Гардероб – незамінний предмет меблювання квартири. Одяг, взуття, господарське приладдя не створять безладу і будуть доступні, якщо кожен предмет знайде своє місце. В останні роки стали популярні практичні вбудовані шафи, дизайн яких враховує особливості інтер’єру, розміри і кількість збережених речей, а також потреби проживають. Раціональне наповнення внутрішнього простору шаф-купе залежить від призначення кімнати і вибору зручних пристосувань.
Зовнішній вигляд шаф-купе відрізняється різноманіттям варіантів. Але головне завдання вбудованих меблів – функціональне використання корисних обсягів і площі приміщення. Шафи монтують на вільних стінах кімнати, вбудовують в ніші або роблять перегородками між зонами квартири вільного планування.
У шафі передпокої розміщують предмети щоденного використання або сезонного зберігання. Тому гардероби оснащують перекладинами для плічок, полицями різного розміру, висувними ящиками, сітчастими конструкціями і високі антресолями.
Цікаве рішення – рухливі елементи для розвішування одягу. Вбудовані ліфти, які називаються пантографами, дозволяють легко дістатися до найвищих полиць. А висувні штанги сприяють компактному розміщенню піджаків, сорочок або брюк, роблячи секцію більш місткою.
Оригінальне пристосування для речей на плічках – багаторівнева вішалка.
Взуття не першої необхідності зберігають в коробках або пластикових контейнерах, а туфлі і черевики щоденного попиту – на дерев’яних або металевих полицях, а також в оригінальних власниках і осередках.
Краватки, аксесуари і ремені розкладають в неглибокі конструкції, розділені перегородками.
Висока секція в шафі підійде для зберігання великогабаритного домашнього інвентарю: швабри, пилососа, драбини. А прасувальну дошку можна зробити вбудованої.
Полки гардеробів спальні призначені для зберігання легкого одягу, комплектів чистої білизни, додаткових подушок і ковдр. Крім того, в кімнаті невеликої площі шафа доповнюють ліжком-трансформером або туалетним столиком.
У вітальні і в спальні за дверцятами-купе можна заховати телевізор, під яким знайдеться місце дрібним технічним пристроям: навушників, батареям, лампочкам, проводам.
Оригінальне рішення – робоче місце, вбудоване в шафу. Над столом органічно впишуться полки для книг і документів.
Раціонально розмістити одяг дитини, іграшки, книги та засоби дитячої гігієни допоможе велика шафа-купе в кімнаті малюка.
Щоб розкласти білизну і шкарпетки, можна встановити або розвісити зручні органайзери.
Внутрішній простір шафи в кімнаті підлітка має бути розплановано відповідно до його захопленнями і зростаючими потребами.
Для швидкого пошуку стулки книжкової шафи-купе зазвичай роблять прозорими. А полки з газетами, журналами або листами можна закрити дерев’яними панелями.
На полицях і в ящиках кухонного вбудованих меблів зручно розмістяться господарські речі, посуд і запаси продуктів. Фрукти і овочі насипають в сітчасті або плетені кошики.
Особливо ефектно шафи-купе виглядають в інтер’єрі минималистичной кухні.
У маленькій квартирі-студії кухню можна цілком вмонтувати в шафу. Цей прийом зробить приміщення просторіше.
У санвузлі за дверцятами-купе розміщують пральну або сушильну машину, вішають банні халати, розкладають чисті рушники, мило, шампуні та побутову хімію.
Місткі шафи-купе – надійні сховища всього необхідного – прискорять пошук потрібних речей, додадуть комфорту проживають і полегшать працю господині.