необхідно визначитися з розмірами, внутрішнім плануванням, матеріалами. Головним критерієм, що впливає на проектування теплиць, є час її експлуатації. Залежно від того чи є будова сезонним або цілорічним (зимовим) вибирається форма каркаса, його матеріал, тип опалення і вид покриття.

У цій статті надані проекти опалювальних теплиць, які можна зробити своїми руками. Описи і основні технічні характеристики схем складання, вузлів і матеріалів, особливості експлуатації.

Проекти теплиці в кресленнях і схемах Проекти теплиці в кресленнях і схемах Проекти теплиці в кресленнях і схемах Проекти теплиці в кресленнях і схемах Проекти теплиці в кресленнях і схемах Проекти теплиці в кресленнях і схемах

Критерії вибору

Відмінними рисами проектів по гарєєвим теплицям є:

  • Капітальна модель будови з надійним фундаментом стрічкового типу;
  • Можливість поділу корисної внутрішньої площі на зони з різними теплотехнічними показниками;
  • Вбудована система вентиляції, освітлення та опалення. Найкращі проекти зимових теплиць зроблених своїми руками передбачають автоматичне регулювання температури і вологості в приміщенні.

Проекти теплиці в кресленнях і схемах

Проект теплиці в кресленнях – схема заземленою зимової конструкції

Вибір оптимального проекту даху

Краплеподібна схема. Перевагою такої схеми є зменшення тиску снігу. Сніг просто скочується з покрівлі не затримуючи. Недоліком є ​​складність складання і влаштування вентиляційних люків.

арочна схема. Має досить високу стійкість до вітрового і снігового навантаження. Однак сам каркас повинен бути укріплений додатковими укосинами. Під час сонячних зимових днів сніг на такій покрівлі тане і змерзається з матеріалом покриття, що вимагає періодичної чистки поверхні.

Проекти теплиці в кресленнях і схемах

Схеми проекту арочної теплиці

багатогранна схема. Перехідний варіант між арочної і двосхилим формою. Характеризується високою міцністю і стійкістю до снігових навантажень. Ламана схема адаптована для сезонного використання. Нижні сегменти даху можуть бути великими вентиляційними люками. Головний недолік такого проекту – висока складність і трудомісткість складання каркаса.

Проекти теплиці в кресленнях і схемах

Проекти, креслення ламаного даху для теплиці із зазначенням основних конструкційних розмірів і кутів

односхилий дах. Найбільш поширені примикають проекти теплиць з опаленням мають односхилий покрівлю. Переваги такої схеми компонування для зимової теплиці набагато більше, якщо вона розміщена на південній стороні будинку. В цьому випадку економія на обігріві може становити до 20%. Крім того, якщо дозволяє схема опалення будинку з нею можна з’єднати систему обігріву теплиці.

Проекти теплиці в кресленнях і схемах

Схема пристенной конструкції, за проектом скат повинен виходити на південь

двосхилі схеми. Характерні для проектів теплиць з профільних труб або металевого куточка, швелера, двутавра. Кут нахилу кроквяної системи повинен бути в межах 20-30 °. Це оптимальна величина, що дозволяє снігу безперешкодно сходити з площини. Цей дах досить полога, для того щоб не зміцнювати кроквяну схему додатковими укіс для захисту від вітрового навантаження.

Проекти теплиці в кресленнях і схемах

Схема двосхилим теплиці з точними габаритними розмірами

купольні схеми. Проект оптимально підходять для створення теплиці термоса з внутрішньої додаткової прошарком. Напівсферична форма дозволить ефективно відбивати теплове випромінювання всередину споруди. Істотним недоліком такої схеми є завихрення в конвекційних потоках і утворення застійних зон повітря, як результат дуже погана вентиляція приміщення. Як матеріал використовуються металеві профілю і дерев’яні бруси. Нестандартна форма рам може викликати певні складнощі в економною розкроюванні полікарбонату.

Проекти теплиці в кресленнях і схемах

Схема пристрою зимової теплиці, креслення і проект розміщення пристроїв для нагрівання

Загальні рекомендації щодо особливостей каркаса для зимової теплиці

Всі дерев’яні елементи необхідно обробити антисептиком для запобігання гниття. Крім коштів будівельної хімії можна скористатися оліфою, або відпрацьованим автомобільним маслом, розігрітим зі смолою в пропорції 1: 1.

В якості покриття використовуються або склопакети із зовнішнім склом товщиною не менше 4 мм. Або листи полікарбонату багатошарового профілю товщиною 10-16 мм.

Важливо! Для забезпечення достатньої міцності ширина аркушів не повинна перевищувати для 10 мм 105 см для 16 мм листів і більш – до 140 см.

Окремо стоять споруди повинні бути орієнтовані торцевими стінками по лінії північ – південь з відхиленням на захід на 15-20 °. Таке розташування дасть максимальний прогрів сонячними променями в зимовий період. Теплиці з односхилим схемою покрівлі повинні мати аналогічне позиціонування, і розгорнуті площиною схилу на схід.

Полікарбонатні листи не можна впритул притискати до елементів каркаса – утворюються містки холоду. Встановлювати його рекомендується через термоізоляційну прокладку (пінополіуретан, спінений поліетилен і т.п.)

Сезонні теплиці

Конструкцій споруд призначених для сезонного вирощування культур не пред’являють таких суворих вимог по міцності. Вони цілком можуть бути виконані з легких профілів, а в якості покриття використовувати плівку або тонкий полікарбонат. Форма каркаса в сезонних проектах теплиць з полікарбонату, не має ключового значення, орієнтуватися необхідно тільки на простоту монтажу і частково на вартість усього виробу. Існує кілька рекомендацій, виконання яких зможуть істотно полегшити життя городнику:

  • При проектуванні і будівництві теплиці необхідно передбачити достатню кількість вентиляційних люків. Бажано, щоб вони розміщувалися на різних рівнях. Тоді конвекційні потоки зможуть провітрювати весь обсяг приміщення;
  • Монтаж полікарбонатних листів доцільніше проводити за допомогою спеціальних профілів, які не ушкоджують покриття. Так можна демонтувати листи після закінчення сезону, що запобіжить їх псування легкого каркаса від снігового навантаження;
  • Конструкція і проект теплиці своїми руками з полікарбонату повинен передбачати можливість розбирання для зимового зберігання або перенесення на нове місце.

Проекти теплиці в кресленнях і схемах

Пристрій теплиці, креслення і проекти схеми Митлайдера

Висновок

Підводячи підсумки можна сказати, що оптимальною схемою теплиці з полікарбонату для сезонного використання є проект Митлайдера. Як матеріал каркаса допускається використання полегшеного металевого профілю для гіпсокартону. Покриття – армована поліетиленова плівка або тонкий стільниковий полікарбонат товщиною до 8 мм.

Для зимової теплиці за індивідуальним проектом характерно використання склопакетів і товстого полікарбонату. Двосхилий або каплевидная схема компонування каркаса. Планування теплиці всередині повинна включати ізольоване, пожежобезпечний місце для установки приладів опалення.