Кахель – краще покриття для стін ванної. Альтернатив воно практично не має. Жоден з облицювальних матеріалів не може змагатися з керамічною плиткою в частині міцності, довговічності, гігієнічності та естетичності. Як підготувати стіни до монтажу кахлю? Який вибрати клей? І як укладати плитку у ванній кімнаті?
Підготовчі роботи
З дизайном кахлю вирішено, прийшла пора укладати плитку. Так як класти плитку у ванній можна тільки на підготовлені поверхні, то почати варто з підготовчих робіт. Для укладання плитки нам знадобляться інструменти:
- гумовий молоток
- кельму для нанесення клею
- шпатель
- дриль
- плоскогубці
Наведемо кілька порад щодо їх виконання:
Стіни повинні бути виключно гладкими і ідеально вирівняні. Для отримання рівних підстав можуть використовуватися штукатурка і вологостійкий гіпсокартон. Перший варіант краще. Другий рекомендується використовувати, якщо підстави мають великі перепади рівнів. Далі нам необхідно розмішати розчин. І на допомогу нам прийде дриль. У відрі ми розведемо цемент з піском.
Якщо на стінах є кахель, то його потрібно видалити. Поверх старої плитки нову класти не можна – оновлене покриття може відвалитися разом зі старим шаром.
Після вирівнювання стін їх потрібно прогрунтувати – покрити особливим, який поліпшує зчеплення клею зі стіною, складом. При виборі грунту слід відштовхуватися від матеріалу підстави. Для гіпсокартонних стін рекомендується використовувати вологоізолюючий складу типу Aquastop Eskaro. Бетонні стіни покриваються полімерною ґрунтовкою – «Плитонит Грунт-1», «Текс концентрат» або подібної їм.
Тепер про те, чим приклеїти плитку у ванній кімнаті. Вибір і приготування клею – завдання відповідальна. Плитка повинна монтуватися тільки на спеціальний клейовий склад. Він продається у вигляді готової суміші (гірше) або порошку (краще) і готується (розводиться водою) безпосередньо перед використанням. Для приготування клею слід користуватися інструкцією, яка поставляється разом з ним. Особливу увагу потрібно приділити кількості води і консистенції складу – він не повинен бути надто густим і дуже рідким.
Перед тим, як поклеїти плитку у ванній, його потрібно купити. Добрими склеюючими властивостями і високу адгезію мають клеї категорій «стандарт» і «преміум». Дешевий «економ» краще не брати.
Нанесення ліній розмітки
Йдемо далі: як облицювати ванну плиткою? Розмітка повинна бути строго горизонтальною. Проводиться вона не як доведеться, а за рівнем. Лінія наноситься по периметру приміщення на рівні плит другого ряду і служить своєрідним маяком для монтажу всієї облицювання. За наміченої лінії встановлюємо профіль, за яким буде укладатися перший ряд плитки.
Монтаж кахлю
Кахельна-облицювальні роботи починаються з монтажу плит другого ряду. Укладання ведеться по наміченої лінії.
Як обробити ванну кімнату плиткою дотримуючись правил укладання
І правила ці наступні:
- Клейовим складом покривається ділянку стіни під плитку, а не сама плитка. Для нанесення клею використовується зубчастий шпатель.
- Товщина клейового регулюється силою натискання. При правильному укладанні шар клею під кахлем однаковий.
- Якщо на зворотному боці плиток є стрілки, що вказують напрямок малюнка, то монтаж облицювання повинен вестися з урахуванням цих стрілок.
- При монтажі кахлю не потрібно сильно притискати його до стіни, інакше елемент покриття може тріснути.
- Для видалення надлишків клею може використовуватися звичайна губка або шпатель.
- Після укладання ряду слід перевірити його горизонтальність. Кахель, особливо той, який випускається вітчизняними виробниками, часто має незначні відхилення в розмірах. Тому, будучи покладеним в ряд, він може «сповзти» або, навпаки, «задерши».
- «Кнурці» і декори наклеюються аналогічно кахлю.
- Так як облицювати ванну плиткою можна, тільки розрізаючи окремі елементи покриття, то рекомендується заздалегідь підготувати плиткорез, а також дриль зі спеціальною насадкою-коронкою – вона використовується для висвердлювання отвору.
- Ширина швів на всій поверхні, що облицьовується повинна бути однаковою. Для дотримання необхідного межшовний інтервалу використовуються спеціальні хрестики. Виняток – плитка без швів, монтується встик.
Тепер ви знаєте, як викласти плитку у ванній і зумієте зробити це самостійно.