Кухня в стилі кантрі: затишно, просто, практично

Кантрі – узагальнена назва групи стильових рішень етнічної спрямованості. Американське ранчо, російська дерев’яна хата, альпійське шале – все це кантрі, комфортний, теплий і дуже затишний. Стиль кантрі пізнаваний в інтер’єрі будь-якого приміщення – кухні, спальні, вітальні, їдальні. Особливо яскраво проявляється він в кухонному інтер’єрі. Про те, як створити дизайн кухні в стилі кантрі і піде мова нижче.

Кухня в стилі кантрі: затишно, просто, практично

Особливості сільського стилю

Відмінні риси кантрі-стилю:

  • дерев’яні меблі;
  • велика кількість декорацій на стінах;
  • серветки і скатертини ручної роботи;
  • загальне відчуття простоти і добротності.

Стиль кантрі в інтер’єрі кухні передбачає використання природних матеріалів. Дерев’яні меблі «під старовину», текстиль з натуральної бавовни і льону, плетені підставки під гаряче і такі ж вази для фруктів – все це додає затишок приміщенню, робить його теплим і дуже домашнім. У такій кухні будуть доречні стіл з масивною стільницею, стійкі міцні стільці з міцними спинками, скрині, кошики і розвішані на стінах чавунні сковорідки в якості елементів декору.

Дизайн кухні в стилі кантрі

  • Кольорова гамма

Перевага кольору для кухні в стилі кантрі – фото подібних інтер’єрів представлені нижче – беж, пастель, світло-коричневий, пісочний і оливковий. Іншими словами – все ті кольори, що зустрічаються в природі. Яскраві фарби припустимі лише у вигляді невеликих акцентів на вишитих серветках, рушниках і скатертинах.

Кухня в стилі кантрі: затишно, просто, практично    Кухня в стилі кантрі: затишно, просто, практично

Ще один традиційний колір для сільського стилю – світло-блакитний, колір неба. Він чудово поєднується з природними відтінками і використовується як для фарбування стін, так і в декораціях.

  • матеріали обробки

Зазвичай кухня в стилі кантрі має світле фарбоване стіни і такий же стелю. Але припустимо і використання шпалер з дрібним квітковим малюнком.

В якості підлогового покриття найчастіше використовують плитку «під дерево» або лінолеум. Перший варіант краще – кахель набагато більше підходить під визначення «натуральний матеріал», ніж синтетичний лінолеум.

  • меблі

Традиційна кухня в стилі кантрі має на увазі використання меблів з нефарбованого дерева, простий і грубої на вигляд. В наші дні її майже не застосовують. На зміну «сільським» столах і стільцях прийшли вироби, зібрані з плит МДФ, практичні, сучасні і недорогі.

В ідеалі кухня або їдальня в стилі кантрі обставляється шафами з відкритими полицями. Посуд та кухонне начиння повинні бути на виду – так того вимагає стиль. Але, оскільки відкриті полиці зі зрозумілих причин не дуже зручні, їх закривають різьбленими або скляними дверцятами. Посуд за ними добре видно – елемент стилю зберігається, посуд не припадає пилом.

  • освітлення

Дизайн кухні або їдальні в стилі кантрі має на увазі використання одного джерела світла. Так склалося історично: в селах економили на освітленні і намагалися розташовувати світильник ближче до робочої зони. Зараз необхідності в цьому немає, але традиція збереглася – кухню в стилі кантрі в наші дні висвітлює низько висить над столом люстра.

Для кухні і їдальні в стилі кантрі – на фото це добре видно – характерно і використання прикрас у вигляді зв’язок лука і пучків трав.

Інші варіанти декору для «сільської» кухні – панно ручної роботи, посуд, що висить на спеціальних дошках, пузаті чайники, мідні млини, вироби з кераміки, розставлені на поличках.

Стиль кантрі може бути підкреслять і клаптевим доріжкою – в інтер’єрі кухні такий килимок виглядає симпатично і дуже мило. Щоб підстилку не ковзав по кахельної плитці, його наклеюють на гумову основу. Вікно «сільської» кухні зазвичай декорують легкими короткими фіранками з бахромою і вишивкою.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*