Як правильно з’єднати дроти: практичні поради з фото

Проблема з’єднання проводів хоча б раз в житті виникала у кожної людини. При цьому дана продукція представлена ​​в досить широкому асортименті: алюмінієві і мідні, одножильні і багатожильні, комп’ютерні та телефонні, силові і нагрівальні. Вони розраховані на різну навантаження і вимагають особливих підходів при роботі. Виникає питання: як правильно з’єднувати проводи?

Головна вимога, щоб була забезпечена надійна ізоляція і тривалий термін служби.

Особливості з’єднання алюмінієвого та мідного проводів

Традиційні скручування далеко не завжди здатні забезпечити потрібний результат. Особливо в разі з’єднання мідного та алюмінієвого проводу.

Перед тим як з’єднати дроти, слід пізнати те, що алюміній з часом окислюється. В результаті поверхневий шар має більший опір і починає грітися. Температурний коефіцієнт розширення в алюмінію вище, ніж у міді. При одній і тій же температурі нагріву йому потрібно більше місця.

В результаті через кілька циклів нагрівання і охолоджування контакт ослабне настільки, що може статися перегрів і обрив з’єднання. Така ситуація є неприпустимою з точки зору безпеки.

Налічується кілька основних різновидів пристосувань для з’єднання проводів:

  • Сполучні ізолюючі затискачі;;
  • Гвинтові клеммники і розподільні коробки або колодки;;
  • Самозажімние клеммники та розгалужувачі;;
  • Затискні разветвители;;
  • Електричні з’єднувачі з врізним контактом;;
  • Сполучні гільзи і наконечники;

Їх практичне застосування вимагає різних підходів і інструменту.

Сполучні ізолюючі затискачі

Як правильно з'єднати дроти: практичні поради з фото

Сполучно ізолюючі затискачі для з’єднання проводів – Фото

Сполучні ізолюючі затискачі або просто ковпачки ЗІЗ забезпечують одночасну ізоляцію і фіксацію контакту. Застосовується виключно для одножильних проводів.

Перед тим як з’єднати дроти, їх кінці скручуються за годинниковою стрілкою. Усередині ковпачка є гвинтова пружина, що стискає дроти в міру надягання. Затиск накручується на місце контакту також за годинниковою стрілкою.

Як правильно з'єднати дроти: практичні поради з фото

З’єднання проводів за допомогою ЗІЗ – Фото

Гвинтові клеммники і розподільні коробки

Як правильно з'єднати дроти: практичні поради з фото

Як правильно з’єднати дроти через клемник – Фото

гвинтові клеммники використовуються для з’єднання мідних проводів. Алюміній досить м’який і пластичний матеріал. При постійному тиску він деформується. В результаті з часом контакт ослабне і почне грітися.

Крім того, гвинтові клемники не застосовуються для багатожильних проводів. Тонкі жили рвуться від нерівномірного навантаження і тертя. Це необхідно знати, щоб розуміти, як правильно з’єднувати проводи.

На практиці провід вставляється в латунну гільзу клемника і затискається гвинтом. Для якісного з’єднання під кожне перетин дроту необхідно підбирати розмір отворів пристосування.

Слід враховувати, що при занадто великому зусиллі латунна гільза може лопнути.

Як правильно з'єднати дроти: практичні поради з фото

Гвинтові затискні коробки для з’єднання багатожильних проводів – Фото

В гвинтовий розподільній коробці місце контакту також затискається за допомогою гвинтів. Вона підходить для з’єднання алюмінієвих і багатожильних проводів. Це можливо завдяки деяким конструктивним відмінностям колодок від клемників. Кінець дроту затискається між двома пластинами. При цьому верхня має поверхню, що дозволяє збільшити поверхню контакту.

Як з’єднати дроти – Відео

Самозажімние клеммники та розгалужувачі

Як правильно з'єднати дроти: практичні поради з фото

Самозажімние клемники wago для з’єднання проводів – Фото

Самозажімние клеммники та розгалужувачі призначені для з’єднання тільки одножильних проводів з міді або алюмінію. Ними можна надійно з’єднувати два цих матеріалу між собою. Це одноразові вироби. У їх конструкції передбачена притискна пластина, яка забезпечує щільний контакт кінця проводу з шиною з лудженої міді і не дає з’єднанню ослабнути з часом.

Як правильно з'єднати дроти: практичні поради з фото

Клемники wago для з’єднання алюмінієвих проводів – Фото

Виникає питання: як поєднати алюмінієві дроти з допомогою цього пристосування? На поверхню притискної пластини нанесена суміш кварцового піску з технічним вазеліном.

Перший служить абразивом для видалення оксидної плівки з алюмінієвого дроту, а другий – для запобігання її повторного освіти. Для надійної і тривалої служби виробів необхідно дотримуватися вимога щодо максимального розрахункового значення сили струму, що пропускається через нього.

Затискні разветвители для правильного з’єднання проводів

Як правильно з'єднати дроти: практичні поради з фото

Багаторазовий затиск для проводів з важелем – Фото

затискні разветвители підходять для будь-якого виду проводів в довільній комбінації. У конструкції вироби передбачена пластина, яка притискає кінець дроту до шини з лудженої міді.

На відміну від самозатягуються клемників дане з’єднання багаторазове. Надійний контакт забезпечується за допомогою спеціального рухомого важеля. Він дозволяє змінювати дроти і їх комбінації необмежену кількість разів. Виріб розраховане на максимальну силу струму 35А.

Електричні з’єднувачі з врізним контактом

Як правильно з'єднати дроти: практичні поради з фото

Електричні з’єднувачі з врізним контактом для з’єднання проводів – Фото

Електричні з’єднувачі з врізним контактом або скотч-локи можна використовувати тільки в мережах зі слабким навантаженням. Наприклад, для телефонів або світлодіодних світильників. Це одноразовий виріб.

У конструкції передбачена одна або дві пластини, одна з поверхонь яких є ріжучі-затискної. Внутрішній простір з’єднувача заповнений гідрофобним гелем. Його призначення – захистити місце контакту від окислення, вологи і корозії.

Як правильно з'єднати дроти: практичні поради з фото

З’єднання тонких проводів спеціальним затискачем – Фото

При використанні дроти вставляються в отвори і скотч-лок замикається стискає зусиллям. Пластина прорізає ізоляцію проводу і забезпечує щільне з’єднання.

Сполучні гільзи для проводів великого струму

Як правильно з'єднати дроти: практичні поради з фото

Сполучні гільзи для проводів високого струму – Фото

сполучні гільзи використовуються для великих струмів. Підходять для алюмінієвих і мідних проводів або їх комбінації. Використання досить просте.

Як правильно з'єднати дроти: практичні поради з фото

Обтиснуті дроти високої струму – Фото

Один або кілька проводів поміщаються всередину гільзи і вона затискається спеціальними кліщами. Застосування інструменту забезпечує якісне з’єднання, яке не потребує додаткового обслуговування. Існує кілька різновидів вироби:

  1. Для з’єднання проводу з корпусом при виконанні заземлення використовують гільзи з плоским кінцем і отвором в ньому;;
  2. Для одножильних проводів застосовують гільзи з гвинтовим затискачем;;
  3. Для будь-яких комбінацій проводів використовують універсальні гільзи з лудженої міді;

Як правильно з'єднати дроти: практичні поради з фото

Наконечник для опресовування багатожильних проводів – Фото

Накінечник призначений для безпечного з’єднання багатожильних мідних проводів. З одного боку він має розширення. Перед тим як з’єднати мідні дроти, їх кінці треба скрутити і вставити в розширення. Потім наконечник опресовується затискними кліщами. Надалі таким чином оброблений кінець дроту можна використовувати в будь-якому типі з’єднання.

Основна мета, яку переслідують при використанні різних засобів для з’єднання проводів – забезпечення їх надійного і тривалого контакту. Знання про призначення та особливості конструкції виробів допоможе максимально ефективно використовувати їх на практиці.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*