Як правильно зробити наливну 3D підлога: технологія нанесення

Наливні підлоги з 3D ефектом, безперечно, виглядають дуже помітно й виразно. Однак, через дорожнечу далеко не кожен бажаючий може дозволити собі подібне диво в квартирі. Прекрасний вихід з положення – зробити наливні підлоги самостійно. Це аж ніяк не просто, але можливо, якщо ви володієте достатньою скрупульозністю і будете неухильно дотримуватися алгоритм технологічного процесу. 

Як правильно зробити наливну 3D підлога: технологія нанесення

Наливні підлоги 3д

Без сокири не тесля, без інструменти не працівник …

   3D наливні підлоги виготовляються з прозорого епоксидного або поліуретанового полімеру. Найчастіше базова основа складається з двох компонентів (смоли і затверджувача), що змішуються безпосередньо перед роботою.

   Крім заздалегідь розрахованого кількості полімерної маси, для роботи вам ще будуть потрібні епоксидний грунт, шпаклівка і захисний лак, який наноситься безпосередньо на виготовлений художній колаж або тривимірну фотографію, виконану на плівці або спеціальному полотні для банерів.

Як правильно зробити наливну 3D підлога: технологія нанесення

Технологія заливки наливної полови з 3d ефектом

   Якщо бетонну основу вашого статі далеко від досконалості, доведеться витратитися ще й на суміш для Самонівелююча полімер-цементного статі. 

   При закупівлі матеріалів, бажано звернутися в солідну організацію, що спеціалізується на продажі матеріалів для 3d підлоги і придбати матеріали перевіреної якості в комплекті. Там же, за каталогом, ви зможете вибрати і спеціальне об'ємне фото, якщо вирішите прикрашати підлоги за допомогою готового зображення. 

Як правильно зробити наливну 3D підлога: технологія нанесення

Наливні підлоги 3д фото виглядає краще паркету

Крім матеріалів вам будуть потрібні ще й інструменти:

  •  будівельний міксер або потужна дриль, за допомогою якої ви зможете якісно перемішати матеріали;
  • мозаїчно-шліфувальна машина або «болгарка»З алмазним диском, діаметр якого не більше 18 см;
  • перфоратор;
  • шпателі двох видів: зубчастий і плоский;
  • флейцевая кисть;
  • велюровий валик і голчастий з довгою ручкою;
  • правило (рейка Т-подібної форми);
  • видувна гармата (якщо планується прикрашати підлогу розсипом блискіток або декоративними елементами типу кольорових чіпсів);
  • промисловий або побутовий пилосос;
  • ємності для складання суміші. 

   Так як матеріали для заливки 3D підлоги до полімеризації досить токсичні і мають різкий запах, необхідно подбати про спеціальні методи захисту: потужному вентиляторі або витяжці, спецодязі, гумових і бавовняних рукавичках, респіраторах, захисних окулярах. Крім того буде потрібна і взуття з шипами, яка дозволить ходити по заливається підлозі. 

Наливні підлоги своїми руками: підготовка бетонної основи

   Фінішне якість наливної 3D підлоги кардинальним чином залежить від якісно проведених робіт з облаштування бетонного підстави.

   Якщо бетонний шар в непоганому стані, то його поверхня ретельно відшліфовується, а потім всю підлогу простукується молотком. Це дозволить відразу визначити місця відшарувань і порожнечі. Якщо таких місць багато, бажано бетон демонтувати і виконати підставу заново. 

Як правильно зробити наливну 3D підлога: технологія нанесення

Вирівнювання підлоги для подальшої заливки 3д підлог

   Для виконання стяжки рекомендується застосовувати полімерцементні суміші, які забезпечать вам необхідну міцність і досить рівну поверхню.

 

Як правильно зробити наливну 3D підлога: технологія нанесення  Задалися питанням, як зробити бетонну стяжку?

Все простіше ніж здається. Дивіться статтю, в ній є також відео урок.    ВАЖЛИВО: Нову стягуванні необхідно дати повністю висохнути, в іншому випадку полімерна суміш не скріпить з бетоном, що призведе до здуття і тріщин. У промислових умовах завжди робиться аналіз вологості бетонної основи, проте в побуті виконати його без приладів неможливо, тому краще подальші роботи з облаштування підлоги починаємо після місячної перерви.

 

   Висохле підставу ретельно очищають від пилу за допомогою пилососа і гарантують епоксидної грунтовкою глибокого проникнення, для кращої адгезії шарів. Просочення наносять двічі, кожен раз даючи підстави просохнути (не менше 4-х годин).

Як правильно зробити наливну 3D підлога: технологія нанесення

Грунтовка статі перед заливкою 3d підлоги

Наливна підлога своїми рукакмі відео

Технологія нанесення наливних підлог

   Підготовка до нанесення полімерної суміші закінчена і можна починати заливати базовий шар. 

   ВАЖЛИВО: Всі роботи проводяться при температурі вище 10 ° С, тому в зимовий час в неопалюваному, вологому середовищі працювати не можна.  Як правильно зробити наливну 3D підлога: технологія нанесення

Як зробити наливна підлога своїми руками: заливка першого шару – Фото

   Полімер і затверджувач змішують. Підготовлену масу необхідно виробити протягом 30-60 хвилин (в подальшому вона твердне). Якщо площа підлоги досить велика, роботу проводять поетапно. 

   Розподіляється розчин по підлозі за допомогою правила, а потім прокочується голчастим валиком. Така обробка дозволяє видалити з маси всі повітряні бульбашки. Час, необхідний для повної полімеризації, у виробників коливається від 24 до 48 годин. 

Як правильно зробити наливну 3D підлога: технологія нанесення

Голчастий валик для вирівнювання стяжки і видалення бульбашок

   Після затвердіння базового шару полімеру починається творчість. Малюнок на підлозі можна нанести акриловими або полімерними фарбами. Як декоративні елементи додатково використовують блискітки, стрази, сухоцвіти, монетки, морські раковини і т.д. 

   Готова плівка або тканина із зображенням, обрана для декорування, вимагають перед приклеюванням нанесення на базу додаткового шару грунтовки. В якості грунтовки допустимо застосування прозорого фінішного лаку, розведеного розчинником 2: 1.

Як правильно зробити наливну 3D підлога: технологія нанесення

Наливні підлоги 3д своїми руками

   На оброблену поверхню накладається малюнок, який ретельно розрівнюється і розправляється, без бульбашок і зміщення. 

   Готовий підлогу заливається прозорою фінішної сумішшю. Саме вона дасть в подальшому знаменитий ефект «глибини» зображенню. Алгоритм дій повторюється:

  • змішування компонентів;
  • нанесення матеріалу;
  • вирівнювання;
  • обробка валиком з голками не менше 15 хвилин. 

   Ходити по залитому підлозі треба з великою обережністю, щоб не пошкодити малюнок. Прозорий шар також вимагає повного затвердіння (доба або двоє). Щоб надалі уникнути на підлозі подряпин, фінішний шар закріплюється нанесенням захисного лаку. Після його остаточного висихання, підлоги готові до експлуатації.