Цегляний мангал на дачі – огляд основних моментів при будівництві

На багатті готували собі їжу ще наші предки, ось і до цього дня у людей залишилася любов до природи і приготованої на багатті їжі. Адже відомо, що така їжа має особливу енергетику і приємним смаком. Будь-, у кого є дача або свій будинок, замислювався про обладнаному місці для багаття і приготування їжі під час відпочинку. Для цих цілей прекрасно підійде мангал з цегли.

  • По-перше, він стане прекрасним доповненням як в естетичному плані, так і в практичному;
  • По-друге, цегла є матеріалом з високою міцністю і довговічністю, правильний мангал, з якого прослужить його господареві дуже довго;

Відомо, що мангал прекрасно підходить для приготування м’яса або риби, смаження овочів, приготування юшки або плову. Їжа в ньому готується на відкритому вогні або на спеку від тліючого вугілля.

Перед початком будівництва мангала необхідно підібрати зручний для нього місце, адже вогонь – це джерело небезпеки. Тому мангал потрібно будувати на достатній відстані від дерев’яних будівель, дерев та інших можливих вогнищ займання, з урахуванням рози вітрів. Детальніше про мангали ви можете дізнатися безпосередньо на спеціалізованих сайтах і порталах.

Далі, слід добре продумати розмір і саму конструкцію мангала, адже це непросто складені в купу цегли. Це допоможе не робити помилок при будівництві, розрахувати правильну кількість цегли та інше. Варто продумати отвори для правильного припливу повітря, місце для зберігання дров та вугілля.

Цегляний мангал на дачі - огляд основних моментів при будівництві

Маленький мангал з гратами для риби

Слід передбачити і грати, на яку буде ставитися посуд, місця для шампурів в разі смаження шашлику. Повинна бути передбачена можливість для навісу над зоною відпочинку, щоб погодні умови не зіпсували процес смаження.

Підкладати вугілля і дрова можна традиційно зверху, так і зробити топку збоку. Бічна топка хороша для смаження на відкритому вогні, а шашлик все одно смажитися на спеку від вугілля, тому закладати можна і зверху. Тут кому як хочеться.

Габарити майбутнього мангала з цегли

Висота мангала повинна бути близько метра, щоб усім, хто буде ним користуватися було зручно, довжина ж теж повинна бути приблизно такою. Цього буде достатньо для того, щоб викласти необхідну кількість шашликів або покласти решітку.

Ширина відповідного мангала буде приблизно шістдесят сантиметрів, а довжина метр сорок. Для таких параметрів знадобитися близько трьохсот цегли.

Починаємо класти пічної цегла

Для побудови мангала необхідно використовувати пічної цегла, адже він буде стійко переносити всі перепади температур, особливо якщо його планується використовувати і в зимовий період. У процесі готування цегла теж буде нагріватися і віддавати тепло.

Цегляний мангал на дачі - огляд основних моментів при будівництві

Як зробити мангал з цегли

При кладці в якості розчину бажано використовувати суміш глини з піском. Глина володіє відмінними вогнетривкими властивостями і чудово підійде для цих цілей.

Потім переступаємо до заливання фундаменту. Для цього необхідно вирити яму глибиною в півметра, потім вирівняти підставу і засипати його піском. Далі, збирається опалубка, в’яжеться арматура. Розмір фундаменту повинен бути на двадцять сантиметрів більше розмірів самого мангала. Після чого заливається бетон.

Коли фундамент буде готовий і вистоїться, необхідно на нього укласти гідроізоляцію з руберойду і можна приступати до кладки. Кожні два або три шари цегли бажано зміцнювати спеціальної армуючої сіткою. Через сім або вісім рядів необхідно зробити перекриття і продовжити кладку на три ряди вгору. При цьому в них необхідно передбачити отвори для притоку повітря в процес горіння.

Фінішна обробка дачного мангала з цегли

Цегляний мангал на дачі - огляд основних моментів при будівництві

Мангал у дворі на дачі з цегли

Оздоблення мангала вибирається самостійно. Можна його залишити як є або обштукатурити, обкласти будь-яким іншим матеріалом під камінь. Поруч з мангалом бажано зробити стільницю, на яку буде ставитися приготовану страву, а під нею ящики для посуду, це необхідний атрибут.

Звичайно ж, прекрасним доповненням до мангалу буде натуральне дерево. З нього можна зробити великий стіл з лавочками, крісла, стовпи для навісу і інші цікаві дрібниці. Така обстановка дозволить з задоволення насолоджуватися відпочинком на свіжому повітрі і буде приносити тільки добрі емоції.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*