Монтаж підвісних або натяжних стель

У нашому житті все тече, все змінюється. І нам хочеться змін. У тому числі в нашій оселі – саме тоді багато хто починає замислюватися про ремонт, адже так хочеться приходити додому і бачити красиву і нову обстановку. Тут найголовнішим є прийняття правильного рішення, в залежності від ваших бажань, перш за все, варто подумати про роботи і зміні стелі квартири і будь-який з кімнат!

Найчастіше люди обмежуються тільки побілкою і фарбуванням, але, на жаль, ці кошти не завжди вирішують поставлені завдання – приховати нерівності і сліди різноманітних плям. Та й часто це просто виглядає дуже нудно. Якщо ви вирішите встановити натяжні стелі в кімнату або підвісна стеля в кімнаті, ви зможете застосувати всю свою багату фантазію при зміні власного житла. Таке рішення допоможе вдало підкреслити статус вашого будинку, їм можна не тільки приховати нерівності і сліди від плям, але і зробити квартиру модною і сучасною.
Для початку необхідно вивчити варіанти конструкцій.

Підвісна стеля в кімнаті

Залежно від типу, його виготовляють з наступних матеріалів:

  1. Рейковий виготовляють з металу або пластику.
  2. Плитковий буває з мінеральної вати або металевих касет. Такі плити на 90% зроблені з неорганічних складових (мінеральна вата, глина, іноді скловата) і сполучного складу на основі крохмалю. Також для зв’язки додають латекс. Чим більше його в складі, тим більше вологостійким вийде «верх» квартири.
  3. з гіпсокартону.

Але цієї інформації буде мало, щоб зробити остаточний вибір, оскільки матеріал виготовлення впливає більшою мірою на його декоративні та естетичні властивості.

Металевий варіант застосовується в основному в санвузлах і кухнях. На жаль, даний вид менш практичний. На ньому частіше з’являється конденсат, локалізується іржа, а також з них складніше змити сліди жиру. У свою чергу, рейковий спосіб із пластику буде більш практичним.

Монтаж підвісних або натяжних стель

Рейковий варіант підійде для втілення практично будь-яких дизайнерських ідей. Адже використовуючи спеціальні елементи панелі можна з’єднати їх по довжині, тим самим створюючи ефект безперервності. За допомогою такого способу набагато простіше створити в приміщенні сувору класичну атмосферу.

Ще одним безсумнівним плюсом є швидка установка. До комунікацій можна легко дістатися, прибравши необхідну кількість рейок, також для них можна заздалегідь обладнати місця доступу. Він стійкий до морозу, втрати кольору і воді. У нього досить легко можна врізати будь-яку модель вбудованого світильника.

Монтаж підвісних або натяжних стель

Плиткові підвісні стелі, мабуть, найпопулярніші і затребувані. Плити оформляються малюнком ще на заводі-виробнику. Там же вони можуть створити необхідну текстуру або рельєф, або просто нанести фарбу декількома шарами, які вам необхідні. Якщо вам буде потрібно, можна пофарбувати плити водоемульсійними або латексними фарбами. Таким чином, ви можете зобразити в кімнаті мозаїку і поєднання різних текстур. Дуже зручно те, що в будь-який момент можна змінити вигляд кімнати, просто замінивши одну плиту на іншу.

Монтаж підвісних або натяжних стель

Мабуть, самою головною відмінністю підвісної стелі з гіпсокартону є те, що він при монтажі становить ефект цілісного листа. Від цього його друга назва – суцільний. З ним розмах фантазії може бути ще більш широким, адже його монтують не стандартні елементами, а попередньо заміривши і виготовивши. Також його можна зігнути під певним кутом, надавши квартирі оригінальність.

Монтаж

Процес монтажу кілька довгий і трудомісткий. Він може займати 2-3 дня, оскільки пов’язаний зі звільненням кімнати від меблів і з з’являтимуться будівельним сміттям, тому найкраще накрити приміщення будівельної плівкою. Для початку монтажу необхідно просвердлити пристінний плінтус строго за рівнем і всьому периметру кімнати. Наступний етап – розкладання на підлозі напрямних. Далі йде монтаж підвісів, після цього на них в першу чергу вішаються основні напрямні, далі проміжні планки, спочатку довжиною 1,20 метра, а лише потім 0,60 м. Уже в зроблену підвісну конструкцію вкладають і під’єднують світлове обладнання. Завершальним етапом буде вкладання самих плит. Після того, як плити будуть встановлені в осередку, необхідно закрити стики шпаклівкою (відео).

Натяжні стелі в кімнату

В даний час даний вид завойовує все більшу популярність в будь-якій країні світу. З ним трохи простіше розібратися, оскільки він буває двох видів: з ПВХ і текстильний. Стеля з ПВХ виготовляють з тонкої, але дуже міцної вінілової плівки, яка кріпиться на багет, який являє собою пластиковий каркас.

Текстильний варіант (безшовний) виготовляється шляхом плетіння поліестерової нитки, яка рівномірно просочується спеціальною сумішшю на основі поліуретану, а далі віджимається.

Монтаж підвісних або натяжних стель

У порівнянні з підвісними способами, натяжна має ряд переваг:

  1. Розмах дизайнерської думки. Саме з ними можна реалізувати практично будь-яку ідею. Адже полотно може бути різним по фактурі, на нього можна нанести будь-який малюнок, в тому числі фотографію. А досить популярне зображення 3D точно нікого не залишить байдужим. Вони дуже зручні для створення багато рівневих натяжних стель.
  2. Зручність монтажу. При його монтажі «брудної» роботи набагато менше, ніж при монтажі підвісної варіанту. Для початку периметру кімнати необхідно просвердлити профіль. Далі полотно поступово нагрівають до оптимальної температури в 70 С і як тільки плівка стане м’якою і еластичною її натягують, заправляючи краї в заздалегідь змонтований профіль. Таким чином, монтаж може зайняти всього декілька годин.
  3. Довговічність і догляд. В обох випадках виробник дає гарантію 10 років на свою продукцію, зрозуміло, при дотриманні правил експлуатації. Але натяжна конструкція за рахунок більшої стійкості до вологи і перепаду температур має більш легкий догляд.
  4. Можливість витримувати великий тиск води. Це дуже корисна властивість при наші суворі реалії, коли не можеш бути на 100% впевнений в акуратності свого сусіда і його сантехніки. Також це актуально для людей, що живуть на останніх поверхах багатоквартирних будинків. Всі ми знаємо, як багато проблем є на дахах, але в цьому випадку, при затопленні вся вода залишиться на полотні і ваша меблі не постраждає. Якщо ж вас затопило гарячою водою, полотно, швидше за все, доведеться поміняти через деформації. Але це дрібниці в порівнянні зі спокоєм за збереження свого майна.

Етапи монтажу натяжних стель

  1. Для початку необхідно відбити рівень, який повинен бути на 5 сантиметрів нижче, ніж сама нижня точка покриття, яке є зараз.
  2. Потім по периметру кімнати треба закріпити настінний профіль, після чого з нього вийде замкнута смуга.
  3. Далі не забуваємо про прибирання і демонтаж люстри, світильників і інших світлових приладів.
  4. Для того, щоб в майбутньому без проблем на стелю встановити новий світильник, на місце старого треба поставити заставну.
  5. Теж саме стосується і кімнатних карнизів.
  6. Далі, щоб попередньо розігріти натяжна стеля в кімнаті, необхідно підвісити полотно і прикріпити його зажимами.
  7. Наступним кроком є ​​почергова заправка кожного кута, а вже потім переходимо до всієї решти, починаючи від центру.
  8. Все, полотно заправили, тепер слід подумати про кріплення люстри. Там, де вона буде кріпитися, треба наклеїти армирующее кільце, всередині якого вирізати матеріал, витягнути дроти і прикрутити кріплення.

Натяжна або підвісна стеля?

Але все-таки, на перший погляд, здається ідеальним натяжна стеля в кімнаті має свої недоліки. Він не зможе витримати низьку температуру. Тому даний варіант прийнятний тільки для міських квартир. Якщо ви вирішили змінити інтер’єр в заміському будинку, в якому не проживаєте постійно, то варто задуматися про установку підвісної способу, адже натяжну конструкцію можна ненавмисно порвати. Яким чином? Якщо у вас є діти, то ви знаєте, що їм завжди все цікаво, а це може привести до сумних наслідків для вашої стелі.

Ще одним важливим моментом є те, що під натяжна стеля в кімнаті не можна заглянути. Навіщо це треба? А раптом сусід потихеньку підтоплює вашу квартиру і вода накопичується на вашій стелі? Якщо згадати про те, що повітря нагорі теплих, то це просто прекрасні умови для розвитку грибка і цвілі, які згубно позначаються на нашому здоров’ї.