Дизайн вітальні 17 кв. м: прийоми зонування, розстановка меблів

Вітальня – одна з найбільш відвідуваних кімнат в квартирі. Мабуть, тільки кухня перевершує її по «прохідності». Напевно тому ці два приміщення часто об’єднуються – вітальні, суміщені з кухнею, сьогодні популярні як ніколи.

Розглянемо, як здійснюється зонування просторих багатофункціональних віталень площею 17 квадратів, і які особливості має розстановка меблів в таких кімнатах. Візьмемо для порівняння дві системи облаштування вітальні- традиційну (сучасну) і східну, засновану на фен-шуй.

Зонування вітальні 17 кв. м

Сучасні прийоми зонування

Сучасні прийоми зонування умовно поділяються на:

 • фізичні, засновані на явному розмежування простору;
 • візуальні, що використовують зорові способи відбудови зон один від одного.

До фізичних прийомам зонування відносяться:

 • використання різних перегородок, екранів;
 • спеціальна розстановка меблів;
 • організація різнорівневого підлоги і обладнання подіуму.

Візуальними прийомами вважаються:

 • впровадження в інтер’єр зелених композицій;
 • застосування різнофактурних і різнокольорових оздоблювальних матеріалів;
 • використання різних типів освітлення;
 • заниження стелі над певною зоною (багаторівневі стелі – окрема стаття).

Дизайн вітальні 17 кв. м: прийоми зонування, розстановка меблів

Відзначимо, що прийоми зонування дуже рідко використовуються окремо. У переважній більшості випадків застосовується відразу кілька їх видів.

Зонування вітальні по фен-шуй

Фен-шуй (або фен-шуй) – даоська система організації життєвого простору людини (сім’ї). В її основі – забезпечення циркуляції життєдайної і всеперемагаючої енергії ци в кімнаті / квартирі / будинку.

Зонування простору в системі фен-шуй проводиться за допомогою ба-гуа – священного квадрата, що складається з дев’яти секторів. Кожному з цих секторів ставиться у відповідність певне життєве благо. Наприклад, лівий верхній сектор носить назву «багатство», а центральний іменується «здоров’я».

Квадрат ба-гуа застосовується спільно з компасом ба-гуа. Останній допомагає визначити сторони світу і розбити простір кімнати на дев’ять секторів. Використовуючи отриманий план, можна підібрати підходяще функціональне наповнення для кожного з них.

Дизайн вітальні 17 кв. м: прийоми зонування, розстановка меблів

При необхідності якісь із секторів можуть бути посилені. Наприклад, для посилення сектора слави рекомендується розмістити в ньому камін. А щоб активізувати сектор багатства, потрібно забезпечити його акваріумом або декоративним фонтаном.

Меблювання вітальні 17 кв. м

Традиційні схеми розміщення меблів у вітальні

Форма 17-метрової вітальні зазвичай квадратна або близька до неї – прямокутна. Вузькі, витягнуті в довжину приміщення, як правило, площа мають набагато меншу. Розглянемо основні прийоми розміщення меблів у вітальні 17 кв. м

Якою б не була форма кімнати, її меблювання проводиться навколо якогось центрального елемента – композиційного центру. Причому цей центр зовсім не обов’язково збігається з центром кімнати.

В квадратної або прямокутної кімнаті функції композиційного центру можуть виконувати:

 • камін;
 • домашній кінотеатр;
 • м’який куток;
 • зона відпочинку, яка містить домашній кінотеатр і м’який куток.

Якщо кімната багатофункціональна, то свій композиційний центр повинен бути у кожної з її зон.

Дизайн вітальні 17 кв. м: прийоми зонування, розстановка меблів

Наприклад, в кухонній зоні таким центром може служити кухонний острів або барна стійка. У робочій зоні роль центрального елемента зазвичай грає комп’ютерний стіл. У зоні спальні в центрі композиції завжди знаходиться спальне місце.

Всі інші предмети меблів розставляються навколо цього центру.

Нюанси розміщення меблів у вітальні по фен-шуй

 • Меблі не повинна розташовуватися буквою «Г» – кутова форма створює небезпечні «таємні стріли». Ще небезпечніше розташовувати предмети меблів під гострим кутом – таємні стріли при такій розстановці перетворюються в «отруєні».
 • Найкраще місце для розміщення енергетичного центру вітальні (в сучасних реаліях функції цього центру виконує телевізор або домашній кінотеатр) – південний схід кімнати. Найгірше – північ кімнати.
 • В системі фен-шуй існує заборона на сидіння спиною до дверей, відповідно місць для сидіння, на яких потрібно сидіти спиною до входу, в кімнаті бути не повинно. Якщо це правило дотримати ніяк не вдається, таємне даоське знання рекомендує створити перепону (поставити горщик з квіткою, наприклад) між спинкою дивана і вхідними дверима. Потрібно відзначити, що цей же заборона має місце і щодо вікна, але виражений він не так категорично і явно.
 • Дивани і крісла не повинні стояти на лінії, що з’єднує двері і вікно. Таке розташування м’яких меблів створює перешкоду на шляху невидимих, але дуже важливих потоків життєдайної енергії ци.
 •  Центральна частина кімнати повинна залишатися вільною. В крайньому випадку, в ній можна розташувати низький журнальний столик круглої або овальної форми.

Дизайн вітальні 17 кв. м: прийоми зонування, розстановка меблів

На замітку: активізувати застояну енергію ци допомагають елементи традиційного китайського декору – дзвіночки, вітряні млини, бамбукові флейти. Повісьте один з цих елементів в проблемному місці, і неприємні наслідки застою енергії будуть нівельовані.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*