Пробкова підкладка під ламінат: основні функції, класифікація, монтаж

Ламінат сьогодні в тренді. І це цілком зрозуміло: ламіновані підлогові покриття перевершують всі відомі матеріали для влаштування підлоги по співвідношенню ціни, якості і зручності укладання. Але якщо з ціною і якістю все більш-менш ясно, то з укладанням не все так просто. Найголовніше при монтажі ламінату – чітко слідувати технології. Найменший відступ від правил укладання і будівельних норм може виявитися фатальним – замість заявленого терміну служби в 20 років покриття прослужить 2-3 роки і прийде в повну непридатність.

Щоб цього не сталося, слід перед покупкою ламінату ознайомитися з особливостями його монтажу. Одна з таких особливостей – необхідність в проміжному шарі або підкладці. Сучасна промисловість пропонує різні види підкладок, найпопулярніша з них – пробкова підкладка під ламінат та інші покриття. Для чого вона потрібна? У чому полягають переваги цієї підкладки перед іншими матеріалами проміжного шару? І як правильно змонтувати коркову підкладку? Відповіді будуть дані нижче.

Пробкова підкладка під ламінат: основні функції, класифікація, монтаж

Навіщо потрібна пробкова підкладка під ламінат?

Вона виконує відразу кілька функцій:

 1. Фінішне вирівнювання статі. Відомо, що ламінат кладеться тільки на вирівняну підставу. Чим більш рівною є основа, тим якісніше виходить підлогу. Для вирівнювання підстави застосовують цементну або бетонну стяжку, а для згладжування залишкових нерівностей поверх неї монтують проміжний шар – підкладку.
 2. Гідроізоляція основи ламінатної дошки. Ламінатная дошка, по суті, – це спресовані тирса, просочені спеціальним розчином. Зверху ламінат має водостійке покриття, а знизу він практично не захищений. Функцію гідроізоляції основи дошки бере на себе підкладка.
 3. Додаткова теплоізоляція підлоги. Незважаючи на невелику товщину, пробкова підкладка під ламінат помітно поліпшує теплоізоляційні властивості підлоги. Ламінована підлога без підкладки виходить холодним.
 4. Посилення звукоизолирующих властивостей покриття. Пробка – чудовий звукоизолятор. Застосування підкладки з пробки підвищує рівень шумозахисту приміщення.
 5. Амортизація статичних і динамічних навантажень. Якщо укладання ламінату виконати прямо на бетонну основу, дошка почне вібрувати під ногами і стукати про стяжку. Це неминуче призведе до утворення люфтів і виходу з ладу замків, що з’єднують елементи покриття.

Які бувають підкладки?

Пробкова підкладка – натуральний матеріал, що складається із спресованого крихти коркового дуба. Випускаються такі її різновиди:

 • звичайна пробкова підкладка під ламінат;
 • пробкова з додаванням гуми;
 • бітумно-пробкова.

Введенням до складу гуми і бітуму домагаються поліпшення певних властивостей матеріалу. Так, пробкова підкладка з додаванням гуми забезпечує потужні амортизуючими властивостями і забезпечує більш високу звукоізоляцію, а бітумно-корковий проміжний шар не вимагає укладання гідроізоляційної плівки.

Який з матеріалів вибрати? Це залежить від умов експлуатації майбутнього ламінованого покриття і ваших власних уподобань.

Пробкові підкладки продаються в рулонах метрової ширини і листах 50х100 см або 50х50 см. Товщина їх може бути різною – від 2 до 10 мм. Чим товщі підкладка, тим вона дорожча. Найбільшою популярністю користується матеріал 2-міліметрової товщини.

Які є переваги і недоліки?

переваги:

 • натуральність і, як наслідок, екологічна чистота;
 • відмінні амортизаційні здібності;
 • хороші показники тепло- і звукоізоляції.

Недолік тільки один: дорожнеча.

Як монтується пробкова підкладка під ламінат?

Укладання відбувається на бетонну або цементну стяжку. Стики матеріалу кріплять скотчем 5-сантиметрової ширини. Відстань між краєм підкладки і стіною повинна становити 1 см.

Важливо: перед укладанням підкладки слід перевірити вологість стяжки – вона повинна бути менше 5%.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*