Хто не мріяв про просторій вітальні в світлих або теплих тонах з великими вікнами, каміном і кріслом-гойдалкою? На жаль, квадратні метри часто накладають обмеження на розмах мрії. Однак, власникам маленьких квартир не варто впадати у відчай. Інтер’єр невеликої вітальні теж можна перетворити в шедевр дизайну. І коштує це зовсім не так дорого, як може здаватися.
Світлі тони в вітальні: за і проти
Світлі відтінки – традиційне рішення для деяких стилів інтер’єру, таких як мінімалізм або хай-тек. Вони створюють відчуття легкості і свободи. Дизайнери вибирають їх не тільки за це. Їх особливість в тому, що вони візуально розширюють приміщення. Вітальня в світлих тонах буде здаватися більше, ніж вона є насправді. Тому таку гаму можна використовувати власникам малогабаритних квартир.
Можна заперечити, що світлі кольори більш мазкі. Цей правда. Якщо в будинку є маленькі діти, тварини, можливо, варто задуматися про інше колірному оформленні. В цьому випадку збільшити обсяг вітальні можна іншими прийомами – за допомогою глянцевого натяжної стелі, скляних перегородок і т.д.
Вдалі поєднання кольорів
Щоб вітальня не виглядала таким несмаком, потрібно правильно підібрати поєднання кольорів для стін, стелі, підлоги, меблів і аксесуарів.
- Білий, як уже було сказано, візуально збільшує простір. Він поєднується з яким кольором – чорним, жовтим, оливковою, рожевим, зеленим, коричневим. Якщо підібрати меблі в темних тонах, вона буде ефектно виділятися на тлі світлої кімнати.
- Сірий придбав популярність в останні роки. Він є класичним для таких стилів дизайну інтер’єру, як ар-деко, бароко, лофт, модерн. З ним поєднуються фіолетовий, рожевий, бузковий, бордовий, синій, жовтий, зелений, слива.
- Чорний колір в якості основного – не найкраще рішення. Таке оформлення буде гнітюче діяти на психіку. Все ж його можна використовувати для створення ефектних контрастів, комбінуючи з білим, помаранчевим, червоним, синім, оливковою, сливою.
- Персиковий колір створить святковий настрій. Він діє заспокійливо. Поєднується з коричневим і рожевим, а також яскравими тонами – червоним, жовтим, синім, сливою. Його можна комбінувати з білим, оранжевим, бежевим.
- Блакитний володіє заспокійливим дією. Для вітальні його часто використовують в якості основного кольору в поєднанні з білим, жовтим.
- Червоний колір діє збудливо і допомагає подолати депресію. Однак його потрібно розбавляти з іншими тонами – білим, чорним, жовтим, сливою, синім. В якості основного червоний в вітальні зустрічається рідко. Найчастіше використовують килими, світильники, меблі в такому кольорі.
- Зелений створює акценти в інтер’єрі. Він знімає втому і допомагає розслабитися. В інтер’єрі вітальні добре буде виглядати меблі в такому кольорі, шпалери декоративні елементи. Зелений поєднується з фісташкові, білим, жовтим.
- Коричневий колір вибирають, якщо хочуть створити класичний інтер’єр. Вдало виглядає поєднання з білим, а також з синім, відтінками жовтого, сливою.
Колірний круг
Щоб підібрати поєднання кольорів для вітальні, використовуйте колірне коло Іттена. Дванадцять основних кольорів і відтінків розподілені в ньому на теплі і холодні. Рухаючи рівносторонній трикутник по колу, ви отримаєте вдалі комбінації.
Фотогалерея: інтер’єр залу в світлих тонах
Поєднання білого, коричневого і деревного квітів популярно в дизайні віталень Сірі, коричневі і темні тони ефектно контрастують зі світлим фоном Комбінація чорного і білого – класичний хід для сучасних стилів інтер’єру Контраст темного статі зі світлими стінами, стелею і меблями виглядає вражаюче поєднання білого і зеленого виглядає свіжо Зелений тони додають відчуття свіжості, темні тони розставляють акценти Білий і його відтінки допомагають візуально збільшити об’єм приміщення Приклад поєднання оливкової і світлих відтінків Варіант оформлення вітальні, який підійде для більшості сучасних квартир Ніжні пастельні тони створюють шикарний і респектабельний вигляд вітальні Яскраві кольори на світлому тлі допомагають створювати акценти в приміщенні
Вибираємо стиль інтер’єру
У сучасній практиці дизайну інтер’єрів існує кілька популярних стилів. Кожен господар вибирає той, який найбільш повно відповідає його потребам, смаку і темпераменту.
Мінімалізм
"Нічого зайвого. Тільки головне »- так можна описати девіз цього стилю. Він відрізняється граничною лаконічністю, яка виражається у відсутності зайвих аксесуарів і оформлення. Кожен предмет інтер’єру повинен бути функціональним. Мінімалізм любить світло і простір. Колірна гамма може бути будь-який, але особливо популярний білий і світлі тони, чорний, а також їх поєднання.
Хай тек
Цей стиль має багато спільного з мінімалізмом. Однак у нього є свої яскраво виражені відмінності. Хай-тек – це сувора геометричність форм і ліній, гранична функціональність. Він любить техніку і передові технології. В оформленні переважають сірі і білі тони. З матеріалів використовується метал, скло, пластик.
Ар-деко
На відміну від описаних стилів, ар-деко заперечує аскетизм і мінімалізм. При оформленні приміщень використовуються тільки дорогі меблі, аксесуари та матеріали. Інтер’єр не просто справляє враження дорого. Він насправді такий. Колірна гамма будується на принципі контрасту соковитих світлих і темних відтінків. У центрі уваги – рідкісні і дорогі матеріали і предмети. Впізнавана особливість стилю – геометричний малюнок, який прикрашає стелю, стіни і меблі.
Кантрі
Кантрі, або сільський стиль, має кілька характерних рис. Серед них – відсутність хромованих і ультрасучасних деталей. Інтер’єр оформляється виключно натуральними матеріалами в скромному однотонному форматі. При цьому він не обов’язково повинен виглядати бідно. Як аксесуари використовується посуд та інші елементи ручної роботи. Для кантрі характерна велика кількість текстилю і прямолінійна меблі. Колірна гамма – оливковий, лавандовий, пісочний і інші природні кольори.
Прованс
Його називають французьким кантрі. Прованс відрізняється кількома особливостями. Перша стосується колірної гами, яка складається виключно з приглушених пастельних відтінків. Друга – оздоблення. Стіни приміщень в стилі прованс зазвичай побілені, прикрашені картинами, в оформленні використовується багато тканин з квітковим малюнком. Нарешті, такі інтер’єри відрізняє певний мінімалізм.
Ампір
Його головні особливості – грандіозність і великі площі. У стилі ампір оформляють VIP-номери в віталень, банкетні зали, інтер’єри вил і заміських будинків. Для прикраси інтер’єру використовують предмети військової слави і античності. В інтер’єрі простежується принцип центричного розташування меблів і інших деталей. Центр підлоги або стелі зазвичай прикрашається візерунком. Ампір любить великі дзеркала.
Класика
Класика як стиль інтер’єру – збірне поняття. Воно включає в себе античність, історичні європейські стилі – бароко, рококо, ампір, класицизм, національні стилі. Ми будемо говорити про нього в розумінні сучасного інтер’єру, оформленого на основі загальноприйнятих канонів. Основні риси стилю – сувора симетрія, просте і логічне зонування простору, нейтральна колірна гамма. У класичному інтер’єрі використовують натуральні будівельні та оздоблювальні матеріали, додають національний колорит, додають елементи інтер’єру, навколо яких будується композиція. Таким елементом може бути камін. В цьому випадку меблі розміщують навколо нього, світильники розміщують симетрично по відношенню до нього і один до одного, малюнок паркету зводять до нього. Як правило, класичні інтер’єри відрізняються розкішшю.
Еко-стиль
Екологічна тематика в оформленні інтер’єрів – це близькість з природою. Основні риси еко-стилю – великі вікна, через які проникає максимальну кількість природного світла, гарний вид за вікнами (якщо це можливо), кімнатні рослини, натуральні матеріали. У колірній гамі обов’язково присутні зелені, оливкові, деревні тони.
Скандинавський стиль
Цей стиль прийшов до нас з північних країн Європи – Норвегії, Фінляндії, Швеції. Його основні риси – багато світла, яскраві фарби, чистота ліній, форм і кольорів. Створити вітальню в скандинавському стилі вам допоможуть кілька правил. Забезпечте доступ сонячного світла. На вікнах може взагалі не бути штор і фіранок або вони повинні бути з легкого матеріалу. Для стін і стелі кращий білий або будь-якої світлий колір. В обробці обов’язково присутній дерево. У колірній гамі присутні яскраві плями.
Шеббі шик
«Шеббі» в перекладі на російську означає «старий». Цей стиль визначають, як потертий, зістарений шик. У такому інтер’єрі присутні антикварні меблі та аксесуари, дивлячись на які бачиш їх солідний вік. При цьому саме приміщення не виглядає занедбаним. Тонке поєднання елементів створює інтер’єри, які виглядають вишукано і дорого.
Оформлення
Визначившись зі стилем інтер’єру, можна переходити до вибору оздоблювальних матеріалів і оформлення вітальні.
- Підлога. У більшості стилів кращим покриттям підлоги буде паркет. Більш доступний варіант – ламінат. Якщо ви плануєте використовувати лінолеум, краще брати однотонний або з деревним малюнком. Керамічна плитка буде ефектно виглядати велика.
- стіни. Сучасна тенденція – фарбування стін замість традиційних шпалер. Хоча вони також використовуються, щоб створити певні ефекти. Можна використовувати шпалери з фотопринт.
- Стеля. У різних стилях інтер’єру є свої особливості оформлення стелі. Спосіб, який підходить для більшості, – однотонна фарбування стелі. Ще одна популярна тенденція – ділити стелю на секції. Це допомагає урізноманітнити інтер’єр. За допомогою підвісних конструкцій можна виконувати зонування приміщення. Щоб візуально збільшити обсяг вітальні, використовуйте глянцевий натяжна стеля.
- меблі. Вона підбирається відповідно до стилю інтер’єру. Як правило, обов’язковим елементом вітальні є зручний диван і журнальний столик. Їх можна доповнити кріслами, стільцями, пуфами. Колірна гамма меблів повинна поєднуватися із загальним оформленням. Часто використовується прийом – створення контрасту. Наприклад, темна меблі на світлому фоні. Можна також створювати кольорові плями з допомогою яскравих диванних подушок або крісел.
- освітлення. У сучасній практиці освітлення багаторівневе і різноманітне. Вже канули в Лету часи, коли єдиним джерелом світла була люстра посеред кімнати. Точкові світильники допомагають виділити функціональні зони в приміщенні. Діодний підсвічування допоможе створити вражаючі акценти. Активно використовуються підлогові світильники.
- декоративні елементи. Їх підбирають в суворій відповідності стилю. Наприклад, мінімалізму властиво практично повна їх відсутність. Ампір, навпаки, багатий декором. Вази, вироби ручної роботи, ікебани, кімнатні рослини оживляють інтер’єр. У багатьох стилях використовують картини і постери.
- Текстиль. Велика кількість текстилю характерно для скандинавських інтер’єрів. Строгий хай-тек, навпаки, вважає за краще його невелика кількість. Все ж оббивка меблів в більшості випадків може бути текстильної.
Фотогалерея: елементи оформлення і декору
Кімнатні рослини і предмети декору пожвавлять строгий мнімалістічний інтер’єр Диван і крісла для вітальні в класичному стилі Класичний прийом – контрастне забарвлення дивана і стін у вітальні Приклад використання шпалер з фотопринт в вітальні Стіни, пофарбовані в ніжний фіолетовий відтінок Приклад обробки підлоги за допомогою ламінату Дорога плитка на підлозі вітальні надає мінімалістичному інтер’єру шик Такі стелі характерні для стилю ампір і класика Точкові джерела світла допомагають зонувати простір вітальні Глянцевий н атяжной стелю допомагає візуально збільшити обсяг кімнати
У відеоролику дизайнер дає поради щодо підбору кольорової гами для вітальні в класичному стилі. Однак ці принципи будуть корисні для оформлення інтер’єру в будь-якій стилістиці.
Відео: особливості оформлення вітальні в світлих тонах
Використовуючи наведені поради та ідеї, ви додасте вашій вітальні той вид, про який ви мріяли. Успіхів вам у цьому творчому процесі!