Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Зміст статті:

  1. Підготовчі роботи
  2. Перешкода для проникнення пилу
  3. Як запобігти утворенню пилу або звести його до мінімуму
  4. Коли починати прибирання
  5. Як знищити залишки пилу

   Яким би не був ремонт, капітальним або косметичним, і як би акуратно він не виконувався, уникнути будівельного пилу все одно не вдасться. Робота дрилем, будівельним міксером, болгаркою завжди супроводжується пильним хмарою.

Підготовчі роботи

   Не варто починати ремонт без попередньої підготовки приміщення, тоді під час прибирання не виникне несподівано питання, як прибрати будівельний пил.

Обов’язково потрібно:

  • зняти штори,;
  • винести кімнатні квіти,;
  • дрібні предмети упакувати в коробки і скласти і подалі від робочої зони;

   Чим менше речей залишиться в приміщенні, тим легше буде після ремонту навести порядок.

  • Побутову техніку невеликого розміру краще винести, а габаритну треба обов’язково упакувати;

   Статичну електрику добре притягує пил, яка з легкістю може проникнути всередину незахищеного обладнання.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Підготовка приміщення до ремонту – Фото 01

Перешкода для проникнення пилу

   Далі має бути умовно поділити ремонтується приміщення на сектори. Ізолювати краще кожну кімнату в квартирі, незалежно від того, робиться в ній ремонт чи ні.

   Дверні прорізи можна завісити щільною тканиною або будівельної плівкою. Використовувати для цього можна старі штори або простирадла, головне, щоб вони підходили за розміром, не залишаючи щілин з боків і внизу.

   Матерчате полотно краще намочити, щоб волога тканина збирала і вбирала осідає будівельний пил. У міру висихання і забруднення тканину потрібно буде виполіскувати і знову вішати на отвір, тому намертво її прибити не вийде.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Підготовка меблів – Фото 02

   Поліетиленову плівку можна закріпити по периметру дверного отвору, вшивши по її довжині блискавку. Трохи простіше зробити таку тимчасову ширму з двох шматків будівельної плівки, закріпивши їх внахлест. Досить буде 20-25 см зайвих сантиметрів, які будуть перекривати місце з’єднання.

   Спорудивши таку нехитру захисну конструкцію, можна буде акуратно виходити з робочої зони, що не розганяючи по кімнатах пилюку. Тоді не доведеться думати, як прибрати будівельний пил в інших кімнатах.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Захист меблів від ремонтної пилу – Фото 03

   Широкій прозорою плівкою можна завісити і вікна. Якщо цього не зробити, гладка поверхня скла буде притягувати до себе всі, що «танцює» в повітрі і покриється щільним шаром пилу. Її неможливо буде ні змести віником, ні зібрати пилососом. Вікна доведеться мити кілька разів більшою кількістю води, щоб домогтися колишньої чистоти і прозорості.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Захист вікон від пилу і бруду – Фото 04

Роль перешкоди може виконувати і зачинені двері, але тоді потрібно буде закласти щілину внизу валиком з мокрої тканини. Так треба робити навіть в тих кімнатах, де ремонт не робиться.

   Захистити від пилу можна і підлогу, а то й передбачається його ремонт. Чим якісніше і акуратніше він буде застелена, тим менше залишиться на ньому пилу. Але треба врахувати, що при великій вологості за час ремонту під плівкою може постраждати паркет і ламінат.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Захист статі від ремонтної бруду – Фото 05

   Предмети інтер’єру, які на час робіт залишаються в житловій кімнаті, треба надійно укрити, укутати, сповити. Це стосується не тільки м’яких меблів, а й корпусних. Тут теж стане в нагоді будівельна плівка. Чим ширше вона буде, тим менше залишиться незахищених місць, в які зможе пробратися пил. Широке плівкове полотно дозволить укрити велику поверхню без стиків. Для вірності її можна покласти в два шари, а гострі кути прокласти м’якою тканиною, щоб виключити розрив.

https://www.youtube.com/watch?v=HQYh0Ba5t5U

   В результаті виходить, що, готуючи приміщення до ремонтних робіт, треба зробити чотири основні речі:

  • зібрати і винести з робочої зони дрібні предмети і техніку;
  • застелити підлогу;
  • накрити те, що неможливо перемістити;
  • завісити дверні прорізи.

Як запобігти утворенню будівельного пилу або звести його до мінімуму

   Пил небезпечний для здоров’я, тим більше будівельна. Хімічні речовини, що містяться в ній, можуть викликати алергічний кашель і задишку. Вона безжально забиває легені, осідає на слизовій бронхів, дратує очі, якщо не застосувати при роботі елементарні засоби захисту. Як мінімум, потрібен респіратор. Якщо його немає, то нижню частину обличчя на час свердління або дроблення можна прикрити мокрим хусткою.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Захист дихальних шляхів від пилу – Фото 06

   Влітку в безвітряну погоду віконні рами краще розкрити навстіж. Так частина будівельного пилу буде спливати назовні. Закривати вікна треба тільки на час збирання, щоб потік повітря не піднімав з підлоги вже пилюку.

   При роботі дрилем, цілком можливо зробити так, щоб пил не розліталася в усі сторони, а рухалася потоком в потрібному напрямку. Для цього досить приставити до місця свердління совок або включити поруч пилосос, прицільно направляючи трубу шланга. Ще існують спеціальні насадки-пиловловлювачі, що представляють собою невелику пластикову ємність. Вона легко надівається на сопло дрилі, і відходи під час свердління потрапляють відразу в контейнер.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Захист дихальних шляхів респіратором – Фото 07

Якщо це не суперечить техніці безпеки, можна трохи скропити поверхню стіни водою з розпилювача, щоб штукатурка менше курило. Буде непогано після свердління відразу зволожити повітря у всьому приміщенні і, таким чином, прибити літаючу пил до підлоги.

   При знятті старих шпалер, шару фарби або побілки, поверхня обов’язково потрібно змочити. Тут води можна не шкодувати. Розм’якшення поверхню легше знімається і менше пилить.

   Щоб допомогти собі під час ремонту, треба подбати про трьох простих речах:

  • розорювати вікна;
  • використовувати пилозбірники;
  • періодично зволожувати повітря.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Зволоження повітря як елемент захисту з ремонтної пилом – Фото 08

Коли починати прибирання від будівельного пилу

   Збирання треба виробляти поетапно, приводячи в порядок кожне робоче місце. Це важливо, хоча трохи втомлює. Але дотримання цього правила заощадить час і сили при подальшій остаточної прибирання.

   Після роботи з дрилем пилу буде особливо багато. Тому, перш ніж приступати до наступного етапу, треба не полінуватися її зібрати. Тут треба подумати, як прибрати будівельний пил, щоб вона не потягнулася шлейфом в інший кут і не розсіявся по всьому приміщенню.

   Якщо пил зависла і не осідає, можна збризнути водою не тільки повітря, а й поверхню підлоги. Трохи зволожена будівельний пил буде збиратися легше.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Прибирання будівельного пилу – Фото 09

   Коли заплановані на день роботи закінчені і прийшла пора відпочити, треба привести забруднену «планету» в порядок, як казав всіма улюблений Антуан Сент-Екзюпері. Незважаючи на втому і небажання займатися таким, здавалося б, нікчемним працею, зробити це треба обов’язково, щоб сміття і пил після ремонту не накопичувалися в великому обсязі.

   Коли ж, нарешті, ремонт закінчений, стіни, підлоги і стелі відремонтовані, робоче приміщення перетворюється в територію, яку потрібно приводити в порядок. Якщо шматки штукатурки, кахельної плитки, обривки шпалер можна зібрати в мішок руками, а дрібне сміття підмести віником, то з будівельним пилом впоратися набагато складніше.

   Щоб прибрати квартиру після ремонту було легше, потрібно робити прибирання:

  • поетапно;
  • щодня.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Будівельна пил після ремонтних робіт – Фото 10

Як знищити залишки пилу

   Навіть коли зібрані інструменти та винесені сміттєві мішки, пил після ремонту залишається у всьому приміщенні. Вікна тепер відкривати не бажано, щоб не злякати ті її залишки, які причаїлися в кутах і забилися в щілини. Тут виникає питання, як прибрати пил після ремонту. Змітати сухим віником її не можна. Так можна тільки створити сіру хмару, яке поступово осяде назад. Суха дрантя тут теж не допоможе, доведеться попрацювати пилососом.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Прибирання бруду пилососом – Фото 11

   Побутова техніка з таким навантаженням не впорається. Матерчатий мішок швидко заб’ється, і пилосос просто захлинеться дрібним пилом. Тут потрібен агрегат, забезпечений паперовими мішками або пластиковим контейнером, який збере пил після ремонту і не дасть їй можливість вибратися назад. Краще використовувати спеціальний будівельний пилосос. Він потужніший прокачує повітря, тому легше захоплює дрібні частинки пилу.

Застосування спеціальної техніки – це ідеальний варіант для того, щоб прибрати квартиру після ремонту. Але купувати будівельний пилосос немає особливої ​​необхідності. На час ремонту його можна взяти в оренду. Пилососити доведеться не тільки підлогу і стіни, але і стелю. Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Прибирання будівельного пилу після ремонту – Фото 12

   Потрібно обов’язково пройтися пилососом по всіх кутках, закутках, щілинах, плінтусів, де могла затриматися порція пилу. Насадка повинна бути плоска зі зрізаним кутом. Лінолеум пилососити безглуздо, краще пройтися по ньому змоченим віником або щіткою з довгою ручкою. Робити це треба акуратними неквапливими рухами, щоб не розганяти пил.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Прибирання після ремонту – Фото 13

   Попрацювавши пилососом, можна приступати до вологого прибирання. Для цього потрібно приготувати кілька ганчірок, бо вони будуть швидко бруднитися і приходити в непридатність. Можна використовувати серветку з мікрофібри. Вона легше справляється з поставленим завданням і добре миється сама. Вологою ганчіркою належить протерти не тільки горизонтальні, але і всі вертикальні поверхні. Воду треба міняти частіше, ганчірки полоскати у великій кількості води.

Знайомі часто діляться корисними порадами, як прибрати після ремонту. З їх рекомендацій стає зрозуміло, що за один раз з пилом впоратися не вдасться, вона все одно буде осідати, невідомо звідки взявшись. Залишатимуться розлучення, які можна перемогти тільки чистими вологими ганчірками, змоченими в оцті.

   Перш ніж мити підлогу, його треба підмести трохи змоченим віником. Головне, не перестаратися, інакше вийти просто брудна калюжа. Трохи зволожена пил зім’яв, і її буде легко зібрати щіткою або шваброю. Сильно розтирати по підлозі її не треба, від цього тільки з’являться розводи. Пол доведеться вимити кілька разів, постійно наповнюючи відро чистою водою.

Будівельна пил: перешкоджаємо її проникненню і проводимо прибирання після ремонту

Приміщення після ремонту – Фото 14

   Фіранки з дверних прорізів знімаються в останню чергу. Їх теж можна попередньо збризнути водою і акуратно згорнути.

   Основне завдання збирання виконана – пил після ремонту видалена. Що залишився після ремонту сміття в щільних мішках благополучно перекочував в сміттєві баки, підлога вимита, але з пилом доведеться боротися ще не один день.