Ванна кімната – це одне з найбільш відвідуваних місць в житло. Таке приміщення є зоною підвищеної вологості. Необхідно правильно доглядати за інвентарем, що знаходяться в ній, так як мікроклімат з перепадами температур є дуже комфортним для розмноження бактерій. Домогтися чистоти і свіжості у ванній кімнаті допоможе регулярне прибирання та запобігання деяких помилок.
Чи не просушувати приміщення після збирання
Існує кілька причин вогкості у ванній кімнаті. Волога від мокрої білизни, погана вентиляція, закрите приміщення після збирання. Висока вологість сприяє появі грибка, цвілі, неприємного запаху. В такому місці неприємно і небезпечно перебувати. Наліт здатний зіпсувати зовнішній вигляд приміщення, а ще він викликає захворювання верхніх дихальних шляхів, алергію.
Обов’язково потрібно боротися з цими факторами. Навіть якщо при збиранні витирати плитку у ванній кімнаті, в швах залишається конденсат. Насухо очищайте полки, мильниці, предмети гігієни. Запобігти появі негативних наслідків допоможе регулярне провітрювання.
Забути про простір за унітазом
Унітаз є забруднюючих об’єктом ванної кімнати. У просторі за унітазом накопичуються біологічна рідина і пил. Використання освіжувачів повітря також призводить до появи тонкої плівки утримує пил. В такому місці можливе скупчення мікроорганізмів.
При спрацьовуванні змиву унітазу, розлітаються віруси, бактерії і волога в повітря. Прибирання залежить від ступеня і типу забруднення. Це потрібно враховувати, вибираючи засіб для очищення. Ідеально, коли унітаз сяє білизною і чистотою.
Забути про гардину для шторки у ванній
Штору у ванній чистять рідко, помилково думаючи, що потрапляє мильний розчин дезінфікує. На шторках між ванною і стіною утворюється хлюпніть, яку відразу не видно, а матеріал набуває жовтуватий відтінок. Для стиків необхідно використовувати спеціальне чистячий засіб, який не дозволить з’явитися цвілі. У більшості випадків вона утворюється близько стелі.
Штори потрібно замінити і при пранні замочувати в лимонному або сольовому розчині. При використанні побутової хімії, потрібно дотримуватись рекомендацій інструкції. Прати штору бажано раз на місяць. Після користування ванною або душем протирати штори насухо.
Агресивна побутова хімія
Вибір миючих засобів справа складна, прийнявши до уваги якість забруднень, хочеться відразу все продезінфікувати. Але більшість побутових засобів очищення містять в собі агресивні речовини. Ті чистячі засоби, які застосовуються в процесі збирання вкрай негативно впливають на людське здоров’я. Додавання хімічних речовин необхідно, щоб ефективно знищувати бруд і мікроби.
Їх застосовують в миючих засобах, додають в порошки. Дуже небезпечні аніонні (АПАВ), вони не змиваються навіть при багаторазовому полосканні, потрапляють через шкіру і рот в організм, накопичуються, руйнуючи зсередини.
Неіоногенні ПАР, або НПАВ, гіпоалергенні, повністю розпадаються після застосування і не накопичуються в організмі, НПАВ в засобі теж не повинно бути багато. Зовсім відмовитися від використання хімії важко, потрібно уважно читати інструкцію перед покупкою миючого засобу.
Чистячі засоби повинні усувати вапняний наліт, іржу і мильні розчини.
- Хлор відмінний дезінфектор, плямовивідник і відбілювач. Він – сильний алерген, становить небезпеку для шкіри, очей і волосся, його випарами можна отруїтися, навіть коли його не використовують, а всього лише зберігають у ванній кімнаті;
- Формальдегід – консервант, який відповідає за термін придатності кошти, його відносять до концерогенное, може спровокувати захворювання легенів, привести до пневмонії, стати причиною онкології.
- Триклозан – застосовується в пральних порошках, миючих засобах, для того щоб знищувати мікроби. Однак разом з шкідливими бактеріями знищує корисні. Порушується мікрофлора організму, знижується імунітет.
Акуратно використовуйте засоби для чищення, особливо якщо в будинку є маленькі діти.
Забути про вентиляційні решітки
Одним з найбільш важливих в квартирі місць є вентиляційні решітки. Витяжка пов’язана з зовнішнім вентиляційним стоком, а це в плані розмноження бактерій дуже небезпечне місце. Можуть заноситися екскременти гризунів і птахів.
Вентиляційний отвір необхідно прочищати регулярно, раз на два тижні за допомогою пилососа або вологої ганчірки і обробляти миючим засобом. В іншому випадку пропускна здатність вентиляційної решітки стає слабкішим.
Грати зняти, протерти оцтом і витерти насухо. Рекомендується встановити вентилятор, це ефективний засіб для видалення мікроорганізмів, так ви подбаєте про чистоту повітря у вашому домі.