Сьогодні установка натяжної стелі – явище буденне. Він створює особливе відчуття гармонії в приміщенні. Особливо підкуповує його ідеально рівна поверхня. Іноді необхідно мити натяжна стеля, щоб позбавити його від плям і осів на ньому пилу.
Незважаючи на наявність матеріалів, які використовуються при виготовленні натяжних стель, які перешкоджають утворенню бруду, вони все одно можуть забруднитися. Особливої уваги вимагають такі стелі в їдальнях, ванних і дитячих кімнатах. Там вони піддаються посиленому впливу негативних факторів: жир, кіптяву (кухня), пар (ванна), плями (гри дітей з м’ячем, водою в кімнаті).
Що неприпустимо в догляді за натяжними стелями
Фахівці попереджають, що мити натяжна стеля слід в міру його забруднення. Навіть така примхлива поверхню дозволяє змивати їх ефективно, якщо скористатися спеціальними засобами чищення.
Заборона при цій процедурі накладається на використання:
- препаратів з абразивним складом в сухому і пасти вигляді;;
- хімічних речовин з агресивною дією;;
- ножів, скребків, що застосовуються для зняття жирових відкладень, здатних пошкодити поверхню, якщо діяти необережно;;
- будь-яких щіток;
Рекомендується мити натяжна стеля фібровими, фланелевими, що мають в складі шовкові нитки, серветками. Допускається чистка дрібнопористими губками. Стелі на глянцевому основі добре обробляти засобами, в яких є спирт, для додання їм блиску. Мотивом полотнищам вони протипоказані.
Рада для жінок: ніколи не працюйте з браслетами і кільцями на руках. Зачепити ненароком натяжний полотно можна настільки серйозно, що потрібно його заміна.
Кілька актуальних порад
Відмити натяжна стеля без розлучень, які зазвичай залишаються після піни, найлегше, використовуючи на завершальному етапі його мийки звичайний або нашатирний спирт, розбавлений водою. Досить розвести їх в пропорції 1:10. Обов’язково закінчувати процес протиранием поверхні м’якою серветкою.
При відмиванні натяжної стелі не слід докладати особливих зусиль. Мити потрібно дбайливо, щоб не зашкодити його, особливо при невеликій відстані полотна від стельової плити.
Як мити натяжна стеля без розлучень
При просуванні по полотну зліва направо розлучень після закінчення роботи не проявиться. При наявності шва на натяжній стелі, очищати його необхідно уздовж нього, а не в поперечному напрямку.
Для роботи потрібно брати тільки піну після розведення концентрованого засобу.
Постійно мити натяжна стеля на кухні і в інших приміщеннях не хочеться жодної господині. Щоб братися за це заняття доводилося якомога рідше, дотримуйтесь таких рекомендацій:
- обзаведіться потужної витяжкою на кухні, щоб вона справлялася з кіптявою;;
- у ванній кімнаті необхідно мати горизонтальну штору, що дозволяє приймати душ, не розбризкуючи воду на стелю;;
- так як стеля у вітальні найчастіше страждає від бризок шампанського під час свят, відкривайте пляшки з ним особливо обережно;;
- в дитячій кімнаті не дозволяйте дитині грати з м’ячем, користуватися водним пістолетом, приберіть фломастери подалі;
Які миючі засоби використовуються при митті натяжних стель
Бажаючи помити натяжна стеля якісно, не забудьте прочитати інструкцію виробника, запам’ятати, які саме миючі засоби можна використовувати для полотен, які встановлені у вас. Невідповідність кошти матеріалу може привести до серйозних порушень у вигляді провисання стельового полотна або зміни його кольору, аж до повного знебарвлення.
Практика показала, що перед тим, як мити глянсовий натяжна стеля або будь-який інший, слід серйозно поставитися до вибору підходящого йому миючого засобу. До початку використання слід протестувати його на сумісність з матеріалом вашого стелі. Потрібно вибрати непомітне місце і нанести миючий склад на невелику ділянку. Якщо на повністю висохлому матеріалі відсутні плями і розводи, то засіб підходить для миття даної поверхні.
Як мити натяжна стеля глямцевий або матовий. фото
Існують економний і більш дорогою, але ефективний варіант миючого засобу для натяжних стель. У першому випадку передбачається використання звичайних засобів, призначених для вікон і посуду. Беруться нейтральні, що дають рясну піну препарати. Для більш надійного зняття забруднень застосовуються спеціальні склади, що випускаються у вигляді спрея саме для таких полотен. Складаються вони з антистатичних засобів і нашатирного спирту.
для глянцевих поверхонь вони особливо хороші, так як містять спирт, що додає їм колишній блиск. Антистатик ж підтримує здатність відштовхувати пил всіх видів натяжної полотна. Є і спеціальні поліролі для нанесення на глянцеві полотна після їх чищення та висушування.
Доглядаючи за такими покриттями, слід розуміти, що мити тканинні натяжні стелі, як і інші типи полотен необхідно різними способами. Вибирати миючі засоби потрібно в залежності від ступеня його забрудненості і використовуваного матеріалу. Якщо на такому полотні присутні лише незначні забруднення і легкий наліт, то досить підготувати теплу воду, змочити в ній замшеве або мікрофіброві серветку, добре віджати її і обережно протерти поверхню.
Відмити натяжна стеля без розлучень вдається тільки при ретельному догляді. Якщо після витирання насухо після закінчення вологого миття розлучення ще залишаються, то видаляються вони серветкою, яку потрібно змочити в 10% спиртовому розчині.
Дуже забруднені ділянки можна очистити слабким розчином миючого речовини, яке розчиняється в теплій воді, потім бруд змивається змоченою в рідині губкою або серветкою. Рухи рук при цьому повинні бути круговими, легкими, без будь-якого натиску.
Потім слід помити натяжна стеля водою і висушити чистою серветкою. Для глянцевих полотен непогано використовувати в кінці процедури спеціальну поліроль, відновлює блиск, або розчин нашатирного спирту.
Для очищення полотен на кухні, де сліди від кіптяви і жиру стають неминучими, ефективним миючим засобом для натяжних стель може стати одне з сильних засобів для миття посуду і скляних поверхонь. При цьому використовується м’яка тканина без ворсу, змочена в розчині. Очищення проводиться рухом уздовж шва. Після закінчення поверхню промивається чистою водою і витирається насухо.
Як мити натяжна стеля на кухні або в дитячій. фото
Вимагають підвищеної уваги і стелі у ванній кімнаті, особливо у глянцевому виконанні. Вони потребують більш частого миття, ніж стелі інших приміщень. Позбутися від митних плям від конденсату на глянсовому стелі можна за допомогою гигроскопичной шовковистою тканини без ворсу. У ванній рекомендується робити стелі в матовому виконанні, так як вони практичніше і не вимагають великого відходу.
Є рекомендації і про те, як мити матовий натяжна стеля. Самі трудноудаляємиє плями утворюються саме на його шорсткою поверхні. Мити тканинні натяжні стелі теж клопітно. Особливі труднощі викликає миття полотен із замші. Очистити їх виходить засобом, що випускаються спеціально для таких матеріалів, або звичайним ластиком. Воно наноситься на брудне місце, а потім без натискання протирається шовковистою тканиною без ворсу на такій поверхні.
Головне, розуміти, що натяжних стель не знадобиться часте миття, якщо в приміщенні проводять щоденне вологе прибирання, яка охоронить від осідання на стелі частинок бруду. Стелі в таких чистих квартирах вистачає невеликого вологого миття, проведеного через рік.
Для сухого чищення таких стель найчастіше використовується порохотяг. Задіюється він при наявності матових або сатинових натяжні стелі. Небажано користуватися щітками пилососа, кращого результату добиваються, використовуючи гладку насадку, яка не зможе пошкодити поверхню. Але часто використовувати пилосос при видаленні забруднень зі стелі не варто. Набагато безпечніше зняти пил сухою ганчіркою, а павутину краще видаляти за допомогою м’якої щітки. Для того щоб уникнути пошкодження натяжної стелі не варто мити його шваброю, як пробують багато господинь. Дії цим інструментом можуть привести до розтягування або проривання полотна при недостатньому розрахунку зусилля. Бажано скористатися драбиною при роботі зі стелею. Відмивати руками складніше, але надійніше. Просто потрібно буде частіше робити перерви для відпочинку.
Знаючи про те, як правильно мити ці красиві стелі, ви зможете зберегти їх привабливий вигляд на довгий час.
Як правильно мити натяжна стеля. Відео