Кутові кухні універсальні: вони підходять для маленьких і для великих приміщень і вписуються в будь-який дизайн. Оскільки таке планування проста у виконанні і зручна з практичної точки зору, вона однаково люблять і дизайнерами-професіоналами, і простими обивателями і часто використовується в оформленні кухонь. Кутове планування особливо актуальне для невеликих квартир і студій, так як значно економить квадратні метри і при необхідності допомагає розділити приміщення на зони.
Кутова кухня: принцип планування
Будь-яка кутова кухня – це, по суті, трикутник. При такому плануванні кухонна техніка і меблі розташовуються перпендикулярно один одному уздовж суміжних стін, утворюючи в центрі вільний простір для роботи. Як правило, елементи кутовий кухні чергуються: спочатку йде холодильник, потім робоча поверхня, після миття, знову поверхню, плита і т.д.
Дизайн кутовий кухні
Якщо розмір приміщення дозволяє, то у великій кутовій кухні робочий простір переміщається в центр – робиться так званий «острів».
Кутова кухня з ‘островом’
Різноманітність стилів
Дизайн кухні може бути витриманий абсолютно в будь-якому з існуючих стилів – все залежить від смаку господарів і загального антуражу квартири або будинку. Ось невеликий список популярних стилів оформлення.
Класичні кутові кухні
Десятиліттями не втрачає актуальності і вписується практично в будь-який інтер’єр. Для цього стилю характерні дерев’яні елементи, якісні матеріали та благородна колірна палітра. У класичному стилі прийнято оформляти кутові кухні середнього або великого розміру.
Модерн
Вважається самим практичним стилем. Для нього характерні лаконічність, використання вбудованої побутової техніки, стримані кольори і акцент на висвітленні. Меблі можуть бути з самих різних матеріалів, в тому числі щодо недорогих. Саме в стилі модерн найчастіше оформляють маленькі кутові кухні, фото яких ви знайдете нижче.
Прованс
Кутова кухня в стилі прованс вже який рік залишається в тренді. Цей стиль – втілення жіночої мрії про шале у Франції. Характерні особливості: світла палітра (від фісташкового до кольору слонової кістки), велика кількість квіткових мотивів, штучно зістарені меблі, зазвичай біла або світло-блакитна, керамічний посуд і текстиль з легковажним орнаментом.
Кантрі
Прекрасний варіант для тих, хто хоче бути ближче до природи, але ще не готовий до Провансу. У більшості випадків цей стиль вибирають власники приватних будинків, але він зможе гармонійно вписатися і в простір квартири. Головні атрибути: природні кольори, як можна більше дерева, текстиль з натуральних тканин, плетені і глиняний посуд.
Хай тек
Кутові кухні в цьому стилі прикрашають розвороти авторитетних журналів про дизайн, адже хай-тек – вибір сучасних впевнених в собі людей. Для нього характерне переважання металу і скла, грамотне освітлення, найостанніші технічні розробки і строгість ліній. У стилі хай-тек органічно існують і маленькі кутові кухні – фото це наочно демонструють.
Кутові кухні в скандинавському стилі
Кожна друга сучасна кутова кухня виконана в скандинавському стилі, навіть якщо господарі про це не здогадуються. Його очевидні плюси – лаконічність, економічність і практичність. Для скандинавського стилю характерні світлі приглушені кольори, максимально функціональні меблі, велика кількість світла (бажано природного) і білі стіни.
Кутова скандинавська кухня. фото
Кутова кухня білого кольору в скандинавському стилі. фото
Декоративні елементи в дизайні
Дизайн кутовий кухні можна урізноманітнити за допомогою деяких декоративних елементів. Незалежно від загального стилю оформлення, вони надають приміщенню цікавий і закінченого вигляду.
Барна стійка
Відмінна ідея для тих, хто любить домашні вечірки або втомився від традиційних обідніх столів. У великій кухні можна побудувати окрему барну стійку, в маленькій – зробити її продовженням робочої поверхні або підвіконня.
Скляний фартух
У нашій країні скляні фартух (скіналі) все більше набирає популярність. За допомогою скляною фартуха на кутовий кухні можна створити власну напис, візерунок або вибрати готовий малюнок. А можна зробити просто прозоре загартоване скло. Такі фартухи виготовляються зі спеціального скла, тому дуже міцні.
Додаткове підсвічування
Прекрасне рішення для невеликих приміщень з недоліком природного освітлення. Підсвічування світлодіодним лампами додасть кухні затишок і зробить приготування їжі більш комфортним.
Оформлення кутовий кухні
Кутові гарнітури бувають трьох типів:
- L-подібної форми (меблі та техніка розташовуються уздовж 2 стін);;
- U-подібної форми, інакше – П-образної (меблі та техніка розташовуються уздовж 3 стін);;
- «Острівної» форми (робоча зона винесена в центр);
- П-образна або «острівна» форма гарнітура більше підійде власникам середніх і великих кухонь, тому що між паралельними сторонами має бути хоча б кілька метрів вільного простору;
Ключовий момент оформлення такої кухні – кут. Облаштувати його можна кількома способами.
- Використовуйте кутову мийку. Її можна вбудувати по центру, в праве або в ліве крило. Ця мийка буде особливо доречна в квартирі з кутовими трубами;
- Зістикуйте дві тумби і використовуйте робочу поверхню на ваш розсуд. У кут можна поставити кавоварку, тостер, пароварку або вазу з фруктами;
- Встановіть кутовий диван – він зробить вашу кухню затишною і налаштовує на відпочинок;
Маленька кутова кухня: особливості дизайну
Далеко не всі є щасливими володарями просторій кухні. Іноді простору для дизайнерських експериментів просто немає, і в таких випадках кутові кухні дуже виручають. Вони дозволяють ефективно використовувати кожен квадратний метр і вмістити в крихітне приміщення всю необхідну техніку.
Але ж хочеться, щоб кухня була не тільки функціональної, але і затишною. Кілька маленьких хитрощів допоможуть поєднати два цих якості.
- Світлі кольори зроблять приміщення візуально більше, а соковиті кольорові акценти додадуть кухні яскравості;
- Дзеркальні поверхні – класичний спосіб «додати» маленькій кімнаті кілька зайвих квадратних метрів;
- Відкриті полиці додають простору глибини;
- Велика кількість світла також буде вам на руку, особливо в поєднанні з попередніми ідеями;
- При належному підході по функціоналу і красі маленькі кутові кухні (фото нижче) нічим не поступаються великим;