Дуже часто ми не можемо визначитися з вибором матеріалів для ремонту, особливо з покриттям для підлоги. Підлога багаті асортиментом, ціновим діапазоном, терміном служби і якістю матеріалів. Деякі з матеріалів досить легко розрізнити, зробити вибір між ними, але ось з керамогранітом виникає просто величезна низка питань, що, як, де, чому, навіщо, а чи можна?
Давайте спробуємо розібратися в усіх тонкощах даного матеріалу, з’ясуємо, де його можна стелити, а де не варто, трохи познайомимося з різницею між керамогранитом і керамічною плиткою, а також дізнаємося багато іншої корисної інформації, яка може стати в нагоді нам у якості короткого керівництва, при виборі підлогового покриття з керамогранита. Особливу увагу ми загострити на те, який вибрати керамограніт для підлоги на кухню
Керамограніт – що це?
Існує досить широке помилкова думка про те, що керамограніт це найдрібніші частинки граніту, спресовані між собою. Насправді, як я вже згадав, ця думка помилкова, а технологія виробництва не має ніякого відношення до граніту, крім декоративного.
Виробництво керамограніта на початкових стадіях ідентично виробництва звичайної керамічної плитки, використовуються одні й ті ж матеріали (глина, кварцовий пісок, шпат, каолін), розчин замішується точь-в-точь однаково, але ось в печі все змінюється. Якщо керамічну плитку просто обпалюють при високій температурі, то на керамограніт в цей час впливає величезний прес, а температура в печі настільки висока, що просто неможливо собі уявити.
Для довідки, під час перебування керамогранитной плитки в печі, на 1 кв.см діє вага рівний 450 кг / см2, а температура в печі сягає 1300 градусів за Цельсієм. Тобто, під час виробництва стандартної плитки, на неї тиснуть 400 тонн.
Для чого потрібен такий громіздкий прес? Під час пресування керамограніта і одночасного випалу, в плитці не залишається ні краплі повітря, а глина і пісок загартовуються до такої міри, що їм не страшні ті механічні дії, яких боїться керамічна плитка.
І так, зробимо висновок, керамогранітна плитка – це плитка, виготовлена з тих же матеріалів, що і звичайна керамічна, але, за рахунок сильного преса і впливу високих температур плитка міцнішає і в ній повністю відсутня повітря. В результаті чого плитка виходить міцною, міцною і стійкою до агресивних рідин.
- Що спільного між гранітом і керамогранітом?
Дійсно, дуже цікаве питання про те, що спільного у цих двох матеріалів, і чому плитка отримала таку назву.
Почнемо з того, що спільного у цих двох абсолютно різних матеріалів – це схожість поверхні, тобто, керамограніт дуже сильно схожий на звичайний граніт або мармур, він такий має ідентичну поверхню, іноді, якщо використовуються барвники, схожі з кольором граніту, плитку і зовсім не відрізниш від натурального каменю.
Ще одна думка, досить правдоподібно, керамограніт так назвали за його здатність витримувати високе навантаження, як і граніт. Дійсно, практично на всіх заводах підлога викладена з керамограніта, за яким спокійно їздить техніка і з ним нічого не відбувається. Досить таки цікавий і той факт, що якщо керамогранітна плитка покладена на вулиці, то їй не страшні впливу погодних умов, в тому числі волога і заморозки.
Плюси керамогранітних плитки
Висока міцність. Керамограніт добре витримує механічні навантаження важкої техніки, що вже говорити про вплив людини. Але це зовсім не означає, що керамограніт зовсім не б’ється, хай його не так просто розколоти, але, тим не менш, це можливо.
Стійкість до кислот. Плитка відмінно витримує «атаки» кислот і жиру, не залишаючи їм жодного шансу на перемогу. Навіть якщо ви упустите на підлогу пляшку з досить сильною кислотою, і вона розіб’ється, то після видалення кислоти підлогу буде таким же, як і був раніше. Плитка для підлоги кухні керамограніт можна сказати справжня знахідка для господинь, які люблять готувати.
Стійкість до вологи. Завдяки відсутності пір всередині плитки волога і вода в неї не проникають взагалі. Такий плюс дуже хороший при виборі матеріалів для укладання доріжки або статі на вулиці, на кухні або у ванній, де постійно є волога.
Мінімальний знос. Малюнок на плитці неможливо стерти, так як він не нанесений на поверхню плитки, а входить в неї повністю, тобто, якщо розрізати плитку навпіл, то можна побачити, що глибина малюнка доходить до самої основи плитки. За рахунок цього на керамограните не помітні маленькі вибоїни, ямки, дірочки і інші дефекти. Читати повністю
Мінус керамограніта
Читайте також:
- Ремонт під ключ: Очищення стелі, підлоги і стін
- Стеля з гіпсокартону на кухні – варіанти дизайну
- Дизайн вітальні з каміном: ставка на тепло
- Заключна обробка стін фінішної шпаклівкою
- Як залити стрічковий фундамент самостійно, починаючи з розмітки ділянки і закінчуючи заливанням бетону?
За судженнями експертів, у керамограніта є лише один мінус, так це чи ні, вирішувати вам, а особисто я дотримуюся їх думки.
Справа в тому, що якщо під керамогранитной плиткою буде повітря, тобто між плиткою і основою підлоги є ямка, то це призведе до її деформації, а термін служби відразу ж скорочується до терміну служби звичайної кераміки.
Керамогранітна плитка може легко тріснути, луснути, деформуватися, але, за однієї умови, якщо її неправильно поклали. Для того щоб з плиткою нічого не сталося, потрібно неабияк постаратися, вирівняти підлогу, до того ж, він обов’язково повинен бути бетонним і ідеально рівним. Про те, як укласти керамогранітних плитку, ми поговоримо пізніше.
Як вибрати гарну плитку і чим керуватися?
При виборі плитці можна керуватися лише її вагою квадратний метр, тобто, якщо ми вибираємо плитку товщиною 8-8.5 мм, то її вага повинна варіюватися від 19 до 20 кг на квадратний метр. Якщо ж вага плитки менше на один або кілька кілограм, то це знак того, що на її виготовленні досить сильно заощадили.
Ще один хороший спосіб дізнатися про якість плитки більше, подивитися на її тильну сторону, там повинні знаходитися квадратики. Сторони квадратиків не повинні бути довшими 1.5-2 см, а глибина квадратика не повинна бути великою, найкраще, якщо вона дорівнює парі-трійці міліметрів. Плитка для підлоги кухні керамограніт повинна відповідати саме таким вимогам.
Тепер про тих методах перевірки, які досить часто пропонують застосувати користувачі інтернету або самі продавці, кожен з розглянутих нижче способів не діє, і отримати від нього результат неможливо.
- спосіб перший
Нанести на плитку воду або слину, через кілька хвилин подивитися на те, як вбереться волога, якщо волога не вбралася, значить у вас в руках якісний матеріал. Насправді таким способом перевірки вам можуть підсунути якраз-таки низькоякісну плитку. У керамограните відсутні пори, і волога в нього не проникає, навіть самий-самий низький за якістю матеріал не вбере в себе більше 1% вологи.
- другий спосіб
Провести по плитці спиртовим маркером і через деякий час стерти, подивитися на те, що залишилося на плитці. Якщо фарба стерлася, значить керамограніт високої якості. І знову немає, як вже сказано вище, в керамограните немає часу, і в нього не проникають ніякі речовини, взагалі.
Колір керамограніта і як він впливає на ціну плитки
Думаю, всі бачили, що біла і сіра плитка набагато дешевше будь-який інший, а деякі кольори настільки дорогі, що грошей вистачить лише на 8-10 кв.м., а то і менше.
Такий «розбіг» в ціновому діапазоні викликаний через те, що в процесі виробництва плитки використовуються лише натуральні барвники, існуючі в живій природі, щось видобувається достатньо просто, а щось добути досить важко, та й запаси даного барвника досить малі . В результаті чого і формується вартість плитки.
Тепер про квіти, ідентичних плиток за кольором практично не існує, плитки схожі між собою лише відтінками, і то, лише наближено, вибирати плитки одного кольору, але різних відтінків дуже нерозумно, і практикувати такий варіант не варто, собі дорожче, особливо на кухні. Керамограніт для підлоги кухні фото розповість і покаже вам про це.
Калібрування – як зрозуміти?
Калібрування – це певний період різниці від встановленого нормативу. Наприклад, ви купуєте плитку розміром 300Х300, допустимий період калібрування – 0.6 мм, тобто плитка, може бути 299.4 або 300.6.
Калібрування дуже важливо враховувати, найкраще керуватися таблицею, в якій вказані всі можливі варіанти, ми розглянемо варіант за наступними показниками з таблиці (0.8; 0.9; 0; 1; 2). Якщо вибрати плитку з калібром 0 і 2 або 0 і 0.8, то різниця між плитками буде помітна дуже сильно, краще всього вибирати два сусідніх калібру, найкращим варіантом вважається вибір 0.9 і 0.
Як укласти керамогранітних плитку?
Раніше я вже говорив про те, що перш ніж класти керамограніт, потрібно вирівняти підлогу до ідеалу. Для цього використовуємо розчин хорошого цементу, не потрібно зупинятися на низькоякісному цементі, найкраще вибрати якісний і довговічний. На підлогу виливають розчин цементу і вирівнюють підлогу за допомогою кельми або великий рівної дошки, так, щоб плитка для підлоги кухні керамограніт лежала рівно, і під нею не було жодної ямки. Саму плитку можна укладати в той же розчин цементу, але є і більш витончені способи укладання, який з них вибрати, вирішувати вам.
Вплив побутової техніки – страшно?
Існує думка, що при використанні керамограніт для підлоги на кухню можуть виникнути проблеми з підлогою під холодильником, нібито керамограніт дуже сильно боїться впливу вібрацій, насправді це лише міф. Плитка не боїться настільки маленькою вібрації, їй не страшна вібрація навіть від пральної машинки, яка може нестримно битися і стрибати на підлозі під час віджиму.
Підведемо підсумки
Керамогранітна плитка відмінно підходить для кухні в якості підлогового покриття, їй не страшні механічні та хімічні впливи, не боїться вологи, може прослужити кілька десятиліть і не потьмяніти, але дуже сильно боїться нерівностей підлоги. Що стосується ціни і вибору, то тут все трохи складно на увазі присутності калібрування і високу ціну на деякі кольори.
В цілому, можна сказати, що вибравши керамограніт, ви не помилитеся, і не будете картати себе за неправильний вибір, якщо ваше фінансове становище дозволяє придбати настільки якісний продукт, то дерзайте!