Робимо заміну електропроводки в квартирі

  зміст:

  • необхідні інструменти
  • Заміна проводки в квартирі відео інструкція
  • Етапи виконання робіт

   Заміна електропроводки в квартирі часто стає справою першорядної важливості, проте деякі марно цим нехтують. Адже якщо будинок побудований більш ніж два десятки років назад, то дроти однозначно потребують заміни. Ігнорування цього факту може призвести до сумних наслідків. Хоча, такого роду роботи потрібні іноді і в більш нових будівлях.

   Зрозуміти, що прийшов час замінити електропроводку не так складно, адже в цьому випадку розетки іноді іскряться, а дроти в стіні або стелі постійно обламуються. Це відбувається, оскільки алюміній, з якого зроблені старі дроти, чи не служить довше 20-ти років.

Робимо заміну електропроводки в квартирі

Електропроводка в квартирі своїми руками фото

   Варто враховувати також, що дроти, закладені 10 і 20 років тому, були розраховані на потужність не більше 2 кВт. Однак з тих пір багато що змінилося. У тому числі кількість електроприладів в квартирі. А тому стару ненадійну проводку краще поміняти щоб уникнути короткого замикання і наступних пожеж.

Що необхідно, щоб поміняти проводку: інструменти та витратні матеріали

   Перш ніж приступати до оновлення проводки, необхідно з’ясувати, які матеріали та інструменти для цього необхідні. Щоб під час монтажу проводів не відволікатися на нескінченні походи в будівельний магазин за відсутньою. 

  • По-перше, обов’язково знадобиться перфоратор і насадки для нього, щоб проробляти отвори в стіні для розеток, якщо стіни бетонні, необхідно придбати і болгарку зі спеціальним диском по каменю.
  • Також необхідний буде паяльник, причому досить потужний.
  • Крім того, знадобиться будівельний рівень, а також гарна світлодіодна викрутка (лампа-контролер напруги).
  • А також шпатель, шпаклівка і ізолента (причому краще ганчіркова).
  • І ще: шнур, викрутки, бокорізи і ліхтарик. Не варто забувати і про те, що необхідні нові дроти. 

   Тут виникає проблема вибору між мідними і алюмінієвими, але якщо фінанси дозволяють, краще купувати другі, оскільки вони міцніше, надійніше і термін їх служби набагато довше.  Робимо заміну електропроводки в квартирі

Доведеться руйнувати стіни для укладання електропроводки – Фото

   Вартість мідних проводів варіюється від 20 до 50 рублів за метр, продавці часто роблять знижки оптовикам, так що можете расчітавить на знижку близько 10-20%

   Також потрібно купити труби (гофровані або звичайні), в які згодом потрібно буде укладати дроти.

Робимо заміну електропроводки в квартирі

Гофри для проводки пластикові – Фото

   Важливий момент в придбанні обладнання: на ньому ні в якому разі не можна економити. Адже проблеми з проводкою можуть мати серйозні наслідки для здоров’я. Тим більше, раз в років 10-15 (а дроти рідко замінюють частіше) можна витратитися, щоб потім не вирішувати виникаючі проблеми.

 

   Важливо зауважити, що не варто затівати заміну проводів, якщо це не має на увазі проведення робіт у всій квартирі. А при цьому знадобиться схема нової проводки.

   Слід відразу обмовитися, що справа ця не з легких, проте дуже необхідне, оскільки, максимум, через рік, точне розташування проводів в стіні випарується з пам’яті, а якась безневинна спроба забити цвях, щоб повісити нову картину погано закінчиться.

   Якщо профільну освіту або достатні знання в області електроніки для створення схеми відсутні, то їх, звичайно, можна отримати, але це вимагає чимало часу. Тому краще проконсультуватися з фахівцями.

Заміна проводки в квартирі відео інструкція

Етапи виконання робіт

   Дотримавшись усіх необхідних умовності, можна приступати до роботи. Для початку обов’язково слід знеструмити квартиру, ні в якому разі не торкаючись проводів. У старих будинках це робиться натисканням кнопок на щитку, який розташований на майданчику.

   Почати можна з передпокою, або з будь-якої з кімнат, якщо на час робіт, мешканці залишаються в квартирі. При будь-якому з варіантів, по-перше, необхідно розчистити старі канали, щоб нічого не заважало роботі і при необхідності створити нові отвори для розеток. 

   Що стосується прокладки кабелю, то є два варіанти розвитку подій.

  1. При першому, нова проводка розташовується не там, де стара, тоді останню можна не чіпати зовсім, а вибирати для нової інші місця.
  2. Або ж доведеться повністю прибрати стару, на її місце, провівши нову. Для цього проводу необхідно підключити до старого введення.

   Щоб уникнути коротких замикань, старі і нові дроти потрібно розділити клемником, але рано чи пізно їх доведеться прибрати, оскільки такий крок ненадійний і не підходить для довготривалої експлуатації. 

Робимо заміну електропроводки в квартирі

Штроби для нової проводки в квартирі – Фото

   Новий кабель укладається в штроби – канали для проводки. Для їх правильного вибудовування знадобиться рівень, що б виключити похибки в вертикальності і горизонтальності. Також перед укладанням, потрібно перевірити, чи достатньо довжини або навпаки, чи не занадто кабель короткий. Якщо все добре – можна укладати.

Робимо заміну електропроводки в квартирі

Вирізання розеток і установка підрозетників – Фото

   З’єднуються між собою проводи за допомогою клемників. І ні в якому разі не можна допустити змішування кінців кабелю на фазі.

 

   Після укладання дроти необхідно зашпатлевать і тільки дочекавшись, поки все висохне можна встановлювати розетки і вимикачі.

Робимо заміну електропроводки в квартирі   Щоб заощадити, можна приготувати розчин штукатурки своїми руками.   

 Стаття полность очвещает питання з чого готувати штукатурку і як

 

   Стирчать зі стін оголені дроти потрібно обробити паяльником.

   Потім все укладені кабелі підводять до щитка. Зазвичай роблять дві лінії, проте можна і більше, при наявності дуже енергоємних електроприладів типу електроплити, яка сама по собі потребує окремого кабелі.

Робимо заміну електропроводки в квартирі

Заміна старих розеток в квартирі панельного будинку – Фото

   Перемикачі ліній розташовуються на щитку. Крім основного на сходовій клітці, можна обладнати додатковий в квартирі, тоді буде простіше зробити різні вимикачі для різних ліній проводки. Це допоможе відстежувати стан проводів, щоб в разі неполадок швидко їх усунути.

   Що стосується вступних кабелів, то їх без профільної освіти краще не чіпати – занадто небезпечно.

   Таким чином, здавалося шалено складним і незрозумілим справу, в реальності цілком здійсненно і без сторонньої допомоги. Ще більш радує усвідомлення того, яку суму можна заощадити, проводячи роботи самостійно. Якщо підхід до роботи був ретельним і серйозним, то, найімовірніше, проводка ще довго не буде турбувати, а про безпеку нових проводів можна буде не хвилюватися.