Стельовий світильник для ванної кімнати. Види і особливості

У ванних кімнатах найчастіше відсутнє природне освітлення, тому до питання установки джерел штучного світла потрібно підходити дуже серйозно. Воно впливає на стан психіки і зір.

Функції, що виконуються стельовими світильниками у ванній

Джерела штучного світла у ванній повинні виконувати функції:

  • Забезпечувати висвітлення, близьке до природного. При цьому воно не сліпить очі, але і не призводить до надмірного напруження зору;
  • Забезпечує необхідний рівень безпеки;
  • Відповідати стилістиці ванній.

Безпека стельових світильників

Рівень безпеки світильників у ванній є пріоритетом при їх виборі. На якісних лампах обов’язково присутній індекс IT з двох цифр. Перша з них вказує рівень захищеності від пилу, а друга – від вологи, що в даному випадку важливіше. У ванній безпечніше використовувати світильники з низькою напругою.

Різні стельові світильники для ванної

Вибір світильників, які добре працюють в умовах підвищеної вологості, просто величезний.

Познайомимося з деякими з них:

Галогенні світильники на стелю в ванну

Стельовий світильник для ванної кімнати. Види і особливості

фото 2

Для ванних кімнат використовують галогенні низьковольтні лампи, які працюють разом із знижуючим трансформатором. Галогенні світильники дозволяють ефективно висвітлювати ванну кімнату світлом, у яких велику схожість з сонячним. Ще до їх достоїнств відноситься економічність, висока світлова віддача і довговічність. Також слід зазначити їх компактність, екологічність і невисоку ціну.

Є у таких світильників і недоліки:

  • Присутність ультрафіолетового випромінювання;
  • Чутливість до стрибків напруги;
  • Сильне нагрівання поверхні лампи;
  • Індивідуальна форма цоколя.

Світлодіодні світильники в ванну

Стельовий світильник для ванної кімнати. Види і особливості

Фото 3 – Світлодіодний світильник для ванної

Вони отримали таку назву, тому що в ньому використовуються світлодіоди і, коли через них проходить струм – виникає випромінювання. Стельові світлодіодні світильники для ванної володіють наступними перевагами:

  • Електро- та пожежна безпека;
  • Термін служби 50 тисяч годин;
  • Невелике споживання електрики;
  • Чи не мерехтять;
  • Випромінюють світло близький до природного;

Їх високу ціну складно вважати недоліком, оскільки вони служать набагато довше, ніж звичні лампи розжарювання.

Відео

Світлодіодна стрічка в ванну кімнату

Смужки з міді, на яких на певній відстані розташовуються невеликі світлодіоди – це і є світлодіодна стрічка. Вони бувають відкритими і герметичними, тобто, покритими шаром силікону. Для ванних кімнат підходить другий варіант.

Стельовий світильник для ванної кімнати. Види і особливості

Фото 4 – Світлодіодна лента в ванній

Світлодіодні лампи добре справляються з функцією декорування і при цьому відрізняються простотою установки і використання. Також для них характерні:

  • екологічність;
  • Безпека;
  • економічність;
  • Термін експлуатації – до 20 років.

Найчастіше використовуються 12В стрічки, а це значить, потрібен понижуючий трансформатор. Це можна віднести до недоліків. Не викликає захват у споживачів і висока ціна.

Плафони на стелі ванною

Стельовий світильник для ванної кімнати. Види і особливості

Фото 5 – плафонів Світильники в ванній

Для звичайних стель підійде плафон, який кріпитися за допомогою дюбелів і шурупів. Плафони влаштовані таким чином:

  • Диск-відбивач з металу;
  • патрон;
  • Рассеиватель, що захищає лампи від попадання бризок і розсіює їх світло.

Якщо плафон кріпиться до основної стелі, то його вага і розмір абсолютно не важливий, головне – його естетичність, а також потужність і величина ламп. До переваг плафонів можна віднести можливість кріпити їх до поверхні стелі, що економить простір. Також вони досить безпечні і довговічні. Ціна на них не висока, але якщо робити на замовлення, то обійдеться набагато дорожче.

Основним недоліком можна вважати необхідність знімати при заміні лампочки розсіювач, що не зручно.

Який світильник підійде для натяжних стель у ванній

З натяжними стелями непогано поєднуються практично всі типи світильників, проте є обмеження по потужності: для ламп розжарювання – 60 Вт, а для галогенних – 35 Вт. Важливо правильно визначити відстань до полотна, яке може постраждати в разі сильного нагрівання.

Відповідний варіант – плафони з енергозберігаючими лампами, які кріпляться на базовій стелі. Вони практично не нагріваються, довговічні і економлять енергію.

Можна використовувати точкові світильники, які комплектуються різними лампами: галогенними, енергозберігаючими, діодними. Перевагу слід віддати штампованим світильників з термокольцом.

Дуже ефектно поєднання натяжної стелі і діодним стрічки, яка робить акцент на якомусь елементі, або створює м’яке світіння різного кольору.

Який потрібен світильник у ванній з гіпсокартонних стелею?

Стельовий світильник для ванної кімнати. Види і особливості

Фото 6 – Світильник для панельного стелі

Можна використовувати точкові світильники з лампами розжарювання з захисним кожухом. Тільки слід пам’ятати, що для установки таких світильників потрібно до 12 см від висоти стелі. Якщо використовуються галогенні лампи, що мають менший розмір, то опускати стелю потрібно всього на 3-6 см.
Можливе використання плафонів, краще з енергозберігаючими лампами, але можливі й інші варіанти.

Стельовий світильник для ванної кімнати. Види і особливості

Фото 7 – Світильник для гіпсокартонної стелі

Світильники, які підходять для базового стелі

Точкові і вбудовані джерела світла за своєю конструкцією не можуть використовуватися в такій ситуації. Навряд чи буде добре виглядати на звичайній стелі і світлодіодна стрічка.

Найбільш прийнятний варіант – плафон зі звичайними, галогенними або енергозберігаючими лампами, які повинні бути повністю закриті. У плафонів невисока вартість і велика різноманітність варіантів.

Стельовий світильник для ванної кімнати. Види і особливості

Фото 8 – Світильник під базову стелю

Світильники на стелю у ванній повинні бути в першу чергу безпечними. Економити в цьому випадку не слід. У різних типів світильників є позитивні і негативні якості, які обов’язково потрібно враховувати при виборі.