Ви вирішили зробити утеплений балкон? Це правильне рішення, але не забувайте і про те, що стать на балконі теж необхідно утеплювати. Але як утеплити підлогу на балконі найпростішим способом?
Для цього найкраще підійде підлогу у вигляді сендвіча. Щоб якісно підвищити рівень теплоізоляції, на балконну плиту потрібно укласти пенополиуретановие панелі великої товщини. Зверху на них укладається цегла на звичайному цементно-піщаному розчині. Потім поверх робиться бетонна стяжка, яка і буде підставою для фінішного шару пола.На така підстава можна укладати лінолеум, керамограніт, кахель, ламінат.
Якщо проводиться повне перепланування квартири, то приміщення можна збільшити за рахунок лоджії або балкона, а таке утеплення дозволяє підняти тепла підлога на балконі до висоти підлоги в кімнаті. Також зробити підлогу на балконі можна за допомогою вовняних длінноворсового килимів.
Як утеплити підлогу на балконі іншими способами
При використанні будь-яких електричних нагрівальних елементів для утеплення підлоги на балконі дерев’яні підлоги настилати не можна. Дерево – це самостійний і самодостатній теплоізоляційне покриття, і дерев’яна підлога буде завжди теплим, якщо обігрівати балкон паровими або електричними нагрівальними приладами.
Дошки або рейки для підлоги можна поміняти на покриття з ДСП або ламінату. Кріпиться така підлога шурупами до обрешітки, а порожнечу, яка утворилася між підлогою та балконних плитою, потрібно заповнити будь-яким утеплювачем – пінопластом, мінеральною ватою, Піноплекс, і т.д. Закінчується утеплення підлоги на балконі фарбуванням олійною фарбою або прозорим лаком, щоб запобігти розбухання дерева при попаданні вологи.
Дешевий спосіб утеплення підлоги на балконі
Зверху дощок або ДСП укладається не дуже товстий шар ізоляційного матеріалу (2-4 мм), наприклад, пробки. Цей утеплювач служить одночасно і підкладкою для підлогового покриття – лінолеуму або ламінату.
Фінішну обробку підлоги на балконі часто проводять керамічною плиткою – це самий зносостійкий оздоблювальний матеріал. Кераміка гігієнічна, стійка до впливу навколишнього середовища, відмінно чиститься і миється. Економніше і швидше буде укладати плитку на спеціальний клей. Так як розмір балкона досить маленький, то можна покласти плитку своїми руками. Будь-яке утеплення підлоги на балконі залежить тільки від вашого сімейного бюджету і бажання.
Інфрачервона тепла підлога – монтаж і підключення
На даний момент використання інфрачервоного плівкового теплої підлоги на балконі як головного нагрівального елементу вітається дуже часто. Але багато хто не знає, як утеплити підлогу на балконі і настелити ІФ плівку. Цей спосіб утеплення балкона або лоджії коштує трохи дорожче, ніж простий опалювальний радіатор, до того ж, ця система є має хороші переваги перед іншими способами утеплення підлоги на балконі:
- Дешевизна опалення (інфрачервона підлога на балконі в 5-10 разів економічніше, ніж радіатори або конвектори).
- Інфрачервона плівка не спалює кисень.
- Температуру можна контролювати за допомогою терморегуляторів.
Послідовність монтажу інфрачервоного теплої підлоги на балконі дуже важлива. Спочатку необхідно укласти пароізоляційний шар. Він кріпиться на стиках спеціальним металізованим скотчем. За допомогою цього шару створюється ефект термоса, і тим самим запобігає витік тепла з балконного простору. Це шар обов’язково слід покласти, тому що при вуличній температурі -200С велика ймовірність утворення конденсату на підлозі навіть при включеному ІФ обігріві.
Існує ще кілька видів електричних теплих підлог (кабельний тепла підлога і електричні мати), але їх використовувати на балконі не рекомендується. Крім ненадійності системи в технічному плані, такий тепла підлога на балконі погано витримує механічні навантаження, а вони неминучі на балконної плити в силу того, що бетонна стяжка не повинна бути товще 45 мм.
Водяна тепла підлога
Тепла підлога водяна на балконі монтується, дотримуючись послідовність етапів:
- Якщо балкон або лоджія буде продовженням кімнати, то перед тим, як прокладати трубопровід для системи водяного статі, потрібно зробити бетонну стяжку так, рівні підлог в кімнаті і на балконі вирівнялися.
- Обов’язкова гідроізоляція підлоги на балконі, так як для обігріву використовується гаряча вода, а труби можуть протікати.
- Щоб зменшити теплові втрати, необхідно настелити шар теплоізоляції. Для цього можна використовувати підкладку-відбивач з металізованою фольгою з внутрішньої сторони. Також можна використовувати пінопласт щільністю від 35 кг / м3.
- Далі водяна тепла підлога на балконі монтується таким чином: укладається трубопровід і опресовується. Труби укладаються на спеціальні кронштейни або килимки, які, в свою чергу, кріпляться до бетонної плити балкона через шар пінопласту.
- Розмічається трубопровідна траса через одну з таких схем спіраллю або змійкою. На невеликій площі балкона труби краще укладати змійкою. Між витками такого трубопроводу повинен бути крок 15-20 см.
- Труби потрібно використовувати тільки безшовні, щоб бути впевненим в тому, що шви не лопнуть від перепаду температури або від механічних навантажень. Купуючи металопластикові труби, їх слід перевіряти на відсутність швів. Постарайтеся не звертати увагу на вмовляння продавця про те, що будь-які труби відмінно підходять для водяної теплої підлоги. Згинати труби найкраще спеціальним пружинним пристосуванням, щоб не допустити перегинів і зламів.
- Після укладання трубопроводу його необхідно підключити до всієї системи водяного опалення та зробити пробний пуск. Це називається обпресуванням, яка повинна тривати не менше доби для виявлення слабких місць в трубопроводі.
- Після закінчення доби, якщо трубопровід функціонує нормально і ніде не протікає, його заливають стяжкою.
Вибирати спосіб утеплення потрібно, враховуючи стан балкона і то, яке підлогове покриття буде використовуватися в якості фінішного. Перед обладнанням теплої підлоги на балконі обов’язково заскліть балкон або лоджію, утеплите стіни та стелю. Якщо не зробити цього, монтаж теплої підлоги просто втратить сенс – все тепло буде йти на вулицю.