Душ замість ванни або ванна разом з душем? Дизайн ванної з душовою кабіною

Розробляючи інтер’єр ванної, багато хто стикається з дилемою: ванна або душова? Якщо приміщення невелике, відповідь очевидна: звичайно, душова. Вдалий дизайн ванної з душовою кабіною дозволяє вирішити одним махом кілька проблем, а саме:

 • звільнити площу під установку пральної машини, сушарки, предметів меблів;
 • отримати красиво оформлене приміщення – будь-яка душова виглядає сучасно і стильно;
 • спростити завдання догляду за ванною кімнатою – підтримувати в порядку душову набагато простіше, ніж доглядати за ванною.

Душ замість ванни або ванна разом з душем? Дизайн ванної з душовою кабіною

Види душових

Сучасні виробники сантехнічного обладнання намагаються догодити всім категоріям наших громадян, а тому випускають душові з різноманітними функціями і опціями. Найпростіша душова являє собою підлоговий піддон і шторки або скляне огородження. Вартість її доступна буквально кожному, а монтаж легко здійснимо своїми руками. Дорожчі душові кабіни дозволяють приймати душ з великим комфортом – вони, як правило, є багатофункціональними. Серед додаткових опцій кабіни можуть бути, наприклад, такі:

 • гідромасаж;
 • телефон, радіо, аудіоплеєр, декоративне підсвічування;
 • таймер і термометр – для програмування температури води і тривалості контрастного душу;
 • Турецька лазня;
 • інфрачервона фінська сауна – в комбі-кабінах, що складаються з двох відсіків;
 • відсік для аромамасел і лікарських розчинів – для сеансів ароматерапії та інгаляцій;
 • вентилятор – для швидкого провітрювання після використання;
 • іонізатор – для дезінфекції внутрішньої поверхні кабіни.

Коштують багатофункціональні агрегати набагато дорожче, ніж найпростіші дешеві душові кабіни і куточки, але місця займають стільки ж – їх розміри починаються від 80х80 см.

Якщо дозволяють фінансові можливості, можна придбати комбіновану систему, що виконує функції гідромасажною ванною і душовою. Функціональність подібних систем вражає уяву – комбіновані ванни з душовою кабіною легко заміняють собою сауну, лазню та СПА-салон. Вражає і вартість – найдорожчі екземпляри цих чудо-пристроїв коштують близько $ 10000. Габарити їх можуть бути різними – від 120х80 см до 170х80 см і більше.

Душ замість ванни або ванна разом з душем? Дизайн ванної з душовою кабіною

Володарям квартир попросторней можна залишити і ванну і душову. Спеціально для них випускаються комплекти «ванна плюс піддон для душа». Обидва входять в комплект сантехнічних пристрої мають виїмки, які підходять під розміри один одного. Система виходить досить компактною і займає не набагато більше місця, ніж одна стандартна ванна.
Якщо ж площа ванної настільки велика, що в ній вільно розміщуються ванна, душова кабіна і всі необхідні предмети і пристрої, упускати цю можливість не можна – в цьому випадку кращим рішенням буде установка і того і іншого.

Дизайн ванної з душовою кабіною

Продумуючи дизайн ванної з душовою кабіною або куточком, потрібно враховувати специфіку приміщення. Ванна – сама інтенсивно використовується кімната в квартирі. У ній беруть душ і водні процедури, перуть білизну і роблять ще безліч інших важливих речей. Вимоги до ванній завжди високі. Її інтер’єр повинен бути красивим, ергономічним і практичним одночасно.

Розробку інтер’єру зазвичай починають з продумування концепції. Який ви уявляєте власну ванну? Як приміщення для релаксу, в якому можна відпочити і змити весь накопичений за день негатив? Або на перший план для вас виходить зручність і швидкість користування основними функціями? Як би там не було, ванна повинна розроблятися з урахуванням ваших уподобань, індивідуально під вас.

Душ замість ванни або ванна разом з душем? Дизайн ванної з душовою кабіною    Душ замість ванни або ванна разом з душем? Дизайн ванної з душовою кабіною

Визначившись зі стилем і наповненням, переходять до планування приміщення. Результатом даного етапу має стати дизайн-проект майбутнього інтер’єру. Типовий дизайн-проект включає в себе:

 • плани інженерних комунікацій (електрика, вода);
 • площа приміщення;
 • план розміщення сантехнічних приладів і меблів;
 • розрахунок кількості матеріалів і їх вартості;
 • ескіз інтер’єру.

Далі йде «чорновий» етап ремонтних робіт, що включає в себе знесення і / або зведення перегородок, вирівнювання стін і підлоги, підведення труб. Потім виконується фінішна обробка стін і стелі, складання кабіни і її підключення. Відзначимо, що установка кабіни зазвичай не викликає труднощів – при бажанні її можна зібрати і підключити своїми силами.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*