5 помилок при прибиранні санвузла, які здійснює кожен

Ванна кімната – це одне з найбільш відвідуваних місць в житло. Таке приміщення є зоною підвищеної вологості. Необхідно правильно доглядати за інвентарем, що знаходяться в ній, так як мікроклімат з перепадами температур є дуже комфортним для розмноження бактерій. Домогтися чистоти і свіжості у ванній кімнаті допоможе регулярне прибирання та запобігання деяких помилок.

5 Помилок при прибиранні санвузла, які здійснює кожен

Чи не просушувати приміщення після збирання

Існує кілька причин вогкості у ванній кімнаті. Волога від мокрої білизни, погана вентиляція, закрите приміщення після збирання. Висока вологість сприяє появі грибка, цвілі, неприємного запаху. В такому місці неприємно і небезпечно перебувати. Наліт здатний зіпсувати зовнішній вигляд приміщення, а ще він викликає захворювання верхніх дихальних шляхів, алергію.

Обов’язково потрібно боротися з цими факторами. Навіть якщо при збиранні витирати плитку у ванній кімнаті, в швах залишається конденсат. Насухо очищайте полки, мильниці, предмети гігієни. Запобігти появі негативних наслідків допоможе регулярне провітрювання.

Забути про простір за унітазом

5 Помилок при прибиранні санвузла, які здійснює кожен

Унітаз є забруднюючих об’єктом ванної кімнати. У просторі за унітазом накопичуються біологічна рідина і пил. Використання освіжувачів повітря також призводить до появи тонкої плівки утримує пил. В такому місці можливе скупчення мікроорганізмів.

При спрацьовуванні змиву унітазу, розлітаються віруси, бактерії і волога в повітря. Прибирання залежить від ступеня і типу забруднення. Це потрібно враховувати, вибираючи засіб для очищення. Ідеально, коли унітаз сяє білизною і чистотою.

Забути про гардину для шторки у ванній

5 Помилок при прибиранні санвузла, які здійснює кожен

Штору у ванній чистять рідко, помилково думаючи, що потрапляє мильний розчин дезінфікує. На шторках між ванною і стіною утворюється хлюпніть, яку відразу не видно, а матеріал набуває жовтуватий відтінок. Для стиків необхідно використовувати спеціальне чистячий засіб, який не дозволить з’явитися цвілі. У більшості випадків вона утворюється близько стелі.

Штори потрібно замінити і при пранні замочувати в лимонному або сольовому розчині. При використанні побутової хімії, потрібно дотримуватись рекомендацій інструкції. Прати штору бажано раз на місяць. Після користування ванною або душем протирати штори насухо.

Агресивна побутова хімія

5 Помилок при прибиранні санвузла, які здійснює кожен

Вибір миючих засобів справа складна, прийнявши до уваги якість забруднень, хочеться відразу все продезінфікувати. Але більшість побутових засобів очищення містять в собі агресивні речовини. Ті чистячі засоби, які застосовуються в процесі збирання вкрай негативно впливають на людське здоров’я. Додавання хімічних речовин необхідно, щоб ефективно знищувати бруд і мікроби.

Їх застосовують в миючих засобах, додають в порошки. Дуже небезпечні аніонні (АПАВ), вони не змиваються навіть при багаторазовому полосканні, потрапляють через шкіру і рот в організм, накопичуються, руйнуючи зсередини.

Неіоногенні ПАР, або НПАВ, гіпоалергенні, повністю розпадаються після застосування і не накопичуються в організмі, НПАВ в засобі теж не повинно бути багато. Зовсім відмовитися від використання хімії важко, потрібно уважно читати інструкцію перед покупкою миючого засобу.

Чистячі засоби повинні усувати вапняний наліт, іржу і мильні розчини.

  • Хлор відмінний дезінфектор, плямовивідник і відбілювач. Він – сильний алерген, становить небезпеку для шкіри, очей і волосся, його випарами можна отруїтися, навіть коли його не використовують, а всього лише зберігають у ванній кімнаті;
  • Формальдегід – консервант, який відповідає за термін придатності кошти, його відносять до концерогенное, може спровокувати захворювання легенів, привести до пневмонії, стати причиною онкології.
  • Триклозан – застосовується в пральних порошках, миючих засобах, для того щоб знищувати мікроби. Однак разом з шкідливими бактеріями знищує корисні. Порушується мікрофлора організму, знижується імунітет.

Акуратно використовуйте засоби для чищення, особливо якщо в будинку є маленькі діти.

Забути про вентиляційні решітки

5 Помилок при прибиранні санвузла, які здійснює кожен

Одним з найбільш важливих в квартирі місць є вентиляційні решітки. Витяжка пов’язана з зовнішнім вентиляційним стоком, а це в плані розмноження бактерій дуже небезпечне місце. Можуть заноситися екскременти гризунів і птахів.

Вентиляційний отвір необхідно прочищати регулярно, раз на два тижні за допомогою пилососа або вологої ганчірки і обробляти миючим засобом. В іншому випадку пропускна здатність вентиляційної решітки стає слабкішим.

Грати зняти, протерти оцтом і витерти насухо. Рекомендується встановити вентилятор, це ефективний засіб для видалення мікроорганізмів, так ви подбаєте про чистоту повітря у вашому домі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*