Для квартири невеликої площі не підійде химерність бароко, модерну або ампіру. Приміщення повинно бути розплановано строго раціонально. Але, незважаючи на це, студію можна зробити яскравою і елегантною. Сучасні дизайнерські підходи до створення стильних інтер’єрів допоможуть втілити в життя будь-які ваші фантазії.
Великих успіхів в оформленні компактного житла досягли архітектори і художники густонаселеній Європи. Вони подарували нам прості, але ефективні методи, які роблять невелику квартиру-студію не тільки зручною, але і стильною.
Європейський і скандинавський дизайн ставлять на перше місце зручність приміщення, обставлений простий і багатофункціональної меблями.
Такий підхід, званий мінімалістичним, передбачає раціональне планування квартири за допомогою вбудованих, розсувних і складних конструкцій лаконічної форми і непомітного оформлення.
Якщо європейського стилю властиво застосування пластика і замінників дерева, то скандинавський дизайн припускає наявність в інтер’єрі моделей з природних матеріалів.
Але колірну гамму теж рекомендують вибирати стриманою – виграшно виглядають теплі і пастельні тони, візуально збільшують простір.
Перевагою європейських стилів є невисока вартість ремонту – меблі та елементи оформлення інтер’єру пропонують всі торгові підприємства.
До мінімалістичному дизайну відноситься і стиль хай-тек.
Основою цього напряму є використання в оформленні приміщення нових матеріалів, виробів з яких надають найфантастичніші обриси.
Ефектний конструктивний дизайн невеликої студії вимагає значних фінансових витрат – багато предметів обстановки створюються за індивідуальними замовленнями професійними художниками.
В інтер’єрі стилю хай-тек багато пластика, металу, дзеркальних і глянцевих поверхонь.
Вітаються контрастність кольорів і меблі незвичайної форми.
Прихильники екстравагантних рішень вибирають для своїх студій інтер’єри в стилі лофт.
Походження цього напрямку дизайну пов’язано з проживанням в кінці минулого століття представників американської богеми в старих міських будинках.
Стиль характеризується оригінальним поєднанням розкоші і спартанського побуту.
Стіни такого приміщення не штукатурять – зберігають фактуру цегли, а меблі штучно старять. Нарочито виділяють труби, комунікації, стельові балки.
Велика увага прихильники стилю лофт приділяють деталям інтер’єру – все елементи повинні мати технократичний характер.
Незважаючи на гадану недбалість, такий дизайн вимагає великих фінансових витрат, так як майже всі предмети обстановки унікальні.
Любителі сільського затишку і екологічної чистоти можуть зупинитися на оформленні інтер’єру в стилях прованс і кантрі.
Обидва напрямки мають сільські коріння.
Витонченість, легкість і невимушеність «провансальської» інтер’єру полягає в тому, що квартиру оформляють на манер будинків французького села, наповнених світлом, повітрям і квітами.
Дизайн студії в стилі прованс досить дорогий.
Меблі виготовляється з масиву дерева, спеціально обробляється «під старовину», а елементи декору, посуд і атрибутика повинні бути витримані в єдиній колірній гамі і відповідати канонам.
Якщо вам подобається комфорт сільських будинків, то можна вибрати для оформлення студії стиль кантрі.
Атмосфера російського села, насичена ароматами деревини і трав, благотворно діє на психіку жителів мегаполісів.
Додатковий колорит може надати биокамин в формі дров’яної печі.
Створення мальовничого сільського інтер’єру не зажадає великих фінансових вкладень. Підійдуть стільці, столи, комоди і скрині зі старих квартир і будинків.
Їх потрібно оновити – перефарбувати і змінити оббивку. Дизайн світильників, покривал, диванних подушок і штор можна придумати самостійно.
Прекрасно впишуться в інтер’єр пучки сухих рослин. Стиль передбачає відсутність порядку і запрограмованості, тому дає волю фантазії.
Компактну квартиру-студію можна зробити не тільки практичною, але і ошатною. Ваше творче уяву і поради професіоналів допоможуть зробити житло неповторним.