Статистика стверджує, що на кухні багато людей проводить основну частину особистого часу. Це й не дивно, адже для сучасної людини дане приміщення є місцем, де він може розслабитися і відкинути хоча б тимчасово свої проблеми. Ось чому таким важливим інтер’єр кухні. Більшість сучасних кухонь мають невеликі розміри, що не дозволяє в повній мірі втілити в життя фантазії господарів. Але, при грамотному підході, можна так грамотно створити дизайн інтер’єру кухні, що вона стане предметом вашої гордості.
Перш за все, розберемося, з чого, власне, полягає інтер’єр будь-якої кухні. Це саме приміщення, меблі і кухонна техніка, а також стиль оформлення приміщення. Зупинимося детальніше на кожній складовій.
Приміщення кухні
Важливе значення має внутрішня оболонка будь-якої кухні. Важко віддати перевагу якомусь одному компоненту приміщення. Всі вони важливі в рівній мірі.
Кухонна підлога може бути викладена керамічною плиткою або керамогранітом, а може бути дерев’яним. Для цього використовується паркет, паркетна дошка, шпунтована дошка. Або ж підлогу покривається ламінатом або лінолеумом. Все залежить від ваших уподобань і особливостей дизайну інтер’єру кухні.
На кухонні стіни зазвичай наклеюються шпалери, що миються, або ж наноситься декоративна штукатурка. Робоча зона має кухонний фартух, виготовлений з таких матеріалів як скло, МДФ-панелі, пластик або керамічна плитка.
Стеля на кухні забруднюється більше за інших місць. Тому доцільно зробити його підвісним, використовуючи для цього пластикові панелі, легко піддаються чищенню.
Кухонні меблі і техніка
Інтер’єр кухні повинен бути ергономічним. Тобто, зручним для її господарів. Предмети кухонних меблів повинні розташовуватися настільки зручно, щоб можна було до них дістатися без труднощів і зайвих рухів. Кухонна техніка не повинна створювати перешкод пересуванню по кухні. Наприклад, якщо залишати їх відчиненими холодильника перекриває прохід, то це створює незручності для інших людей. В ідеальному варіанті відстань між трьома основними кухонними складовими – плитою, раковиною і холодильником має бути невеликим.
Зробити інтер’єр кухні більш цікавим можливо за допомогою вбудованої побутової техніки. Економія місця плюс оригінальність.
Багато що в дизайні інтер’єру кухні залежить від площі і форми приміщення. Тому предмети меблів розташовують переважно декількома основними способами, які ми зараз перерахуємо.
однорядна планування
Такий варіант використовується в разі, якщо площа кухні мала. Меблі і кухонна техніка розташовуються уздовж однієї із стін, а на останньому просторі ставиться обідній стіл. Особливо ефективно таке розташування в тому випадку, якщо приміщення має прямокутну форму. Увага звертається на те, щоб плита і холодильник були рознесені в різні боки. Також на холодильник не повинні потрапляти прямі сонячні промені. На практиці це означає, що плиту краще розташувати біля вікна, а холодильник – на протилежному боці робочої стінки. Посередині стінки виявляються мийка і обробний стіл.
дворядна планування
Інтер’єри кухонь можуть мати таку планування, при якій меблі і техніка встановлюються в два ряди, по двом сторонам приміщення. Це має на увазі досить просторе приміщення. Наприклад, дизайн кухні 8 кв. м цілком може бути створений за допомогою дворядної планування. У цьому випадку плита, обробний стіл і мийка розташовуються біля однієї стіни, а різні шафки і холодильник – біля протилежної стіни. У центрі кухні знаходиться обідній стіл.
острівне планування
Це досить незвичайний варіант, при якому робоча зона зосереджена в центрі кухонного приміщення. Таке планування також передбачає досить велике приміщення. Так, можна створити дизайн кухні 9 кв. м, встановивши в центрі обробний стіл. Туди ж, при бажанні, можна винести плиту і мийку, але таке розміщення більше характерно для кухонь, на яких одночасно працюють кілька людей. В цьому випадку острівне планування повністю себе виправдовує.
Барна стійка в кухні також може з’явитися частиною острівної зони. Це дозволяє створити зручне місце для швидкого перекусу, що дуже характерно для сучасного способу життя.
Також можна згадати півострівну планування, що також є цікавий варіант кухонного дизайну.
L-подібне планування
У такому варіанті всі кухонні меблі розташована під кутом, у вигляді букви «L». Досить економічне розташування. Для того, хто створює дизайн кухні 5 кв. м, таке планування буде максимально зручною та ефективною.
П-подібне планування
Предмети інтер’єру розташовуються уздовж трьох стін. Інтер’єри кухонь з таким розташуванням меблів припускають поєднання двері і вікна на одній стінці. Це характерно для приватних будинків індивідуального планування.
Стилі та інші атрибути інтер’єру кухні
Інтер’єри кухонь можуть бути настільки унікальними, що при їх відвідуванні створюється враження потрапляння в казку. Причому, створення таких дивовижних і красивих дизайнів під силу кожній людині, яка має фантазію і можливості для її втілення. Багато що залежить від наступних факторів:
- Освітленість. Вважається, що освітлення впливає на настрій людини. На кухні світлове оформлення повинно бути облаштовано так, щоб забезпечувалася його рівномірність, були відсутні яскраві потоки світла і тіні. Вдалим прикладом є наявність точкових світильників на стелі або прихованих світильників з м’яким світлом.
- Кольорове оформлення. В залежності від уподобань власників квартир, інтер’єри їх кухонь можуть бути світлими або темними, витриманими в якихось певних тонах. Наприклад, біла кухня в інтер’єрі завжди є класикою. Вона є світлим, але не виснажливою погляд, заспокійливої. Білий колір завжди несе заряд позитивної енергії та позитиву. Якщо у вас велика кухня, то підійдуть і темні тони, такі як помаранчевий або червоний. Вважається, що вони збуджують апетит.
- Стиль інтер’єру. Стилі, в яких виконуються інтер’єри сучасних кухонь, досить різноманітні. Вони створюють неповторну атмосферу, характерну для кожного з них. Наприклад, кантрі має на увазі сільський стиль з оформленням під дерево. Стиль хай-тек має на увазі використання на кухні металу і скла. Кухня в стилі модерн є сучасним і практичним, в якому відсутні якісь дрібниці. Стиль етно відображає культуру якогось народу і виконаний відповідно до традицій і життєвим укладом цього народу. А ось для стилю прованс характерна яскрава кольорова гамма, наявність квітів, візерунків і декорів.
- Додаткові атрибути дизайну. До них можна віднести штори, фіранки, картини на стінах, люстри, декори та інші елементи. Вони підкреслюють індивідуальність кухні, роблячи її більш затишною і незвичайної.
Рекомендується підбирати кухонні меблі відповідно до обраного колірним оформленням приміщення. Вона повинна гармоніювати з відтінком стін і підтримувати позитивні враження від перебування на кухні.