Як поєднувати кольори стін і меблів у вітальні? Як вибрати відтінки стін і колір аксесуарів за допомогою колірного кола? У цій статті ви знайдете багато необхідної інформації про вибір відтінків для вітальні.
Облаштування вітальні – завдання не з легких. При її вирішенні не виникає технічних проблем і питань пошуку необхідного функціоналу, як у випадку з меблюванням кухні або ванної кімнати. Але досить непросто підібрати кольори стін, меблів, підлоги і декору таким чином, щоб вітальня була дійсно красивою, стильною і затишною.
Як обирати і поєднувати кольори в вітальні
Які кольори підійдуть для сучасної вітальні? Безумовно варто звернути увагу на найпопулярніші кольори в інтер’єрі, але при цьому не забувайте врахувати умови вашої конкретної кімнати і свої потреби.
Наймоднішими для вітальні кольорами сьогодні визнають:
- земляні тони, бежеві і коричневі, від дуже світлого пісочного до каштанового або шоколадного. Вибирайте теплі кольори, що асоціюються з бабиним літом – теплі коричневі, апельсинові і червоні, від теракоти до червоного вина;
- кольори з синьої палітри, від світло-блакитного до темно-синього відтінку. Синій або темно-синій диван, куточок, синя стіна за телевізором або темно-сині штори – це модно!;
- кольори з зеленої палітри, особливо темні і сильні відтінки – пляшковий, малахітовий, смарагдовий;
- кольори металу – міді, латуні, золота;
- відтінки натуральної деревини дуба в поєднанні з чорним або темним графітовим.
Який колір стін обрати для маленької вітальні в квартирі
У невеликій вітальні або в подібному приміщенні, з’єднаному з кухнею, вибирайте світлі тони стін і меблів. Якщо вам не подобаються глянцеві поверхні, це може бути і матова меблі, але важливо, щоб кольори були світлими – таке оформлення створює враження простору.
Підійдуть відтінки білого або з палітри не зовсім білого – екрю, пісочний, світлий беж, магнолієвий. Гарна ідея – пастельні тони – світло-рожевий, пастельно-бежевий, блакитно-сірий, світло-зелений або блакитний.
Якщо ви хочете, щоб в маленькій вітальні був яскравий і сміливий колір, виберіть один елемент, а решту залиште в світлих відтінках. Цим темним елементом може бути диван темно-синього або темно-зеленого кольору, стіл в центрі кімнати, стіна, пофарбована в зелений, яскраві штори або аксесуари.
Якого кольору стіни у великій вітальні
Велика вітальня часто здається трохи незатишною. Тож обирайте кольори, які додадуть їй тепла. Ідеально підійде натуральне дерево червоного і оранжевого відтінків теплого темного кольору, а також теплих землистих тонів. Пастелі також є відмінним рішення, але не забувайте, що у великій вітальні не вистачає більш сильного колірного акценту – без нього стіни або меблі в такому великому приміщенні можуть здаватися надто простими і безбарвними.
Стіни і меблі в вітальні з кухонним куточком
Вітальня, поєднана з кухнею, є популярним рішенням в нових квартирах. Це дуже хороша ідея – вона економить простір і робить інтер’єр більш сучасним. Але пам’ятайте, що вітальня з міні-кухнею повинна становити єдине стилістичне ціле і, перш за все, колірне. Підбирайте кольори, близькі один до одного, тоді ви будете впевнені, що ваша вітальня з кухнею виглядає однорідною і чудовою. Якщо у вас є аксесуари в вітальні зеленого кольору, подбайте про такіж акценти на кухні. Якщо ви вибрали дубовий колір фасадів кухонних шаф, то такий же колір має мати і меблі в вітальні, наприклад, комод, стелаж або стіл. Доречі, радимо дізнатись вартість столів для вашої вітальні від магазина “Mebli CITY”.
Як поєднувати кольори меблів та стін у вітальні
Як правильно підібрати кольори для оформлення вітальні? Використовуйте колірний круг, який показує, які кольори близькі один до одного, а які протилежні.
Як працює колірний круг і як він допоможе вам вибрати правильні колірні поєднання для вашої вітальні
Колірний круг представляє кольори веселки, що розташовані в правильному порядку. Тут ви знайдете основні кольори (червоний, жовтий синій), які при змішуванні дають всі інші кольори, вторинні відтінки (утворюються в результаті змішування в тих же пропорціях основних кольорів) та інші відтінки (розташовані на колірному колі між основними і вторинними квітами). Все це дає на практиці нескінченну кількість кольорів на вибір.
Кольори, які знаходяться на колірному колі близько один до друг, – це гармонійні (наприклад, синій і фіолетовий) – їх поєднання сприймаються як спокійні і розслаблюючі. Кольори, розташовані на протилежних сторонах колірного круга, є контрастними кольорами – їх поєднання стане сильним акцентом, і може створити враження хаосу і навіть викликати занепокоєння.
Світлі або теплі тони меблів і стін для вітальні
Кольори можна розділити на теплі і холодні залежно від того, скільки в них червоного або синього. Кольори на «теплій» стороні колірного кола (червоний, жовтий) візуально зменшують простір і створюють враження затишку. Холодні кольори (синій, зелений) створюють відчуття більшого простору. У маленькій вітальні краще вибирати більш прохолодні тони, оскільки при цьому кімната буде здаватися просторіше. У вітальні більшого розміру теплі тони зменшать простір і створять враження затишку.
Якого кольору стіни у вітальні з темними меблями
Якщо у вас у вітальні чорні меблі, підійдуть практично всі кольори. Виберіть непідвладне часу поєднання білого і чорного і додайте яскраві аксесуари. У вітальню з темними, наприклад, коричневими меблями, добре підійдуть пісочний, світло-бежеві і світло-сірі стіни. Краще уникайте великої кількості темних кольорів, наприклад, чорної підлоги, тому що ви можете зробити композицію занадто похмурою. Якщо у вас у вітальні темні меблі, виберіть світла підлога і світлі стіни.
Кольори для стін у вітальні зі світлими і білими меблями
Якщо ви вибрали для вітальні повністю білі меблі або меблі зі світлого дерева, потрібно стежити за тим, щоб оформлення вітальні не стало безбарвним і нудним. Виберіть один або два яскравих кольори і послідовно дотримуйтеся їх. Це може бути, наприклад, темно-синя або темно-зелена стіна, кольоровий килим, подушки в сильних тонах або кольорові штори. До білих меблів також відмінно підходить колір червоного вина, гірчичний, бірюзовий, а також модний помаранчевий (але в міру!).
Кольори стін у вітальні з темною підлогою
У вас підлога з темного дерева? Виберіть для стін світлу або білу фарбу. Якщо кольори підлоги і стін будуть надто інтенсивними, ваша вітальня буде здаватися менше.