Установка домофона в під’їзді багатоквартирного будинку виконується співробітниками спеціалізованої компанії, за домовленістю з усіма проживаючими в даному під’їзді. Але якщо ви власник власного будинку, то установка домофона своїми руками допоможе заощадити пристойну суму і дозволить вам реалізувати власні технічні рішення.
У даній статті ви дізнаєтеся про типи домофонів, їх достоїнства і недоліки. Нижче буде дана докладна інструкція по установці домофона і дано всі необхідні рекомендації для самостійної роботи.
Двері з домофоном – Фото 01
Що таке домофон
Всі домофони поділяються на дві групи:
- аудіодомофони ;
- Відеодомофони ;
Види домофонів: аудіо- та відео- – Фото 02
Будь-домофон можна вважати одним з елементів охорони житла, оскільки двері завжди замкнені, і відкрити її можна тільки зсередини. Відкрити двері зовні може людина, яка має електронний ключ доступу.
домофон – це пристрій, забезпечене відеокамерою. Установка домофона своїми руками не настільки складний процес, ніж це може здатися на перший погляд. Почнемо з придбання домофона.
Вибираємо домофон
Аудіодомофони на приватні будинки практично не ставлять, оскільки часто буває важливо не тільки почути голос візитера, але і подивитися навколишнє оточення, тому будемо вибирати відеодомофон. Таку систему можна встановити на приватний будинок або обладнати відеодомофоном квартиру в під’їзді житлового будинку. Будь відеодомофон складається з наступних частин:
- панель. У багатьох моделях, поєднана з відеокамерою ;
- монітор, об’єднаний з телефонною трубкою і кнопками управління ;
- Електромагнітний або електромеханічний замок. ;
- Блок живлення
Схема установки домофона – Фото 03
Панель включає в себе кнопку «Виклик», мікрофон, динамік і відеокамеру. Оптимальний варіант панелі має на увазі інфрачервону підсвітку, абсолютно непомітну, але забезпечує роботу камери в повній темряві в радіусі не менше 1 метра і саму відеокамеру, виконану по антивандальной технології «pinhole» – вушко голки, при якій отвір об’єктива камери менше 1 мм, що робить її практично невразливою.
Схема панелі домофона – Фото 04
Монітор може бути кольоровим або чорно-білим. Чорно-білі монітори виготовлені за технологією CRT і мають високу довговічність і низьку вартість. Більш сучасні кольорові системи LCD, виконані на рідких кристалах стоять помітно дорожче. На корпусі монітора встановлено телефонний трубка для зв’язку.
Монітор домофона – Фото 05
У сучасних моделей, джерело живлення виконаний по імпульсної схемою і розміщується в корпусі монітора. Електромагнітний замок, утримує двері в закритому стані сильним електромагнітом і якщо систему знеструмити, то двері відкриються. Електромеханічний замок складається з засувки з’єднаної з соленоїдом і якщо мережа відключити, замок залишиться в закритому стані.
Схема підключення відеодомофона з електромеханічним замком – фото 06
Установка домофона своїми руками
Для забезпечення більшої безпеки, можна обладнати відеодомофоном квартиру в під’їзді багатоквартирного будинку. Це можна зробити двома способами: встановити відеокамеру на загальній під’їзної двері або змонтувати панель з відеокамерою на двері квартири.
При першому способі найскладніше – це установка відеокамери. Виходимо з того, що ваша квартира підключена до загального домофону і у вас є аудіозв’язок, кнопка управління замком і досить відеокамери з монітором, щоб отримати персональний відеодомофон.
Домофон з електрозамком на одні двері – Фото 07
Припустимо, ми використовуємо відеокамеру, вмонтовану в панель виклику, яка купується в комплекті з монітором. Купувати електронний замок не потрібно, оскільки він вже є.
Роботу починаємо з придбання потрібної кількості кабелю. Для підключення відеокамери найкраще використовувати провід кручена пара в екрані типу FTP 4 Х 2 Х 0.5-5е.
Свердлимо в передпокої отвори під дюбелі для установки монітора і отвір на сходову площадку для виведення проводу, який піде на камеру. У кожному під’їзді є вертикальна шахта, де проходять телевізійні, телефонні і домофонні дроти.
Від вихідного отвору до шахти свердлимо отвори під дюбелі і на саморізи встановлюємо кабель-канал.
За допомогою грузика опускаємо наш провід в шахту до першого поверху. Від точки виходу проводу з шахти до дверей так само прокладаємо кабель-канал.
Установка відеодомофона – Фото 08
На вхідних дверей, поруч з панеллю домофона свердлимо отвори для кріплення панелі і центральний отвір для проводу живлення і лінії відеосигналу.
Підключаємо проводи відповідно до схеми і пріворачіваем панель на двері. Закриваємо кабель канал, надлишки проводу прибираємо в шахту.
Прокладаємо провід від шахти до квартири, підключаємо його до монітора, а блок живлення до мережі. Домофон готовий до роботи.
Недолік цього способу, при всій його простоті, полягає в наявності двох блоків в квартирі, але якщо у вас є досвід, то зовсім нескладно лінію зв’язку і управління замком перевести на блок монітора, а все зайве прибрати.
Установка домофона своїми руками має на увазі і використання окремої відеокамери, яку можна помістити в антивандальний корпус і встановити в будь-якому місці, яке забезпечує хороший огляд.
За таким же принципом здійснюється установка персонального відеодомофона безпосередньо на двері вашої квартири на додаток до загального під’їзній домофону. Різниця лише в тому, що виклична панель підключається повністю, включаючи аудиоканал. Провід, при цьому, використовується мінімальна кількість.
Багато моделей відеодомофонів як, наприклад, CommaxCDV-35Aпозволяет підключатися до під’їзній аудіодомофона за допомогою плати сполучення.
Монтаж відеодомофона – Фото 09
Установка домофона своїми руками на приватний будинок, розташований, як правило, за містом відрізняється вибором самого пристрою. Для приватного домоволодіння характерно використання відеодомофонів з декількома викличними панелями і додатковими відеокамерами, підключеними через мультиплексор. Цим вимогам, в повній мірі відповідає модель SHT-3005