Економічна криза змусила домовласників «під іншим кутом» подивитися на необхідність економії електроенергії. При точному виконанні наших рекомендацій гарантуємо економічність в 30-40%.
Як економити електроенергію: енергозберігаючі лампи та регулювання світла
З появою енергозберігаючих галогенних та світлодіодних ламп економити стало простіше, але витрати по заміні однієї лампи денного світла на економний аналог виправдовуються в середньому через один рік. Скоротити дані терміни можна установкою сучасних систем контролю освітлення. Інноваційні технології дозволяють автоматизувати контроль освітлення за допомогою таких пристроїв:
- Датчики руху;;
- Вимикачі з можливістю регулювання інтенсивності освітлення;;
- Системи типу «розумний дім»;
Як економити електричну енергію за допомогою розумних систем
Датчики руху – електронні сенсори, які замикають електричний ланцюг після виявлення об’єктів, що рухаються. Пристрої виправдовують себе при установці на вулиці, перед парадним входом і в ванних кімнатах – тобто в тих місцях, де людина проводить малу кількість часу.
Сучасні сенсорні вимикачі мають режим регулювання інтенсивності освітлення, що дозволяє не витрачати більшу енергію, якщо потрібна тільки підсвічування (наприклад, для відкриття холодильника на кухні).
За допомогою технології "розумний будинок" можна створювати складні програми з управління освітленням будинку. Використовуючи контролери типу «розумний дім» можна встановити час висвітлення окремої кімнати або об’єкта.
Рекомендуємо також не включати в мережу багато електроприладів під час навантажень на електричну мережу: 8-10 і 20-22 годин.
Використовуйте місцеве освітлення на робочому столі, а не загальний освітлювальний прилад, в якому багато лампочок
Основні принципи економії на освітленні:
- Вивчіть принципи правильного поєднання в будинку місцевого і загального освітлення. Для рівномірної подачі світла можна користуватися не тільки стельовими світильниками. Існують місцеві джерела і загальне світло;;
- Довше експлуатуються і споживають мало енергії лампочки, у яких на цоколі є маркування -230-240 В. Вони світять гірше, ніж аналоги на 220 В;;
- У люмінесцентних лампочок світловіддача вище в 4-5 разів в порівнянні з лампочками денного світла аналогічної потужності. Внаслідок цього раціональніше застосовувати ці види у всіх приміщеннях, крім ванної кімнати;;
- Періодично витирайте пил з лампочок, щоб поліпшити освітленість і знизити навантаження при їх роботі;;
- Не забувайте про чисті вікнах. Природне сонячне світло знизить час ввімкнення освітлення;
Заощаджуємо електрику на кухні
Значна частина електричної енергії «губиться» на кухні при неправильній експлуатації приладів. Велике навантаження створюють електричні плити. При їх використанні необхідно дотримуватися таких умов:
Як економити електроенергію на кухні. фото
- На електроплиті економічніше нагрівати відразу в значних обсягах, але не «малі дози частими порціями»;;
- Коли поверхня конфорки здулася, потрібно купити нову, так як вона стане споживати на нагрів посуду в 2-3 рази більше енергії;;
- При нагріванні каструля повинна закриватися щільною кришкою;;
- Теплова енергія електричної плити зберігається ще деякий час після виключення приладу, тому вимикайте обладнання до приготування страви;;
- Для економії деякі господині готують на пару, коли одна каструля ставиться поверх іншої, в якій знаходиться вода;;
- Значно економлять час приготування і електроенергію скороварки;;
- Вигідніше за електричним витрат трубчасті конфорки з безступінчатим регулюванням нагріву в порівнянні з чавунними аналогами ступеневої типу;;
- Для підігріву їжі краще скористатися мікрохвильовими печами;
При використанні будь-якої побутової техніки потрібно читати інструкцію, в якій обмовляється експлуатація приладу. Так при користуванні холодильником не можна ставити в нього теплу і гарячу їжу, яка значно збільшить споживання електричної енергії.
Як експлуатувати холодильник для економії електричної енергії
Для економії електричної енергії слід правильно експлуатувати холодильне обладнання:
Як використовувати холодильник, щоб економити електроенергію?
Встановлюйте холодильник далеко від нагрівальних приладів;
- Залишайте між ним і стіною зазор не менше 10 см;;
- Запобігайте вплив прямих сонячних променів;;
- Нахил обладнання бажано робити назад під кутом в 5 градусів;;
- На полиці можна встановлювати гарячу їжу;;
- Продукти розташовуйте без нагромадження для забезпечення оптимальної циркуляції повітря;;
- Без об’єктивної причини не відчиняйте двері;;
- При зберіганні намагайтеся робити так, щоб терморегулятор був в мінімальної або хоча б середньої позиції;;
- Розморожуйте обладнання раз в 1 місяць;;
- Чи не мийте холодильні полки теплою водою;
Встановлювати холодильник потрібно в приміщенні, де витримується кімнатна температура (18-20 градусів). Складно розраховувати на економічність великого холодильного обладнання, тому без необхідності не слід купувати габаритні камери для домашнього використання.
Деякі хитрості економії електроенергії
На закінчення додамо, що значну електричне навантаження створюють різні нагрівальні прилади на основі спіралей (ТЕНів). Внаслідок цього без потреби не рекомендуємо використовувати обігрівачі на основі таких компонентів.
Праска також споживає багато енергії, але здатний зберігати тепло, тому для економії радимо вимикати його за 5 хвилин до прасування. Для домашнього використання краще придбати праски з автоматичними регуляторами.