Планування квартири з вузькою кухнею можна назвати найвдалішою. Проте при грамотному підході можна зробити досить зручний інтер’єр з місцем для зберігання і навіть з обідньою зоною. Якщо правильно підібрати колірну гамму для обробки вузької кухні, приміщення буде затишним і красивим.
При плануванні дизайну подібних приміщень завжди виникають певні складності. Але, якщо слідувати порадам фахівців, результат обов’язково порадує.
Іноді вузькі кухні виявляються занадто маленькими і незручними. В такому випадку приміщення найкраще з’єднати з вітальні, щоб вийшла кухня-їдальня, куди можна запрошувати друзів.
Часто після перепланування виходить приміщення в формі літери «Г». В такому випадку обідню зону краще розташувати в кінці.
Дуже добре, якщо ця ділянка буде збігатися з вікном. У кухні-вітальні можна розташувати великий м’який куточок. Це функціональна річ послужить не тільки альтернативою жорстким стільців, але і стане додатковим спальним місцем.
Якщо кухня буде поєднана з балконом, сюди краще винести обідню зону, де буде достатньо світла і при необхідності свіжого повітря.
Відмінним способом економії простору в невеликих приміщеннях є барна стійка. Але при облаштуванні вузького кухонного приміщення цей елемент меблів потрібно ставити уздовж стіни. В іншому випадку стійка займе весь прохід.
Дуже цікаво виглядають невеликі кухонні столики або барні стійки біля вікна.
Найчастіше в кухні це простір залишається невикористаним. Облаштувавши тут барну стійку, можна істотно заощадити місце.
При виборі меблів для зберігання продуктів і приготування їжі необхідно грамотно підходити до планування. Вузька кухня найчастіше облаштовується в один ряд. Так виходить досить вільний прохід, який в ідеалі повинен бути не менше 120 сантиметрів завширшки.
Щоб приміщення було комфортним, його необхідно обставити правильної меблями і технікою, а також підібрати максимально відповідні колірні рішення. Фахівці рекомендують для маленьких і вузьких кухонь яскраві відтінки. Вони повинні бути основою інтер’єру. Наприклад, салатові або помаранчеві стіни природним чином висвітлять приміщення, яке відразу стане візуально більше.
Тим, хто віддає перевагу класиці, варто звернути увагу на білий, бежевий або світлий бузковий відтінок. У вузькій кухні можна використовувати кольорову гаму стилю Прованс.
Що стосується кольору меблів, то тут теж слід зупинятися на світлих тонах. Красиво виглядають персикові, молочні і блідо-блакитні вузькі кухні.
Візуально розширити простір можна за рахунок правильного освітлення. У вузькій кухні до вирішення цього питання потрібно підійти максимально відповідально. Крім основного світла від люстри на стелі, знадобиться додаткове підсвічування, яку краще розташувати під навісними шафками.
Не варто відмовлятися і від природного освітлення. На маленькій і вузькій кухні не потрібно закривати вікна фіранками. Оптимальним варіантом буде римська штора або жалюзі.
Навіть маленька і вузька кухня може стати зручним місцем для приготування і прийому їжі, якщо грамотно підійти до розстановки меблів. Завдяки нескладним дизайнерським прийомам приміщення стає візуально просторіше і затишніше.