Кухня – це дуже важливе місце в кожному будинку, адже тут ви не тільки готуєте їжу, але і збираєтеся всією сім’єю, тому вона повинна бути затишною і комфортною. У кожній сім’ї є той, хто більше всіх проводить часу за плитою, а за великим обіднім столом мінімум один раз в день знаходяться всі жителі вашого будинку.
Саме цю частину житла коштує утеплити створити в ній максимум зручності. Важливу роль в будинку грає система опалення, але, на жаль, вона може здавати збої, не працювати, коли на вулиці холодно і коштують такі типові для наших країв морози. Затяжні дощі і постійна сирість можуть принести непоправної шкоди здоров’ю і важкі хронічні захворювання. Однак, сьогодні існує доступне рішення проблем боротьби з суворим кліматом – це електричне обігрівати підлогове покриття.
Сучасні підлоги з підігрівом чудово забезпечать тепло будь-якому приміщенню. Зараз існує поширена тенденція, коли господарі квартир або приватних будинків взагалі прибирають батареї центрального опалення і встановлюють обігрівати покриття в якості єдиного джерела обігріву. Таким чином, надходять з кількох причин.
По-перше, так ви самостійно регулюєте температуру в приміщенні і не залежите від графіка роботи комунальної служби, яка обслуговує ваш будинок.
По-друге, вам буде забезпечений комфортний здоровий мікроклімат, а по-третє, ви зможете використовувати час, що звільнився від труб і батарей простір для додаткових ящиків, тумбочок, меблів або вбудованої техніки.
Більш того, часто звичайні батареї не прогрівають великого простору кухні, а якщо на підлозі лежить кахельна плитка, якою найкраще облицьовувати цю кімнату, то простір буде постійно холодним. Основні переваги використання такого покриття полягають у великій площі обігріву і всього навколишнього простору, економії споживання електроенергії, в забезпеченні корисного для здоров’я клімату в квартирі і захисту простору від вологості і вогкості.
Монтаж теплих підлог
Існує три основні варіанти укладання теплої основи:
- класична кабельна система в стяжку
- нагрівальні мати в шарі клею під плитку
- тепла основа на котушці
Укладання теплої підлоги також виконується наступними способами. Як правило, плівковими теплими підлогами або нагрівальними кабельними матами на сітці монтують греющую базу під ламінат, паркет і лінолеум.
Під плиткове покриття, за порадами майстрів, оптимально класти нагрівальний кабель. Очевидно, що спосіб і варіант монтажу залежать від того матеріалу, з якого буде виконано верхнє декоративне покриття, також враховується площа кухні і необхідна потужність нагріву.
- Для поверхонь, які розташовані вище першого поверху, встановлюється потужність 110 Вт / м².
- Ті, які знаходяться відразу над підвальними приміщеннями, вимагають 140 Вт / м². Кімнати, в яких електрообігрів повністю виконує функцію основного опалення, потребують 180 Вт / м².
- Незалежно від способу кріплення, кожна установка забезпечується терморегулятором, який дозволяє управляти всією системою.
Монтаж утепляющей системи можна провести сухим способом. Для цього найпростіше укласти тонкі нагрівальні мати на готову стяжку в шар клею для плитки. При такому способі висота підлоги практично не збільшиться, так як мати дуже тонкі. Однак, багато хто воліє монтувати нагрівальні кабелі в шар стяжки. При цьому варіанті кабелі надійно захищені від хімікатів і фізичного впливу, а також служать дуже довго.
Заливка стяжки теплої підлоги
Під час роботи теплої підлоги цементно-піщана стяжка неминучепереносить коливання і зміни температури, через те, що відбувається розширення бетону, але воно не дуже істотно. Тому під плінтусом залишається невеликий зазор в 0,2-0,4 см. По всьому периметру.
Коли матеріал твердне, також спостерігаються зміни – розчин стискається, і лінійні розміри його елементів скорочуються. Щоб знизити усадочні напруги, уникнути появи тріщин і не допустити деформацію декоративного покриття – потрібно розрізати оброблювану площу термоусадковими швами.
Крім цього в розчин для стяжки вводять заповнювач, який скорочує обсяг в’яжучого матеріалу, таким чином, формується каркас, що складається з зерен наповнювача. Цей каркас не допускає усадки.
Розчин для заливки стяжки теплої підлоги потрібно готувати в пропорції 1: 6, при дотриманні цього параметра виходить, що якщо розчин ужался при затвердінні, то він вже не розшириться під час нагрівання. Еластичність розчину виконується заміною пластифікатора пральним порошком або милом, для цього на одну упаковку цементу додайте одну або дві повні столові ложки прального порошку, а 5 літрів рідкого мила можна влити в 200 кг. цементу. Цей нехитрий прийом використовується сьогодні більшістю професійних будівельних бригад.
При обладнанні водяної теплої підлоги товщина стяжки залежить від властивостей перекриттів у будинку, потужності його нагріву та якості декоративних облицювальних матеріалів для верхнього шару. При такому способі роботи система труб з водою для нагріву, а також тепло- і звукоізоляційні перекриття поміщаються в цемент.
Товщина стяжки водяної теплої підлоги визначає якість функціонування всієї системи, її тепловіддачу, взаємодія з лицьовим покриттям. Товстий шар нагрівається повільно, але довше тримає тепло, а надто тонкий може перегрітися і потріскатися, при цьому температура буде розподілятися смужками, так, як лежать нижні труби.
Тому, коли ви організуєте у себе вдома водяний тепла підлога, товщина стяжки повинна бути 100 мм. Між трубопроводами товщина варіюється від 2 см. До 5 см., Але не менше 3.5 см. У випадках, якщо між бетонною основою і трубами зафіксована термоізоляція і звукоізоляція.
Суміші для стяжки теплої підлоги
Упаковка із сумішами для стяжки теплої підлоги володіє наступними показниками:
- фасування (в основному 25 кг.)
- усереднений витрата (15 кг на сантиметр товщини на 1 кв. метр робочої поверхні)
- витрата води для створення розчину (4 л. на 25 кг.)
- товщина нанесення шару (2-10 см.)
- необхідна температура під час нанесення (від +5 градусів Цельсія до +10)
- показник міцності на стиск протягом 7 діб (не менш 7 МПа)
- індикатор міцності на стиск за 28 діб (не менше 20 МПа)
- рівень адгезійної міцності по відношенню до бетону (від 0, 40 МПа)
- Стійкість до циклічного процесу «заморозки – розморожування» (до 70)
Пол обробляється за допомогою цих сумішей тому, що сухі матеріали компенсують теплові розширення, акумулюють тепло, виключають появу бульбашок і тріщин під час укладання, при нагревах і охолодженні. Багато з новітніх сумішей не потребують додаткового монтажу деформаційних швів, вони виробляються швидкотвердеющими і безусадкова, розтікаються швидко і формують плоску рівну поверхню підлоги. Матеріали для плиткового клею забезпечують надійне кріплення кахлю з нагрівальним матом, скорочують інертність нагріву покриття, вирівнюють початкове підставу на 2 см, мають високу адгезію.
Використання сумішей повинно проводитися на очищеному від масла, фарб і сміття вихідному бетонній основі. Слабку основу обробляють упрочняющей ґрунтовкою. Товщина стяжки встановлюється більш 3 см, а під нею прокладається мембрана, яка не дозволяє бетонної суміші втратити воду. Потім в змішувач заливається вода і поступово засипається суха суміш.
Перемішувати потрібно 3-5 хвилин. Розчин заливається на підставу по секторам і розрівнюється, кожен новий шар наноситься через добу або більше. Під час укладання уникайте прямого сонячного випромінювання і протягу. Після влаштування стяжки протягом 72 годин захистите її поверхню від висихання за допомогою полімерної плівки, паронепроникною мембрани або регулярно зволожуючи її.
Якісно виконаний підлогу з підігрівом буде радувати вас і ваших близьких довгі роки, створить у вашому будинку затишок і збереже ваше здоров’я. Крім того, існуючі системи сумісні з будь-якими дизайнерськими рішеннями, а також не обмежуватимуть вас у виборі декоративного оздоблення і матеріалів для облицювання.