Які основні види світильників існують. Як вибрати світильник відповідно до розміру кімнати

Зміст статті:

  • види світильників
  • Бра. Що таке бра і де його доречно використовувати
  • Стельова люстра. Правила вибору
  • Торшер. Як правильно оформити кімнату торшерами
  • Точкові і стрічкові світильники в інтер’єрі
  • Як правильно підібрати світильники для великої і маленької кімнати
  • Відповідність світильників стилю приміщення

   Вдало вибрати світильник для будинку – це все одно, що вирішити складне завдання з оформлення інтер’єру. Вирушаючи в магазин за новим бра або торшером, волею-неволею доведеться побути не лише покупцем, але ще і трошки дизайнером.

   У всякому разі, саме від зовнішнього вигляду і характеристик світильника залежить, чи стане ваш будинок затишніше або навпаки.

Види світильників

   Деякі моделі не несуть в собі будь-якого оформлювального контексту і являють собою безликі джерела світла. Однак саме такі світильники чудово вписуються в лаконічний стиль хай-тек. А ось декоративні освітлювальні прилади за умови правильного вибору підійдуть не тільки під мінімалістичний, але і будь-який інший інтер’єр.

   У наш час світильники – це не тільки бра і торшери, але і всілякі типи точкового і стельового освітлення. Як правило, такі прилади важко підібрати самостійно, тому консультація професійного дизайнера буде більш ніж доречна. Отже, обговоримо питання «як вибрати світильник?» Більш детально.

Бра. Що таке бра і де його доречно використовувати

   Специфіка бра в тому, що потік світла від нього спрямований строго вниз і трохи в сторони. Тому такий світильник застосовується для підсвічування туалетного столика, дзеркала, ліжка або навіть обіднього столу. Бра можна використовувати і для створення м’якого загального освітлення, для чого ідеально підійдуть моделі з кулястим абажуром.

Стельова люстра. Правила вибору

   Вибираючи люстру, дотримуйтеся простого правила – чим менше кімната, тим компактніше повинна бути і модель. А для крихітного приміщення підійде міні-люстра з дуже коротким шнуром або округлий світильник, прикріплений до стелі. Величезний вибір дизайнерських світильників дивіться на Sale7.com. Все сучасний моделі від відомих дизайнерів.

Торшер. Як правильно оформити кімнату торшерами

Які основні види світильників існують. Як вибрати світильник відповідно до розміру кімнати   Не всі знають, що не можна ставити кімнатні торшери на одній висоті. По-перше, приміщення буде освітлено нерівномірно, а по-друге, воно набуде сухий офіційний вид.

   Торшер створює приємну напівтемряву, що розташовує до відпочинку або читання книг. Тому такі світильники встановлюють переважно в спальнях.

   А найкращий розподіл світлотіні, зорово збільшує приміщення, можна отримати, розмістивши разновеликие торшери по кутах.

Точкові і стрічкові світильники в інтер’єрі

   Вони є неодмінним атрибутом підвісних стель. Їх вигляд і розташування залежить від типу стелі (матовий або глянцевий), його кольору, дизайну шпалер, а також бажаного естетичного ефекту.

Як правильно підібрати світильники для великої і маленької кімнати

   Маленьке приміщення можна оформити 3-4 невеликими рівномірно розставленими світильниками. Візуально кімната стане просторіше і світліше. Інший варіант – один торшер з широким і високим абажуром. В результаті приміщення також трохи «розшириться». Якщо до того ж у кімнати низька стеля, тільки торшер в неї і підійде. В даному випадку верхнє освітлення лише візуально наблизить стелю до підлоги.

   Світильник для великої кімнати підібрати не в приклад простіше. Можна зупинитися на варіанті з двома великими люстрами, розташованими на рівній відстані від торцевих стін і один від одного. Інше рішення – одна пишна люстра типу «каскад» або ж точкове освітлення (при наявності підвісної стелі).

Відповідність світильників стилю приміщення

   Будь-світильник повинен мати однакове колірне рішення корпусу і абажура, інакше вписати такий аксесуар в будь-якої інтер’єр буде важко. Для стилю хай-тек підійде сталевий чорно-білий світильник. Міському стилю відповідають місячно-білі моделі. Мінімалізм потребують набору каркасних світильників. А зі стилем кантрі поєднуються лампи з тканинним або дерев’яним абажуром, прикрашеним принтами в сільському стилі.