Пластикові панелі для ванної – від покупки до монтажу

Ми звикли, що у ванній кімнаті обов’язково повинна бути покладена керамічна плитка – адже так роблять всі, причому роблять уже давно. Однак в сучасному будівельному світі цей матеріал потихеньку відживає своє. На цьому позначаються деякі властивості плитки – наприклад те, що її укладання довга, виснажлива і вимагає спеціальних знань. Крім того, плитка дорого коштує і вимагає дуже рівних стін, що не часто зустрічається на пострадянському просторі.

Нині, в століття технологій все змінюється, і на зміну старим матеріалами приходять нові. Це стосується і обробки санвузла. Для цього сьогодні часто використовують пластикові панелі для ванною.

З чим ми маємо справу?

Пластикові панелі для ванної - від покупки до монтажуПластикові панелі для ванної – прекрасна альтернатива традиційної плитці. Складаються такі панелі з полівінілхлориду (скорочено ПВХ) – прекрасно зарекомендував себе в якості будівельного пластику матеріалу. Цей вид обробки має цілу низку переваг:

  • Величезна варіативність колірної гами
  • Можливість установки плит, що імітують різні фактури
  • Прекрасна стійкість ПВХ до вологи
  • Міцність пластику гарантує стійкість до різних ушкоджень
  • Пластикові панелі для ванної вкрай прості в монтажі і подальшому догляді
  • Не потрібно додатково вирівнювати стіни, як у випадку з плиткою
  • Можливість встановити додаткове утеплення
  • Ви можете приховати під панелями різні комунікації
  • У разі пошкодження однієї з панелей, її легко замінити на нову.
  • Пластикові панелі для ванної – одне з найдешевших засобів для облицювання.

Як перевірити якість ще до покупки?

Якість панелей досить легко перевірити прямо на місці продажу. Для цього варто зробити первинний огляд на предмет зовнішніх дефектів. Якщо на панелі є щілини, відколи, м’яті ділянки – сміливо скаржтеся продавцю. Якщо ж все в порядку – зверніть увагу на колір. Забарвлення має бути однотонним, а панель профарбована у всіх місцях. І, нарешті, останній і головний тест. Попросіть другу панель і з’єднайте їх разом. Стик повинен бути практично непомітним і акуратним. Якщо панелі відповідають всім цим вимогам – сміливо купуйте їх.

Скільки доведеться заплатити?

Ціна – один з найбільш животрепетних питань для нашого брата. Це цілком зрозуміло, адже, як правило, ремонт обходиться нам в копієчку. Але і тут пластикові панелі для ванною радують нас. Це – один з найпрекрасніших зразків збалансованого співвідношення ціни і якості.

Для порівняння наведемо середню вартість плитки. Вона дорівнює 300 рублям за квадратний метр (або близько 600р, якщо плитка імпортна). Включіть сюди і вартість клею, затирання, монтажних робіт (майстра-плиточники беруть досить багато) і вирівнювання стін. Виходить не надто втішний результат. Якісні ж пластикові панелі обійдуться вам в середньому по 160 рублів за штуку. При цьому ви заощаджуєте на вирівнюванні стін, та й монтажні роботи настільки прості, що здійснити їх можна власними силами.

Монтуємо панелі власними руками

Пластикові панелі для ванної - від покупки до монтажуПерш, ніж приступити до самостійної установці пластикових панелей у ванній, потрібно запастися усіма необхідними інструментами і матеріалами. У вас повинні бути: просочення для стін, саморізи, дюбелі і шуруповерт, гідроізоляція (на водній основі), дрельперфоратор, молоток, болгарка і рулетка. Також, якщо ви плануєте встановити додаткове утеплення, вам потрібен буде пінопласт. І, само собою, вам знадобляться самі панелі і комплектація.

Перший етап – чистка стін від бруду і пилу. Чисту поверхню обробляють гідроізоляцією і просоченням від грибків. Після висихання (приблизно 6 годин) можна приступати до установки металевого профілю.

За допомогою саморізів профіль кріплять спочатку на стелі, а потім вже і на стінах. Для того, щоб все було встановлено рівно використовують спеціальні лазерні і Гідрорівні. Спочатку монтують по кутах напрямні профілі, і вже в них вставляють в стійку. Останні кріпляться до спеціальних підвісів, які встановлюються за на стелю заздалегідь. Наступний етап – установка пластикових панелей для ванної.

Монтаж панелей здійснюється від краю. Підігнані під розміри ванної кімнати панелі перпендикулярно до стоечним профілів. Кріплення йде способом «паз в паз», тобто кожна наступна панель стикується з пазом попередньої. Все це закріплюється саморізами, але потрібно стежити, щоб панелі повністю закривали їх.

Панелі на стінах закріплюються аналогічним чином, що і на стелі. Фіналом робіт є забивання швів між стінами, вікнами та нашої конструкцією спеціальної стикувальній смугою.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*