Для самостійного виготовлення декоративного вогнища потрібні пиломатеріали довільних розмірів, інструменти для роботи по дереву і фанера.
- В першу чергу потрібно зібрати каркас для майбутнього каміна. Для цього необхідно розпиляти дерев’яні бруски по заготовленим ескізом або керуючись фото-інструкцією. Далі слід з’єднати деталі конструкції за допомогою саморізів;
- Готовий каркас потрібно обшити фанерними листами, які кріпляться до конструкції звичайними саморізами;;
- Наступним кроком стане підготовка камінного порталу до обробки. Потрібно ліквідувати всі щілини і нерівності за допомогою шпаклівки;
- Дочекавшись висихання шпаклювального розчину можна приступати до обробки порталу та фасаду каміна. Для цих цілей можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали: фарба, декоративна цегла, штучний камінь, ліпнина та інше. Дуже ефектно виглядає фальш камін з дерева;
Таким чином видно, що зробити декоративний камін нескладно, досить докласти трохи зусиль і проявити фантазію.
Як зробити декоративний камін з листів гіпсокартону своїми руками?
Гіпсокартон є недорогим будівельним матеріалом, сфера застосування якого неймовірно широка. Він відмінно підходить для оформлення штучного вогнища в квартирі, з ним легко працювати і просто декорувати. Виготовити гіпсокартонна декоративний камін своїми руками зовсім неважко, досить скористатися покроковою інструкцією.
- Для початку потрібно визначитися з ескізом. Його можна намалювати самостійно або вибрати підходящий варіант, скориставшись інтернет-ресурсами. Потім потрібно визначитися з розмірами каміна і зробити масштабний проект, що враховує ширину, висоту і глибину конструкції. Щоб полегшити собі завдання, можна скористатися готовими кресленнями;
- Далі необхідно нарізати металевий профіль згідно з кресленням. Для цього потрібно скористатися спеціальними ножицями для різання по металу. Нарізані деталі з’єднуються між собою за допомогою саморізів. Отримана конструкція є основою каміна, на яку згодом будуть кріпитися листи гіпсокартону.
- Якщо підставою каміна стане дошка МДФ, то її потрібно встановити на місце і саморізами закріпити на ній готову металеву конструкцію;
- Потім, за допомогою канцелярського ножа, треба розкроїти гіпсокартон і підігнати його під розміри каркаса. Листи кріпляться до профілю розжареними саморізами, утворюючи портал для каміна.
- Далі гіпсокартоном оформляється внутрішня ніша, яка виконує роль декоративного топки. Якщо в цьому місці планується провести світлодіодне підсвічування, то на даному етапі необхідно вивести всі дроти.
- Цей етап має на увазі обробку каміна. В першу чергу потрібно обробити внутрішню нішу. Її краще обробити плиткою, а в задній частині і з боків можна встановити дзеркала.
- Перш ніж приступити до облицювання фасаду вироби, потрібно зашпаклювати всі нерівності, стики і місця кріплення саморезов. Для досягнення кращого результату шпаклівку наносять 2 рази, а після її висихання, конструкція додатково обробляється фінішної шпаклівкою;
- Прикрасити передню частину каміна можна будь-яким оздоблювальним матеріалом, наприклад плиткою, цеглою, штучним каменем або мозаїкою.
Як видно з інструкції, виготовити декоративний камін своїми руками зовсім неважко навіть для початківця майстра.
Як зробити портал для декоративного каміна?
Найбільш підходящим матеріалом для камінного порталу вважається гіпсокартон. Він легко піддається розкроюванні і без праці кріпиться до каркасу.
- Гіпсокартонні листи потрібно розрізати за розміром майбутнього порталу і закріпити їх шурупами на готовий каркас;
- Щоб портал для каміна мав акуратний вигляд, всі стики і нерівності потрібно приховати під шаром шпаклівки;
- Для декоративного оформлення порталу підійде будь-який обробний матеріал, наприклад;;
- Емульсійні фарби;;
- плитка;;
- мозаїка;;
- ліпнина;;
- дерево;;
- Штучний камінь;;
- декоративна цегла;
- При необхідності можна придбати готовий портал в спеціальному магазині. Це обійдеться дорожче, ніж власноручне виріб, але заощадить час;
Фальш камін в інтер’єрі
Головним достоїнством фальш камінів є їх універсальність. Вони можуть імітувати живий вогонь у вогнищі або просто створювати особливий акцент в кімнаті, змінивши свою функціональну спрямованість. Ці аспекти залежать від виконання імітації каміна. Ознайомитися з різними декораторськими прийомами можна, переглянувши фото.
Декор фальш каміна можна по-різному, але найпоширенішим варіантом, є установка палаючих свічок в ніші, що імітує топку. Різні за розміром свічки, встановлені в осередку, надають приміщенню романтичну атмосферу.
Для додання схожості з реальним каміном, в топку можна заповнити справжніми полінами.
Дуже правдоподібно виглядають дрова, розкладені на металевих ґрат, всередині каміна. Досить встановити під гратами червоно-жовту підсвітку, що дозволити ідеально відтворити імітацію живого вогнища.
Для більш раціонального використання, топку і камінну полицю можна змусити книгами або декоративними елементами, які доповнюють інтер’єр кімнати. Дуже красиво на каміні виглядають витончені статуетки, квіткові вази або старовинний годинник.
Щоб надати вогнища природний вигляд, можна прикрасити топку металевими гратами і поставити за неї свічки різних розмірів. Найкращий ефект буде досягнутий якщо всередині ніші встановити дзеркала. Завдяки їм, фальш камін виготовлений своїми руками, буде виконувати функцію декоративного світильника.
По-особливому святково декоративний камін виглядає в новорічному інтер’єрі. Його можна прикрасити гірляндами, ялинковими кулями або традиційними носочками для подарунків. Після свят це оздоблення легко знімається, перетворюючи вогнище в класична прикраса кімнати.
Виготовивши фальш камін своїми руками, майстер по достоїнству оцінить простоту цього процесу. Для наочності можна використовувати відеоінструкцію, в якій детально описано кожен етап роботи.
Камін в інтер’єрі квартири
При оформленні квартир сучасні дизайнери все частіше стали звертати свою увагу на облаштування камінів в житловому інтер’єрі. Подібне рішення не тільки дозволяє надати кімнаті особливу привабливість, але і наповнить її неповторною атмосферою затишку і тепла.
На жаль, стандартне планування міських квартир не дозволяє обладнати в ній живої вогнище. Але це не означає, що доведеться назавжди розлучитися з мрією про домашнє каміні. Сучасний ринок пропонує споживачам кілька варіантів вогнищ, які відмінно впишуться в будь-який інтер’єр. До них відносяться:
- Електричний камін;;
- біокамін;;
- Фальш камін;;
- газовий камін;
Електрокамін в інтер’єрі
Для облаштування такого вогнища не втече багато часу і фінансових витрат. Він являє собою вбудовану конструкцію з виступаючим порталом. Таке рішення дозволяє економити простір в кімнаті і може виступати в якості міжсезонного обігріву приміщення.
Біокамін
Цей вид штучного каміна є нововведенням. Він не вимагає облаштування димаря і проведення електропроводки. Оригінальний дизайн таких вогнищ дозволяє використовувати їх в будь-якій частині кімнати і навіть вбудовувати в меблі. Для його функціонування використовується спеціальне біологічне паливо, воно не виділяє кіптяви і диму, залишаючи повітря чистим.
Газовий камін
Осередок, який працює на основі природного газу, може стати гідною заміною дров’яного каміна. Завдяки живому вогню він здатний обігріти кімнату і створити затишок.
Фальш камін
Такий декоративний вогнище відрізняється простотою у виконанні і гармонійно вписується в будь-який інтер’єр. Завдяки нехитрій конструкції і безлічі варіантів оформлення, зробити декоративний камін своїми руками зможе навіть недосвідчений майстер.