Дизайн інтер’єру: стиль лофт

стиль лофт є одним з найбільш екстравагантних напрямків в дизайні інтер’єрів. Він сформувався в початку 20 століття завдяки зростанню мегаполісів і міст – промисловців в Америці. Основною відмінністю цього горищного стилю від інших є атмосфера свободи і демократичності, яка припадає до смаку багатьом міським жителям.  

Дизайн інтер'єру: стиль лофт

Приміщення, оформлене в стилі лофт, виглядає дуже незвично. Як правило, це великий простір з величезними вікнами, що включає в себе всі функціональні зони, з мінімальною кількістю меблів та аксесуарів. Таким є новий продукт ери урбанізації.

Особливості стилю лофт

Далеко не кожна людина зможе відчувати себе затишно в такому житловому просторі, оскільки на перший погляд воно зовсім не пристосоване до нормального життя. У деяких випадках подібний інтер’єр може навіть справляти враження убогості. У чому ж основні особливості цього нестандартного стилю?

В першу чергу це єдиний простір, без окремих кімнат. В даному випадку зонування величезного простору з високими стелями відбувається за рахунок обробки підлоги і стін.  Єдине приміщення, яке потребує більш солідного огорожі – ванна кімната і туалет.

Головні оздоблювальні матеріали повністю відповідають характеру стилю лофт. В першу чергу це грубий цегла, нерівна штукатурка і бетон без додаткової обробки.  Підлогове покриття являє собою отциклевать дерево, а на стелі розташовані масивні дерев’яні балки. Уздовж стін можна побачити незамасковані вентиляційні труби.

Великі вікна на всю стіну не передбачають ніяких фіранок, дозволяючи господарям квартири насолоджуватися міськими пейзажами, а також впускати в приміщення максимум світла.

Дизайн інтер'єру: стиль лофт

Що стосується мебели, вона повинна бути досить помітною, щоб залучати до себе якомога більше уваги. Незважаючи на всю екстравагантність самого приміщення, меблі в інтер’єрі лофт відіграє провідну роль. У цьому випадку найбільш цікавим рішенням є комплектація меблів самих різних напрямків і стилів, гармонують один з одним. Як приклад можна привести раритетні вироби з антикварного салону і дорогі, зроблені на замовлення ексклюзивні предмети меблів.

Особливості розташування меблів в стилі лофт

Перше, що кидається в очі, це велика кількість місць для сидіння. У центрі зони, призначеної для прийому гостей, розташований яскравий диван великих розмірів і журнальний столик. Навколо основних предметів можуть бути встановлені додаткові крісла, стільці, табуретки. Меблі і оздоблення можуть бути виконані в різних стилях і з різних матеріалів. Як правило, перевага віддається грубої деревині, хромованому металу, дорогий шкірі або текстильної оббивці. В цьому плані фантазія дизайнера не має кордонів. Платтяні шафи не використовуються, замість них віддається перевага підлогових вішалок і нішах. Полиці стелажів завжди відкриті з двох сторін. Яскравою особливості умеблювання квартири – лофт є те, що жоден предмет меблів не розташований біля стіни і має коліщатка, що дозволяють змінювати обстановку в залежності від побажання або настрою господарів.   Таким чином, стиль лофт дозволяє виявляти фантазію, свободу вибору і робить інтер’єр приміщення більш живим в порівнянні з усіма іншими.

Як оформити приміщення за допомогою аксесуарів

Дизайн інтер'єру: стиль лофт

Лофт – інтер’єр тільки на перший погляд здається простим в плані оформлення. Насправді він вимагає наявності розвиненого смаку, щоб зуміти точно підібрати предмети декору відповідно до урбаністичним стилем.

В першу чергу слід звернути увагу на велику кількість дорогий сучасної побутової техніки. Наприклад, на грубій цегляній стіні може бути розміщений плазмовий телевізор останньої моделі, а на кухні можуть стояти газова плита і холодильник в металевому каркасі.

У такому приміщенні ви не зустрінете класичних ваз, стандартних картин або текстильні прикраси. Як правило, любителі стилю лофт віддають перевагу викликає постерам, дорожніх знаків, чорно – білим фото.  Більш ефектний вигляд сучасних творів мистецтва надає розташування на підлозі, притулившись до стіни.

У плані аксесуарів також можна побачити прагнення поєднувати предмети різних стилів. Наприклад, дорога хромована сантехніка на раритетної ванні або розкішна люстра на стелі серед грубих колод. Можна сміливо експериментувати з поєднанням різних матеріалів: дерева, шкіри, каменю, текстилю, скла.

Як бачите, в оформленні будинку або квартири в стилі лофт існує не так вже й багато обмежень. Головне, щоб приміщення відповідало смакам і уподобанням господаря. В основному такий стиль підходить людям творчих професій – музикантам, художникам, письменникам, але може припасти до смаку і справжньому любителю великих галасливих міст.