Як і чим пофарбувати фасад будинку

Фарбування фасаду є найшвидшим, простим і доступним способом додання естетичного вигляду фасаду будівлі. Фасад – це обличчя всього будинку. Тому до його облагороджування варто підходити з усією відповідальністю і серйозністю. Тим більше що пофарбувати будинок своїми руками не так вже й складно. Головне, зробити правильний вибір фарби і дотримуватися деяких інструкцій.

Види фарб

Як і чим пофарбувати фасад будинку
Можливо занадто яскраво, але ж незвично

Засіб для фарбування фасаду повинно мати цілу низку властивостей:

  1. В першу чергу фарба повинна бути стійкою до температурних різницями.
  2. УФ-сонячні лікуй теж не повинні деформувати пофарбоване покриття.
  3. Фасад – це зовнішня частина будинку, яка постійно піддається впливу вологи. Вона не повинна роз’їдати фарбу.
  4. Фарба повинна бути хорошим антисептиком.
  5. Ну і, звичайно, покращувати загальний естетичний вигляд будинку.

Виділяють кілька різновидів фарб, що відрізняються один від одного кількістю і якістю сполучних компонентів і наповнювачів (синтетичних смол).

Таблиця: характеристики і опис фарб для зовнішніх робіт

НаіменованіеОпісаніевінілова фарбаОстаннім часом стали втрачати свої лідируючі позиції через появу на ринку акрилової фасадної фарби. Великий відсоток води в складі і низька проникність цього виду не роблять її хорошим вибором для фарбування фасаду. Крім цього, швидко забруднюються, вицвітають і в них немає міцності.реактивна фарбаДо її складу входять смоли і отверджувачі. Працювати з нею потрібно дуже швидко, т. К. Вона швидко застигає.алкідна фарбаДо складу входять рослинні кислоти, спирт і ангідрид. Відрізняються високою еластичністю. Але чим більше вона висока, тим більше часу потрібно часу на те, щоб фарба повністю висохла.Акрилова фарбаВідмінний варіант для фарбування фасаду, особливо якщо він бетонний. Захищають поверхню від сонячних променів, вологості і температурних перепадів. Широка колірна лінійка, невисока паропроникність. Акрилові фарби можуть бути зроблені на основі води або органічних розчинників. Виділяють ще й латексні фарби.силіконова фарбаЗроблена з акрилу і силікату. Погана водопоглащаемостью і паропроникність. Високий рівень захисту від променів сонця і температурних перепадів. Механічні дії практично не приносять шкоди. Велика розмаїтість відтінків.Масляна фарбаПерестають бути популярними, т. К. У них занадто багато недоліків. Основні -це те, що вони довго сохнуть і швидко блякнуть.Акрилово-силіконовий вид фарбУ цій фарбі з’єднані властивості акрилового виду і силіконового. Високий рівень паропроникності і низька водопоглощаемость. Самоочищаються і довго зберігають первинний колір.силікатна фарбаНайкраще їх наносити на вапняні поверхні. Гіпсові і органічні фасади нею краще не фарбувати.Полікремневая фарбаЦе та ж силіконова фарба, але в неї додана акрилова смола. З ними простіше працювати, стійкі до води і з хорошою паропроникністю.цементна фарбаСуха фарба. Розбавляються вони водою або за допомогою спеціальних препаратів. Мають гарну паропроникністю, але від впливу великої кількості вологи з’являються плями і патьоки.вапняна фарбаМають пастоподібні стан. Їх розбавляють за допомогою води або барвників. Висока здатність поглинати вологу, і незахищеність будівлі від вологості і бруду. З позитивних моментів – хороша паропроникність і грибок і пліснява не страшні, т. К. Фарба – відмінний антисептик.фактурна фарбаРоблять фасад неповторним і унікальним. Коли фарбу наносять на поверхню, вона утворює товсту полімерну плівку зі специфічною фактурою. Мають високу міцність і стійкістю.

Поради щодо вибору і розрахунок витрати

Як і чим пофарбувати фасад будинку
Широка гамма кольорів
  1. Сполучні елементи які є в кожному виді фарб, добре сцеплівают фарбу з поверхнею фасаду. Чим їх більше, тим краще зчеплення.
  2. Різні наповнювачі не роблять її краще і корисніше, а просто збільшують її обсяг. Краще, щоб їх було поменше.
  3. Коефіцієнт поглинання фарби для фасаду – важлива інформація. Чим менше водопоглащаемостью, тим надійніше буде захищений будинок від впливу води, грибка і цвілі. Оптимальним рівнем поглинання фарби прийнято вважати 50 грам на квадратний метр.
  4. Стійкість до ультрафіолетових променів повинна бути на високому рівні, щоб фарба не вигоріла і не втратила первісний естетичний вигляд. Акрилова, акрилово-силіконова і полікремневая фарби – кращі в цьому питанні.
  5. Оптимальним рівнем паропроникності прийнято вважати 120 грам на метр квадратний на добу.
  6. Фарба не повинна швидко стиратися. Зміна цієї величина відбувається в циклах. Оптимальна кількість циклів – 5000.
  7. Середньостатистична кількість фарби, що витрачається на 1 м2 – 9 літрів. Щоб розрахувати цю величину, потрібно помножити площу, яка вимагає забарвлення на витрату фарби, який вказаний на упаковці.
  8. Якщо ви будете фарбувати фасад і його елементи в різні кольори, то вони повинні гармонійно поєднуватися один з одним.
  9. Фасад буде сильно бликовать на сонці, якщо використовувати глянсову фарбу. Хоча, заховані в тіні будинку, цілком можна забарвити в глянець. А для сонячної сторони краще вибирати матові фарби. Вибирайте фарбу при денному сонячному освітленні. Так, фарба покаже свій «справжній» колір.
  10. Існують спеціальні програми, які допоможуть вам правильно розрахувати необхідну кількість фарби і підбере вид.
  11. Будинки зі складною формою не рекомендують фарбувати фасадними фарбами яскравих відтінків.
  12. Якщо пофарбувати будинок в світлі відтінки, то він візуально буде здаватися світліше і більше. Для світлого будинку красиво буде пофарбувати дах в темний.
  13. Якщо ви проживаєте в регіоні, де постійно тепло, то краще пофарбувати будинок в світлі відтінки. Вони відштовхнуть тепло. І навпаки, в холодних регіонах вдома краще фарбувати в темні відтінки. Вони притягнуть тепло.

Як оформити фасад цегляного, каркасного або щитового будинку

Як і чим пофарбувати фасад будинку
Яскраво – можна, головне, щоб гармонійно поєднувалися кольору
  1. Відтінки одного кольору добре будуть гармоніювати при фарбуванні покрівлі та фасаду.
  2. Природні відтінки фарб будуть добре поєднуватися з навколишнім середовищем.
  3. Не варто робити з дому «папуги». Використовуйте максимум 3-4 відтінку.
  4. Якщо покрівля забарвлена ​​в яскраві відтінки фарб, то фасад будинку краще забарвити в більш спокійну колірну гамму.
  5. Монотонність – не найкращий варіант фарбування будинку.

Яку основу вибрати

Фарба вибирається залежно від того, яка під нею лежить основа.

Таблиця: види основ для фасадної фарби

ОсноваПодходящій види красокЦементно-вапняна або цементно-штукатурнаяПодходіт використання вінілової, акрилової, силіконової, полікремневой і цементної видів краскіСілікатная штукатуркаМожно використовувати силікатну, полікремневую, цементну і вапняну краскіІзвестковое покритіеМожно використовувати будь-який вид фарб. Винятком є ​​силіконові через поганий пропускання СО2Органіческая штукатуркаІспользованіе акрилової, силіконової і полікремневой фарб стануть ідеальними варіантаміБетонная поверхностьБольшое зміст акрилу робить фарбу ідеальним варіантом для фарбування бетонної поверхностіКірпічний фасадЕслі стіни зведені за допомогою силікатної цегли, то підійде абсолютно будь-яка фарба. Якщо з іншого цегли, то краще не використовувати полікремневие і силікатні краскіФасад з металлаКраскі з антикорозійними властивостями використовують для фарбування металлаДеревянний домПодойдёт використання грунту в основу якої входить акрил, акрилової або алкидной емалі, а також безбарвних лаків

Найпопулярніші виробники акрилової, масляної, втиснути фарби

Galamix. Російський виробник, який представляє на ринок солідну кількість продукції. Вони випускають акрилову матову фарбу, фактурну фасадну для поверхонь з дерева і фактурну фарбу для мінеральних фасадів. Акрилові фарби екологічно безпечні, термін їх служби близько 8 років. Фактурні фарби прекрасно справляються з візуальним згладжуванням всяких нерівностей поверхні фасаду. Ціна у цього виробника близько 1,2 $ за літр.

Dulux. Виробник фарб з Англії, який випускає фарбу на водоемульсійною основі, акрилову, фактурну і матову швидковисихаючу органічну види фарб. Фарби Dulux міцні та довговічні. Вони гарантують захист фасаду від виникнення і зростання грибка і цвілі. Термін служби близько п’ятнадцяти років, а вартість близько 5 $ за літр.

Caparol. Німецьке виробництво фарб. Можна сказати, що це найпопулярніший вид фарб. Славиться бездоганною якістю. Підходить для фарбування будь-якій поверхні. Має доступну ціну. Випускаються фарби з теплоізоляційними властивостями. Широка гамма кольорів.

Як і чим пофарбувати фасад будинку
Багатьом відомий логотип фарби Caparol

Alpina. Славиться німецькою якістю і доступною ціною. Їй забарвлюють оштукатурені, цегляні, бетонні та ЛШСУ фасади. Має відмінну покриваність і світлостійкі відтінки. Надійно захищає фасад.

Снєжка. Якісна фарба від російського виробника. Нею можна фарбувати цементні, вапняні, бетонні, раніше пофарбовані і оштукатурені поверхні. Відрізняється високою стійкістю і довговічністю, стійка до природних явищ. Широка палітра кольорів.

Beckers. Шведський виробник, що випускає цілу серію фарб для фасаду. Займаються виробництвом матових водоемульсійних латексних фарб, акрилових фарб, акрилатних латексних фарб і алкідно-масляних фарб, в які додають лляне масло. Вони добре підходять для фарбування бетонної, металевої та дерев’яної поверхонь. Нетекучим і прекрасно лягають. Коштують від 15 доларів за літр.

Як і чим пофарбувати фасад будинку
фарба Backers

Ticurila. Шведський виробник фарб. Випускає акрилово-силікатні, силікатні, вапняні і цокольні види фарб. Ними добре покривати вапняні, цегляні, бетонні та цементні поверхні. Також компанія розробила цілу серію для фарбування поверхонь з дерева. Мають широку палітру колірних рішень (близько 190 видів). Вартість починається від 1,4 долара за літр.

Як і чим пофарбувати фасад будинку
КраскаTicurila

Святозар. Російський виробник барв для фасаду. Продукція відповідає всім нинішнім вимогам, що пред’являються до фарб для фасаду. Займаються виробництвом акрилових стійких до стирання, реставраційних та морозостійких фарб. А також випускають фарби, якими можна фарбувати поверхні з металу.

Baumit. Один із провідних австрійських брендів, який на ринку більше 20 років. Займається випуском цілої серії силіконових фарб для фасаду, якими можна реставрувати старі будинки, санувати покриття, обробляти нові фасади і фарбувати теплоізоляційні системи. Коштують від 1,2 долара за літр.

Відгуки

Перший «бренд» – це «Фіннколор». Другий – пітерське ТОВ «Тіккуріла». Так, обидва «бренду» належать фінської Тіккуріли. Для інтер’єру цілком, для фасаду особисто я б не ризикнув. Якість далеко не фінське

sansan21

https://www.forumhouse.ru/threads/324679/

Начиталася відгуків про фарбу Альпіна і хочу підтримати даного виробника своїм позитивним думкою. Я працюю з даними матеріалами з самого початку своєї діяльності. Пам’ятаю, тоді вони були представлені в синій упаковці. Назву було дуже символічно їй. Мені доводилося стикатися і з дисперсійними, алкідними і аквасеріямі. Я не можу стверджувати про надприродні властивості, але проблем у мене з даним продуктом ніколи не виникало. Я завжди отримувала відповідну якість за бажану ціну.

Мила, Кіров

http://domfacade.ru/kraska-fasadnaya-alpina-vidyi-harakteristiki-kompanii-tsenyi-otzyivyi.html#i-6

Собі брав на фасад Caparol Muresco Premium. коштує вона

Звичайно, недешево. Але фарба дійсно класна. Якісна акрилова фарба з додаванням силікону і протигрибкових і протівоплесеневих присадок. Фарба густа, як сметана. Вкриває фасад ідеально. Довелося, звичайно, розоритися і на якісний грунт, також на силіконі. Після цього фарбував офіс. Купив Альпіну фасадів вайс. У порівнянні з Капарол – просто вода. Погано перекриває навіть в не розведеному вигляді. Сусіди цього літа купили церезітовскую. Пофарбували одну сторону будинку в 2 шари і пішли лаятися в церезит. Все пішло якимись смужками і розлученнями. На Церезіт послалися на шлюб (я так і не зрозумів відтінку або основи) і повернули гроші. Дофарбовували Альпіною. Інший сусід фарбував собі теж Капарол, але брав амфіселан. Суть та ж що і у мене, тільки навпаки, основа силікон, з додаванням акрилу. Вона в лінійці Капарол начебто взагалі найдорожча. Її не можна застосовувати для фасадів, утеплених пінополістиролом. Має сенс використовувати тільки по фасадах, утепленим порогом.

seeker

http://www.domsovetov.by/archive/index.php/t-4814.html

Підготовка та фарбування поверхні

Тепер, коли фарба обрана і куплена, можна приступати до найголовнішого – фарбування. Але перш, як й будь-яку іншу поверхню, фасад потрібно підготувати до нанесення фарби.

Як і чим пофарбувати фасад будинку
Видалення старої фарби з поверхні
  1. Використовуючи скребок, видаліть з поверхні стару фарбу, якщо вона є.
  2. Потім фасадну поверхню потрібно відремонтувати, закласти щілини.
  3. Наступний етап – нанесення грунтовки двома шарами, кожному з яких потрібно дати висохнути.
  4. Останній етап підготовки полягає в тому, що потрібно нанести захисний засіб від утворення грибків і плісняви.
  5. можна фарбувати!

Якщо на фасаді будинку є елементи, які ви не плануєте фарбувати або вони будуть мати інший колір, закрийте їх малярським скотчем. Змочіть водою старі газети і закрийте ними скла вікон.

Як і чим пофарбувати фасад будинку
Дерев’яний фасаду забарвлюють в різні кольори за допомогою валика

Похмура погода найкращий час для робіт по фарбуванню фасаду будівлі. Таким чином, фарба буде висихати рівномірно.

Північна і західна стіни фарбуються в першій половині дня, а південна і східна – у другій половині дня.

Фахівці рекомендують фарбувати двома тонкими шарами, а не одним товстим. Кожному шару дайте 2-3 години на схоплювання, перш ніж наносити наступний.

Краще починати фарбувати в тих місцях, до яких важко дістати і з кутів. Цокольну частину залиште на останок.

Якщо ви фарбуєте обштукатурену поверхню, то повинно пройти як мінімум два тижні, після того як була нанесена штукатурка.

Дерево попередньо обробляють антисептичними і пожежобезпечними розчинами.

Фотогалерея: пофарбовані фасади

Як і чим пофарбувати фасад будинку
Варіант фарбування в темні тони
Як і чим пофарбувати фасад будинку
Яскравий будинок – не проблема
Як і чим пофарбувати фасад будинку
Здавалося б, непримітний сірий, а такий благородний вид біля будинку

Відео: Тikkurila для оштукатурених фасадів

З вищевикладеного матеріалу стає зрозуміло, що фарбування фасаду – справа потрібна і корисна. Пофарбувати будинок самостійно цілком посильне завдання. Тільки виберіть колірну гамму, якісну фарбу і вперед!