При облаштуванні дерев’яного будинку часто виникають питання про правильність підходу до зведення санвузла, адже матеріал стін добре вбирає вологу, а це може привести до зростання цвілі і навіть загнивання.
Вибір місця для санвузла в дерев’яному будинку
Перше, з чим потрібно визначитися ще при проектуванні будівлі – де оптимальне місце для ванної кімнати та туалету, чи будуть вони розділені або поєднані.
Краще, якщо таке приміщення буде перебувати на першому поверсі недалеко від виходу, або між спальнями.
Якщо є необхідність звести санвузол на другому поверсі – оптимальне його знаходження – рівно над таким знизу.
Чи потрібно робити рівень підлоги санвузла нижче інших?
Пол у ванній або туалеті радять класти трохи нижче, ніж в інших кімнатах. Це буде гарантією того, що при прориві труб вода не пройде в сусідні приміщення. Також в підлозі потрібно оформити аварійний злив, зробивши навколо нього скат, щоб волога збиралася саме туди. При прориві труб для швидкої герметизації краще використовувати ремонтні хомути «Мега-Фікс». Вони мають підвищену міцність.
Конденсат на трубах
Третє, з чим доведеться зіткнутися власнику дерев’яного будинку – конденсат.
Дуже часто конденсат утворюється на металевих трубах з холодною водою. Щоб захистити себе від його освіти, необхідно замінити металеві труби пластиковими. Якщо це виключено, то можна обернути труби теплоізоляцією.
Як уникнути промерзання каналізаційних труб
Для запобігання четвертої імовірною проблеми – промораживания каналізаційних труб взимку – як варіант, потрібно при проведенні каналізації закапати дані труби в землю, приблизно, на 70-100 сантиметрів. Це запобіжить заморозку вмісту, але дозволить, при необхідності, швидко дістатися до них.
Ізоляція електромережі
Електромережа в санвузлі дерев’яного будинку проводиться у відповідності з усіма нормативами і вимогами, надійно поєднуючи кабелі і захищаючи їх від проникаючої вологи. Оптимально, якщо дроти будуть прокладені в пластикових гофра, що огинають місця прямого виведення води.
Вентиляція ванної кімнати в дерев’яному будинку
Головна проблема ванних кімнат в дерев’яних будинках – правильно влаштована вентиляція.
Дуже важливо забезпечити належний приплив і відтік повітря. Для цього, крім вентиляційних отворів, залишають невеликий зазор внизу двері, який можна прикрити стилізованої гратами. З основного же вентиляційного отвору виводять трубу на вулицю або горище, оснащуючи її механічної вентиляційної коробкою.
Обробка стін від впливу води
Щоб уберегти стіни від згубного впливу води при облаштуванні кімнати використовують такі матеріали: обмазувальні (мастики і емульсії); наклеюються (листами і рулонами); просочувальні.
Матеріали для оздоблення стін ванної в дерев’яному будинку
- Оздоблювальними матеріалами для стін санвузла може послужити вагонка дерев’яна, покрита зверху лакофарбовими матеріалами.
- Довговічна і міцна класична плитка. Важливо не забути зміцнити шви герметиком.
- Для бюджетного ремонту як вибір оздоблення стін можуть стати пластикові стінові панелі.
Ванна і унітаз для дерев’яного будинку
Після облаштування стін настає момент монтування меблів і техніки.
У дерев’яний будинок не варто ставити ванну з важких матеріалів – під нею може просісти підлогу. Краще вибрати пластик або популярний нині еко-матеріал – дерево. У невеликому приміщенні зручніше поставити душову кабіну зі скляними перегородками, які захистять стіни від зайвого потрапляння на них води.
Унітази, традиційно, ставляться кахельні.
При виборі дрібних меблів, такий як тумби і навісні ящики, найкращим рішенням буде придбання водостійкого пластику, яка не покіс при постійному попаданні на нього води.