Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади

Дерев’яна теплиця на присадибній ділянці допоможе зібрати прекрасний урожай, не залежно від погодних умов. Промислові вироблені теплиці і сучасні будівельні матеріали, здавалося б, повинні витіснити «застарілі» будови. Численні переваги деревини в поєднанні з різними облицювальними матеріалами дозволяють зводити надійні і довговічні конструкції.

У цій статті буде розказано, як побудувати теплицю своїми руками з дерева, дані оптимальні креслення і приведена покрокова інструкція.

Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади

Переваги і недоліки дерев’яних теплиць

Деревина, як будівельний матеріал, має певні переваги в порівнянні з металом і пластиком:

 • Екологічна чистота – під впливом підвищеної температури в поєднанні з високою вологістю деревина не виділяє канцерогенних речовин, які можуть бути абсорбовані рослинами;
 • Вартість деревини трохи нижче, ніж у профільованого металу порівнянної міцності і значно нижче, ніж у ПВХ матеріалів які можуть бути використані для несучої конструкції;
 • Простота монтажу – для будівництва теплиці своїми руками з дерева не потрібні спеціальні дорогі електроінструменти. При початкових навичок роботи з деревиною можна цілком обійтися мінімальним набором ручного інструменту: пила, молоток / викрутка, рулетка, витратні матеріали у вигляді цвяхів / шурупів.
 • Тривалий термін експлуатації – правильно захищений і зібраний дерев’яний каркас теплиці своїми руками, може прослужити 5-7 років.

Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади

Саморобна теплиця з дерева, на фото модель класичним «будиночком» з двосхилим дахом, і склінням, на бетонному фундаменті

Експлуатація в екстремальних умовах підвищеної температури і вологості в поєднанні з інтенсивним впливом агресивних хімічних (добрива і отрутохімікати) і біологічних (комахи шкідники, цвіль, гниль, грибок) чинників може істотно знизити тривалість експлуатації конструкції. Однак сучасна хімічна промисловість випускає достатню кількість лакофарбових матеріалів і грунтовок, що володіють бактерицидними і консервують властивостями. Обробка деревини цими речовинами повністю виключає проблему гниття.

Порада! Заміною дорогої будівельної хімії є звичайне перероблене машинне масло або оліфа, якими потрібна просякнута дерев’яний каркас два рази на рік навесні і восени.

Інший недолік, який приписують конструкцій теплиць з дерева, це занадто велика затененность внутрішнього простору, яку викликають товсті рами. З цією проблемою може допомогти правильне орієнтування теплиці на дачній ділянці.

Вибір деревини для теплиці

Від того з якого матеріалу буде зібраний каркас залежить довговічність і простота пристрою теплиці з дерева своїми руками. Оптимальним варіантом є модрина. Поєднання високої щільності і міцності деревини зі стійкістю до гниття, яка характерна для хвойних порід, робить прекрасний результат. Ялина і сосна так само досить стійкі до несприятливих проявів зовнішнього середовища, проте їх механічна міцність трохи нижче. Рами і несучі конструкції з цих порід повинні бути масивніше.

З листяних різновидів найбільше підходять: дуб, граб, бук, тик. Використання такої деревини цілком допустимо, але не рекомендується для недосвідчених будівельників, так як вона дуже щільна і важка в обробці. Без спеціальних столярних верстатів і електроінструментів споруда теплиці з дерева листяних порід досить проблематична.

В незалежності від виду обраної деревини вона повинна відповідати певному рівню якості. Спроба заощадити приїде до швидкого псування конструкції теплиці:

 • Допустима вологість брусків не більше 20-22%;
 • Слід уникати гнилі, синяви слідів впливу жуків древоточцев;
 • Брус не повинен містити надмірної кількості сучків, сколів або тріщин.

Рекомендовані розміри заготовок для рам 50х50, для опор несучих конструкцій невеликих теплиць (до 3м в ширину) допускається той же розмір. Для моделей з шириною ската більше 6 м необхідно додаткове зміцнення або використання для центральних стійок оциліндрованих колод діаметром 60-70 мм або бруса 80х80 мм.

Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади

Пристрій кроквяна система дерев’яної теплиці своїми руками, фото кріплення каркаса

Проект і креслення

Передумовами для створення проекту теплиці з дерева своїми руками, креслень і схем є вибір місця розміщення будови. Рекомендується використовувати два способи розташування:

 1. Меридіональний – коник орієнтований уздовж меридіана з півночі на південь, а світлопрозорі скати із заходу на схід. Така установка краще підійде для арочних і 2х скатних теплиць;
 2. Широтна орієнтування – коником зі сходу на захід більше підходить для односхилих теплиць, у яких площина даху виходить на південь.

Важливо! Як показує практика на північ від 60 ° пн. шир. доцільно широтне розташування.

На ділянці теплицю слід розташовувати так, щоб на неї не падала тінь ближніх будівель з урахуванням сезонної висоти сонця над горизонтом.

Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади

Схема зон оптимального розміщення теплиці на присадибній ділянці

Існує кілька типів конструкцій, які найбільш підходять для будівель з дерева. В основному це класичні будиночки з одне або двосхилим дахом. Вони бувають окремо стоять або прибудовані до капітального будовою – сараю або будинку.

Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади

Пристрій пристенной дерев’яної теплиці з полікарбонату своїми руками, креслення будівлі і основних вузлів зі спеціфікаціейУстройство пристенной дерев’яної теплиці з полікарбонату своїми руками, креслення будівлі і основних вузлів зі специфікацією

 1. Стійка – колода діаметром 110-120 мм, висота 220 мм, 9шт;
 2. Несуча балка – монолітний або клеєний брус прямокутного перерізу 60х100 мм довжина 580 мм кількість 3 шт .;
 3. Верхня рама 2740х4500 мм 2 шт. з лівим і правим кріпленням;
 4. Фасадна рама 2630х1800 мм, 2 шт .;
 5. Бічна (торцева) рама 4076х1800мм, 2 шт.
 6. Елементи нижньої обв’язки – брус квадратного перетину 60х60 мм, довжина 2630 мм, 2 шт, довжина 4076 мм, 2 шт.
 7. Асбоцементна труба 120-130 мм діаметром:
  1. довжина 1200 мм, 3 шт .;
  2. Довжина 800 мм. 3 шт.;
  3. Довжина 500 мм 3шт .;
 8. Заливка бетоном – подушка під палі підставу;
 9. Накладка на стіну.

Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади

Пристрій теплиці з дерева своїми руками, на фото процес складання елементів каркаса

Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади

Послідовність етапів збірки

 1. Попередній етап облаштування теплиці з дерева і полікарбонату своїми руками, це вибір і вирівнювання земельної ділянки, де будова буде змонтовано. Установка може здійснюватися на підставу: стрічковий або стовпчастий фундамент або дерев’яний каркас. Для теплиць невеликого розміру допускається установка несучих стовпів безпосередньо в грунт на металевих косинцях. Такий спосіб монтажу передбачає міцний просторовий каркас посилений додатковими укосинами по кутах.

Відео монтажу теплиця з дерева своїми руками – покрокова інструкція:

Якщо установка дерев’яної теплиці своїми руками з полкарбонат здійснюється на дерев’яну основу, то його слід надійно захистити від впливу вологи. Для цього відпрацьоване машинне масло і розплавлену смолу (гудрон) змішують в пропорції 1: 1, отриманою сумішшю 2-3 рази просочують деревину підстави.

Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади

Послідовність складання каркаса теплиці з дерева своїми руками, покрокова інструкція

 1. Збірка каркаса починається з торцевих стін. На балки підстави встановлюються стійки дверних прорізів, які з’єднуються перекладинами (1). Арки збираються окремо на рівній основі. До кроквяних балок стінові стійки кріпляться фанерною трикутної пластиною (кницами).

Поради по виготовленню теплиці з дерева своїми руками, фото приклади

Додаткові елементи зміцнення каркаса при влаштуванні теплиці з бруса 50х50 своїми руками

Важливо! Особливу увагу необхідно приділити коньковому кутку рам. Кут з’єднання крокв повинен бути однаковим і точним у всіх рам.

 1. Після установки двох торцевих рам (2) інші рами з’єднуються вже на місці їх (3). Точність кута і висоту перевіряють по мотузці натягнутою між вже встановленими рамами.
 2. Всі встановлені елементи конструкції з’єднуються двома коньковимі дошками (4).
 3. Після збірки конструкції її слід обшити листами стільникового полікарбонату або плівки

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*