Власники старого житла часто стикаються з проблемою ремонту та оновлення кухні площею не більше 6 кв. м. Сучасні фахівці розробили багато цікавих варіантів для раціонального планування невеликого домашнього вогнища. Розглянемо популярні прийоми дизайну, які допомагають зробити приміщення функціональним і красивим.
Незаперечна гідність кухні розміром 6 кв. м – близьку відстань між робочими площинами і місцями зберігання каструль, тарілок, столових приладів, продуктів. А найважливіший недолік – нестача місця для розміщення великої кількості посуду, продовольчих запасів і техніки. Щоб полегшити працю господині, збільшити швидкість приготування їжі, а також зробити процес наведення чистоти і порядку приємніше, необхідно оптимально розпланувати приміщення, застосовуючи нові ідеї і пристосування.
Основне правило дизайну маленької кухні: ефективне використання її обсягу і площі. Щоб збільшити місткість кухонних шаф, вбудований гарнітур замовляють з великою кількістю полиць і висувних ящиків.
Столову зону можна обладнати практичною барною стійкою або легкими складними конструкціями. Це додасть кухні простору, а також дасть можливість господині краще справлятися зі своїми обов’язками.
Робочу поверхню меблевого комплекту можна доповнити стільницею-трансформером, яка буде корисна і для короткого сніданку.
Якщо є бажання зробити м’який куточок, то можна його вибрати малогабаритним і розкладним. Диванчик створить затишну атмосферу під час сімейних вечерь.
У розкладеному стані диван виконає функцію додаткового спального місця.
Для зберігання посуду слід використовувати всі вільні кути, а також внутрішні поверхні дверей шаф і тумб. Дуже зручні для столового начиння, рушників і побутової хімії металеві штанги – рейлінги. Завдяки модульності і простоті, ці пристосування зміцнюються на будь-якому вільному місці.
Запаси продуктів тривалого зберігання або банки з приправами можна розмістити на висувних полицях, вбудованих в кухонну шафу.
Різнобарвні трави в прозорих контейнерах будуть прикрасою кухні, якщо їх розставити на відкритих полицях або настінних тримачів.
Для невеликої кухні набувають компактні технічні пристрої і вбудовують їх в меблевий гарнітур. Це може бути і мікрохвильова піч, і духовка, і кавоварка, і посудомийна машина.
Якщо з кухні є вихід на лоджію, то обидва приміщення можна об’єднати. На балконі, після попереднього утеплення та оздоблення, встановлюють шафи, полиці, обідній стіл або холодильник.
Кухня і лоджія, оформлені в єдиному стилі, додадуть простору і затишку.
Кулінарні поверхні, плита і мийка повинні бути добре освітлені. Для цього підійдуть прилади, що дають спрямований і м’яке світло: точкові або неонові лампи, а також світлодіодна стрічка.
Вдале планування маленької кухні зробить її комфортною для господині і всіх членів сім’ї. Посуд, продукти і техніка будуть легко доступні для щоденного використання.