СИП-панелі є оптимальним матеріалом для самостійного будівництва лазні. Таке рішення дозволяє заощадити час, сили і фінанси. Якщо слідувати інструкції по будівництву лазні, то можна швидко і без особливих витрат звести таку споруду.
Етапи зведення лазні з СИП-панелей
• Закладка фундаменту
Починається будівництво лазні з СИП-панелей з закладки фундаменту. Оскільки будівля з цього матеріалу має невелику вагу, є можливість облаштувати полегшене підставу. Поширеним варіантом є свайно-гвинтовий фундамент. Він дозволяє скоротити загальні витрати на будівництво.
баня з СИП своїми руками. Фото покрокової будівництва
• Укладання підлоги
Наступний етап зведення лазні з СИП своїми руками – виконання обв’язки і укладання підлоги. Всім, хто цікавиться, як зробити баню з СИП-панелей своїми руками, слід пам’ятати, що всі дерев’яні деталі каркаса слід ретельно обробляти антисептичними розчинами. Не треба забувати і про антипіретики. Стійкість до займання також не буде зайвою.
Пол для лазні монтується таким чином.
- Дошку шириною 25см і товщиною 5 см кріпимо до стовпів фундаменту по периметру. Фіксація виконується оцинкованими кріпленнями безпосередньо до паль.
- Далі виконуємо повну нижню обв’язку по всьому палях. По внутрішньому периметру цвяхами прибивають дошку такої ж товщини і ширини. Так робимо три рази, поки обв’язка не вийде досить міцною і надійною, щоб витримати споруду.
- СИП-панелі обробляємо з двох сторін бітумним праймером і вкладаємо їх на конструкцію. Стики додатково фіксуються, щоб конструкція вийшла надійної.
• Збираємо стіновий каркас
будівництво лазні з СИП-панелей. покрокові фото
Далі у лазні з СИП на дачі збираємо стіни. Для цього виконуємо наступні етапи.
- За всім сторонам конструкції закріплюється дошка. Її ширина повинна дорівнювати внутрішньої ширині СИП-панелі. В цьому випадку панель буде встановлюватися як деталь дитячого конструктора. Це дозволяє легко звести баню з СИП своїми руками.
- Так встановлюються всі елементи стін по периметру і створюються перегородки всередині приміщень. Для останніх в потрібних місцях укладають дошки і кріплять їх до бічних стін. На них і встановлюють плити перегородок. При створенні стін не слід забувати про отворах для вікон і дверей, які присутні в проекті.
- Після установки всіх стін будівництво лазні з СИП-панелей триває установкою верхньої обв’язки. Всі деталі ретельно фіксуємо.
- Триває інструкція з будівництва лазні установкою стельових панелей.
- Створюється слив і приєднується до каналізаційної труби. Вона відводить стоки в септик.
Кріплення всіх СИП-панелей виконується за технологією паз-гребінь. Щоб конструкція вийшла максимально герметичній, всі щілини заповнюють монтажною піною.
як зробити баню з СИП панелей своїми руками. фото
• установка даху
Коли розглядають, як зробити баню з сип-панелей своїми руками, то серед іншого вибирають певний вид даху. Одним із зручних варіантів є чотирьохскатний дах. Для створення кроквяної системи використовують дерев’яні елементи. Їх попередньо обробляють антисептиками і антипіренами, використовують тільки після висихання.
Далі лазня з СИП своїми руками зводиться в наступному порядку.
- По периметру закріплюється мауерлат;
- По центру монтується гребенева дошка.
- Спочатку встановлюються крайні крокви з чотирьох кутів, потім внутрішні через кожні півметра. Щоб забезпечити кращий упор на внутрішніх кроквах випилюють куточки;
- Монтуємо перемички між кроквами, торцеву деталь і облаштовуємо звіси.
- Поверхня даху покриваємо гідроізолюючим матеріалом, який закріплюємо контробрешітка.
- Закріплюємо обрешітку, на яку кріпимо покрівельний матеріал (металочерепицю). баня з СИП на дачі. фото;
• завершальні роботи
На завершення робіт зі зведення лазні з СИП на дачі виконується обшивка цоколя, установка вікон і дверей.
Зсередини стіни лазні гідроізолюють і обшивають вагонкою. Якщо в процесі будівництва були враховані всі деталі, то лазня, побудована з СИП-панелей, будуть служити довго.
Зовнішнє оздоблення і внутрішнє оформлення залежить від уподобань власника.
Проекти бань з СИП-панелей
Щоб побудувати будь-яку лазню, необхідний проект. Стосується це і до будівель з СИП-панелей. Зараз пропонується безліч варіантів різних розмірів і планування.
• Невелика лазня площею 9.51 кв.м, з розмірами 3х4 метри. Усередині є роздягальня, парна і мийна. Роздягальня і парна приблизно одній площі, а мийна зовсім невелика. У роздягальні і мийної передбачені вікна, що дозволяє використовувати природне освітлення.
готовий проект лазні 3 на 4 метри. фото
• Каркасна лазня із загальною площею 13,14 кв. м, з розмірами 4х4 метри. У плануванні передбачені щодо простора роздягальня площею шість з половиною квадратних метрів. Площа парної становить чотири квадратних метра. Мийна невелика – два з половиною метри квадратних.
готовий проект лазні 4 на 4 метри. фото
• Баня з розмірами 5х4 метри і площею 16,81 кв. м. У цій лазні планування схожа з двома попередніми. Парна і душова збільшені зовсім на трохи. Набагато більша площа відведена для роздягальні – 9,18 кв.м. Це дозволяє в ній облаштувати куточок відпочинку.
готовий проект лазні 5 на 4 метри. фото
• Каркасна лазня з площею 22,41 кв.м і розмірами 5х5 метрів. Площа споруди дозволяє в плануванні передбачити крім душовою і парної, кімнату та тамбур. Тамбур забезпечує кращу теплоізоляцію. Він перешкоджає проникненню холодного повітря з вулиці.
готовий проект лазні 5 на 5 метрів. фото
• Загальна площа лазні становить 27,02 кв.м з розмірами 6х5 метрів. У плануванні передбачені парна, душова, кімната і тамбур. Душова досить простора, трохи більше парної. Кімната має площу близько 12 кв.м і в ній можна виділити простір для роздягання і зони відпочинку.
готовий проект лазні 6 на 5 метрів. фото
• Простора каркасна лазня з розмірами 6х6 метрів і загальною площею 32,4 кв.м. В її плануванні є парна стандартних розмірів близько чотирьох квадратних метрів. З душовою є вихід в санвузол. Кімната і тамбур просторі. Втамбуре можна зберігати необхідні лазневі приналежності
готовий проект лазні 6 на 6 метрів. фото
• Розміри каркасної лазні з мансардою становлять 6х5 метрів. Загальна площа будівлі – 41,81 кв.м. На першому поверсі розташовуються парна і душова. Там же кімната відпочинку і роздягальня. Сходи на мансардний поверх знаходиться в тамбурі. Мансарда має площу 16,45 кв.м.
готовий проект лазні з мансардою 6 на 5 метрів. фото
• Каркасна лазня з мансардою, яка може бути дачним або гостьовим будинком. Її площа становить 50,98 кв. м, а розміри – 6х6 метрів. На першому поверсі крім кімнати, парної і душовою є санвузол. На мансардному поверсі розташовується простора кімната відпочинку, площа якої становить 20,23 кв.м.
готовий проект лазні з мансардою 6 на 6 метрів. фото
Зовнішній вигляд лазні з СИП-панелей
Зовнішня обробка і архітектурне рішення лазень з СИП-панелей може бути дуже різним. Розглянемо кілька варіантів, які зустрічаються досить часто.
• Затишна лазня з СИП-панелей з обробкою «під колоду». Вона виглядає цікаво і приємно. Світлі рами, двері, ганок і частина даху створюють контраст і позбавляють вигляд будинку від похмурості. Труба складена з цегли і схожим матеріалом оброблений цоколь.
• Баня оригінального зовнішнього вигляду. стіни оздоблені світлою штукатуркою. Урізноманітнюють поверхню накладні елементи, що імітують фахверк. З ними поєднуються ганок і невелика тераса.
• Баня з СИП-панелей оброблена матеріалом, імітує колода. Світлий колір надає стінам природний вигляд. Дах покритий м’якою черепицею червоно-коричневого кольору. Підкреслюється цей відтінок червоними деталями водостічної системи.
• Стіни лазні мають незвичайний вигляд. Вони оброблені матеріалом імітує колода, але зеленого кольору. Будівля виглядає ошатно завдяки колишнім деталей: двері, рами, водостік. Дах теж зелена, але трохи іншого відтінку.
Лазні з СИП-панелей є вдалим рішенням. З різноманітності проектів і варіантів обробки завжди можна вибрати найоптимальніший.