Ламінат сьогодні в тренді. І це цілком зрозуміло: ламіновані підлогові покриття перевершують всі відомі матеріали для влаштування підлоги по співвідношенню ціни, якості і зручності укладання. Але якщо з ціною і якістю все більш-менш ясно, то з укладанням не все так просто. Найголовніше при монтажі ламінату – чітко слідувати технології. Найменший відступ від правил укладання і будівельних норм може виявитися фатальним – замість заявленого терміну служби в 20 років покриття прослужить 2-3 роки і прийде в повну непридатність.
Щоб цього не сталося, слід перед покупкою ламінату ознайомитися з особливостями його монтажу. Одна з таких особливостей – необхідність в проміжному шарі або підкладці. Сучасна промисловість пропонує різні види підкладок, найпопулярніша з них – пробкова підкладка під ламінат та інші покриття. Для чого вона потрібна? У чому полягають переваги цієї підкладки перед іншими матеріалами проміжного шару? І як правильно змонтувати коркову підкладку? Відповіді будуть дані нижче.
Навіщо потрібна пробкова підкладка під ламінат?
Вона виконує відразу кілька функцій:
- Фінішне вирівнювання статі. Відомо, що ламінат кладеться тільки на вирівняну підставу. Чим більш рівною є основа, тим якісніше виходить підлогу. Для вирівнювання підстави застосовують цементну або бетонну стяжку, а для згладжування залишкових нерівностей поверх неї монтують проміжний шар – підкладку.
- Гідроізоляція основи ламінатної дошки. Ламінатная дошка, по суті, – це спресовані тирса, просочені спеціальним розчином. Зверху ламінат має водостійке покриття, а знизу він практично не захищений. Функцію гідроізоляції основи дошки бере на себе підкладка.
- Додаткова теплоізоляція підлоги. Незважаючи на невелику товщину, пробкова підкладка під ламінат помітно поліпшує теплоізоляційні властивості підлоги. Ламінована підлога без підкладки виходить холодним.
- Посилення звукоизолирующих властивостей покриття. Пробка – чудовий звукоизолятор. Застосування підкладки з пробки підвищує рівень шумозахисту приміщення.
- Амортизація статичних і динамічних навантажень. Якщо укладання ламінату виконати прямо на бетонну основу, дошка почне вібрувати під ногами і стукати про стяжку. Це неминуче призведе до утворення люфтів і виходу з ладу замків, що з’єднують елементи покриття.
Які бувають підкладки?
Пробкова підкладка – натуральний матеріал, що складається із спресованого крихти коркового дуба. Випускаються такі її різновиди:
- звичайна пробкова підкладка під ламінат;
- пробкова з додаванням гуми;
- бітумно-пробкова.
Введенням до складу гуми і бітуму домагаються поліпшення певних властивостей матеріалу. Так, пробкова підкладка з додаванням гуми забезпечує потужні амортизуючими властивостями і забезпечує більш високу звукоізоляцію, а бітумно-корковий проміжний шар не вимагає укладання гідроізоляційної плівки.
Який з матеріалів вибрати? Це залежить від умов експлуатації майбутнього ламінованого покриття і ваших власних уподобань.
Пробкові підкладки продаються в рулонах метрової ширини і листах 50х100 см або 50х50 см. Товщина їх може бути різною – від 2 до 10 мм. Чим товщі підкладка, тим вона дорожча. Найбільшою популярністю користується матеріал 2-міліметрової товщини.
Які є переваги і недоліки?
переваги:
- натуральність і, як наслідок, екологічна чистота;
- відмінні амортизаційні здібності;
- хороші показники тепло- і звукоізоляції.
Недолік тільки один: дорожнеча.
Як монтується пробкова підкладка під ламінат?
Укладання відбувається на бетонну або цементну стяжку. Стики матеріалу кріплять скотчем 5-сантиметрової ширини. Відстань між краєм підкладки і стіною повинна становити 1 см.
Важливо: перед укладанням підкладки слід перевірити вологість стяжки – вона повинна бути менше 5%.