Яким може бути дизайн дитячої кімнати для хлопчика? В якій кольоровій гамі оформити хлоп’ячу дитячу? І які меблі в ній використовувати?
Особливості дитячої для хлопчика
Дизайн хлоп’ячої дитячої багато в чому схожий на дизайн дитячої кімнати для дівчинки – ті ж правила оформлення, такі ж функціональні зони, ті ж вимоги до обстановки. Як і дівчача дитяча, кімната для хлопчика оформляється або в тематичному ключі (спорт, пригоди, море і т.п.), або в строгій і лаконічній – «функціональної» – манері.
Як і дівчача кімната, кімната для хлопчика містить все необхідне для нормальної дитячою життя: спальне місце, стелаж для книг і навчальних приладдя, спортивний куточок, письмовий стіл, місце для ігор або занять улюбленою справою.
І, як і кімната для дівчинки, хлоп’яча дитяча формує для хлопчика комфортну і безпечну середу.
Незважаючи на очевидну подібність, інтер’єр дитячої для хлопчика має ряд відмінностей від дівчачі інтер’єру. Ось основні з них:
- більш стримана кольорова гама, особливо в підліткових інтер’єрах;
- більш лаконічна – «чоловіча» – обробка;
- мінімальна кількість декорацій.
Про те, як створити інтер’єр дитячої для хлопчика, і піде мова нижче.
Створення інтер’єру дитячої для хлопчика
Вибір кольору
Класичними хлоп’ячими квітами вважаються блакитний і синій. Якщо ці кольори вам ще не набридли, можете використовувати один з них для оформлення дитячої для свого синочка. І психологи вас в цьому підтримають: доведено, що синій і блакитний надають заспокійливо вплив на психіку дитини молодшого віку і підвищують продуктивність занять дитини-школяра.
У синьо-блакитній гамі оформляється морський інтер’єр – кімната мореплавця і дослідника морських глибин.
Ще один відповідний для хлоп’ячої дитячої колір – зелений. Практично у всіх людей він асоціюється з літом, природою, теплом і свіжістю.
Фізіотерапевти вважають, що зелений добре впливає на зір. Хромотерапевти (фахівці з кольоротерапії) свідчать, що цей колір заспокійливо впливає на нервову систему. У цьому з ними солідарні психологи – вони радять використовувати зелений в кімнатах сильно збудливих дітей.
У зеленому кольорі оформляються кімнати футболістів і дослідників флори і фауни.
В інтер’єрі хлоп’ячої дитячої можуть бути використані і кольору коричневої колірної гами: беж, екрю, шоколад, кава з молоком і т.п. Ці відтінки уособлюють собою стабільність і матеріалізм. У дизайні інтер’єрів вони використовуються для створення затишної, комфортної атмосфери. Психологи радять фарбувати в відтінки коричневого кімнати дітей, яким бракує відповідальності і серйозності.
В коричневій кольоровій гамі оформляються кімнати натуралістів і мандрівників.
Тепер про квіти, які не рекомендується використовувати в інтер’єрі дитячих. До них відносяться викликає агресію червоний і вганяючий в депресію фіолетовий.
Порада: яскраво-червоний використовуйте лише для створення акцентів. Основним кольором дитячого інтер’єру робити його не можна.
І ще трохи рад:
- в кімнаті, вікна якої виходять на сонячну сторону будинку, використовуйте темні відтінки;
- для приміщення тіньової сторони підберіть кольори посветлее;
- якщо кімната дуже яскраво освітлена (мається на увазі природне освітлення), оформіть її інтер’єр в холодному кольорі;
- якщо природного освітлення явно не дістає, використовуйте теплий колір.
Вибір меблів
Ліжко-курінь, ліжко-машина і ліжко-піратська шхуна – який хлопчисько не зрадіє, якщо місце нудною ліжка в його кімнаті займе така ось оригінальна конструкція?
Однак постарайтеся не перестаратися – меблі повинні бути не тільки красивою, але ще і функціональною. Всі свої функції вона повинна виконувати на «5+».
Поради щодо вибору меблів:
- Постарайтеся максимально розвантажити кімнату, замінивши корпусні меблі вбудованими шафами, підліжковими і пріступців ящиками, легкими стелажами.
- У невеликому приміщенні використовуйте багатофункціональну і трансформується меблі – розкладний диван, відкидне ліжко і т.п.
- Віддавайте перевагу «вертикальної» меблів – високий шафа замість комода, ліжко-горище замість звичайної ліжка і т.п.
- Для дитини школяра створіть умови для занять – придбайте стіл і стілець підходящої висоти.
- Поруч з робочим столом (або над ним) встановіть зручний стелаж з безліччю полиць і поличок. В іншому випадку порядку на столі ви не дочекаєтеся – всю його площу займатимуть гори підручників і канцелярського приладдя.
- Обладнайте кімнату місткими контейнерами для конструкторів і пазлів і забезпечте зручний доступ до їх вмісту.
І трохи про вимоги, яким повинна задовольняти дитячі меблі:
- всі предмети меблів повинні бути зроблені з безпечних матеріалів – масиву дерева або плити МДФ;
- ліжко повинна мати ортопедичний матрац;
- меблі для гіперподвіжность дитини повинна бути невисокою;
- меблі для дитини молодшого віку не повинна мати гострих кутів;
- стелаж повинен відповідати зросту дитини.