Щоб оновити інтер’єр своїми руками без серйозних фінансових вливань, можна використовувати безліч цікавих варіантів, які перетворять стару кухню до невпізнання і створять враження чистоти і свіжості, як після ремонту. Кімната засяє новими фарбами і набуде більш сучасний вигляд, при цьому меблі залишиться колишньою.
Фарбування фасадів кухонного гарнітура
Цей спосіб дозволить оновити потерті поверхні на старих дверях і змінити колірну гамму. На всіх шафках необхідно відкрутити кріплення і зняти дверцята.
Фасади виготовляються з покриттям з декількох матеріалів:
- пластик або ламінат;
- шпон;
- масив;
- плівка.
Для зняття плівки з МДФ поверхню доведеться розігріти, а після видалення покриття добре зашкуріть і знежирити.
Для грунтовки підійде акриловий склад для дерева і МДФ. Фарбувати найкраще акриловими фарбами світлих життєрадісних або спокійних відтінків, уникаючи брудних і неприємних оці поєднань. Додаткова шліфування додасть поверхні більше гладкості та глянцю.
Пластик видаляти не потрібно, тільки відшліфувати, потім заґрунтувати складом з високим рівнем адгезії і покрити спеціальною фарбою для меблів.
Шпон слід ретельно знежирити і піддати шліфовці, а потім пофарбувати без грунтування акриловою фарбою по дереву. Монтувати на місце дверцята можна тільки після повного висихання. Відслужила фурнітуру бажано замінити на нову і блискучу.
Зняття фасадів і заміна їх відкритими полицями
Такий спосіб дуже освіжає і відкриває простір, наповнює кухню елементами декору.
На полицях можна розташувати гарний посуд, банки з сипучими продуктами і спеціями, кімнатні рослини і корисну зелень, зробити ефектну і затишну підсвічування.
Внутрішню поверхню відкритих шаф можна забарвити або обклеїти шпалерами, створивши кольорові акценти. Це дизайнерський прийом зараз в тренді і активно використовується в стилях кантрі, лофт, рустик.
Відповідним доповненням буде оформлення полиць короткими або на всю висоту шаф фіранками підкреслено природних фактур і забарвлень.
Декор фасадів та стільниці
Якщо вдома залишилися шматочки старої плитки, кольорові скельця, частини мозаїки, то вони стануть відмінним декором для фасадів і приховають сліди часу на дверцятах.
Стільниця також перетвориться, якщо її обклеїти красивою контрастної або світлою плиткою. Навіть якщо вдома плитки немає і доведеться купувати, то можна придбати по акції кілька партій залишків і викласти з них гармонійний візерунок.
Для створення цікавих зображень на дверцятах підійдуть щільні вінілові шпалери, вони випускаються з різними текстурами поверхні і коштують недорого.
Декор фартуха
Кухонний фартух в робочій зоні постійно виявляється під вплив води, жиру, різних забруднень, при готуванні цього не уникнути. Тому ця частина кухні стає непривабливою дуже швидко.
Разом з тим цей елемент багато в чому визначає стиль і часто виконує соло в інтер’єрі. Досить оновити або прикрити фартух новим покриттям і весь вигляд відразу перетворюється.
Збивати стару плитку або знімати пластик не потрібно, достатньо прикріпити зверху скляні панелі з малюнком або ламінат, МДФ, вагонку, шпалери, що миються, обклеїти ПВХ плиткою, пофарбувати.
Преображення статі
Коли підлогу в кухні виглядає плачевно або не сполучається з оновленими стінами і меблями, то відмінним рішенням стане великою килим відповідного кольору. Якщо віддати перевагу яскравим і соковитим узорів, то вийде колірний акцент, а безворсовие рустикальні доріжки додадуть затишку і тепла в атмосферу будинку.
З нових матеріалів можна виділити ПВХ плитку, яка доступна за ціною і випускається різних розмірів, імітує паркетну дошку і керамограніт, інші матеріали. Її можна підібрати за габаритами кахлю на підлозі і приклеїти прямо зверху. Результатом стане повне перетворення статі і інтер’єру в цілому.
Яскраві акценти і новий текстиль
Різнобарвні чохли на стільцях і подушки на диванах, штори і тюль з фотодруком, серветки і рушники – всі ці милі дрібниці здатні зробити інтер’єр цікавим і живим.
Текстиль можна змінювати в залежності від настрою, пори року та свят. Яскравий посуд, глечики і вази на кухні допоможуть швидко змінити колірну палітру.
Освітлення
Додаткове підсвічування дає можливість виділити кілька окремих зон на кухні, наприклад, обідню і робочу.
Зробити додаткове підсвічування можна за допомогою світлодіодних ламп або стрічки, направивши їх на красиве панно на стіні або створити затишний м’яке світло над столом, підкреслити декор шафок і полиць.
Для втілення цих ідей знадобиться мінімум витрат і творче натхнення. Інтер’єр перетвориться і стане свіжим і оновленим, а сім’я з задоволенням буде збиратися за обіднім столом.