Який перфоратор краще купити для дому та роботи. Характеристики та особливості моделей. На що звернути увагу при покупці, поради фахівців.
Як вибрати хороший перфоратор
Енергія удару перфоратора є основною характеристикою перфоратора. Щоб на сайті магазина “Такі Да” купити потрібний саме вам перфоратор, визначте, для яких робіт ви будете його використовувати, і удар якої сили потрібен для виконання робіт:
- для свердління отворів необхідно 2 Дж;
- штробління і облаштування розеток – 4 Дж;
- для влаштування прохідного отвору – 11 Дж;
- демонтаж залізобетонних стін – 24 Дж.
При виборі потрібно враховувати матеріал, з якого виконані стіни будинку. Для цегли необхідний менш потужний інструмент. Щоб була можливість роботи з бетонними перегородками, краще купити перфоратор з ударною енергією від 4 Дж.
Яка потужність потрібна перфоратору
Дана характеристика безпосередньо пов’язана з ударною енергією. Чим потужніше інструмент, тим більше сила. Оптимальним співвідношенням потужності щодо енергії удару є:
- до 2 Дж – 650 Вт;
- 4 Дж – 1 кВт;
- 10 Дж – більше 1,2 кВт;
- 20 Дж – більше 1,5 кВт.
Можна знайти моделі, у яких при високій силі є невелика потужність близько 700 Вт. Дані пристрої є низькошвидкісним. Вони застосовуються тоді, коли необхідна висока точність, або для роботи з крихким матеріалом.
Частота ударів і число обертів
Дані характеристики також пов’язані з продуктивністю і потужністю. Чим вище кількість ударів за одиницю часу, тим швидше здійснюється свердління.
Велика частота ударів близько 4000 в хвилину буває у перфораторів з малої ударною силою. Інструменти, які мають велику енергію удару, не потребують високої швидкості. Як правило, вона не перевищує 3000 ударів в хвилину.
Обороти холостого ходу важливі в разі, коли перфоратор буде використовуватися для частого свердління. Дана характеристика зустрічається від 800 до 1400 на хвилину. У дорогих пристроях може зустрічатися до 5 значень швидкості.
Перемикання режимів роботи
Режим довбання забезпечує відповідний рух патрона. Даний режим дозволяє бурити бетон.
В безударному режимі перфоратор може використовуватися як дриль.
Окремі моделі дозволяють працювати в режимі шуруповерта. Для закручування шурупів є знижена швидкість. Однак, через значну вагу і розміри, отримати повноцінний шуруповерт не вийде. Можливо лише обмежене використання в даному режимі.
Зміна режиму здійснюється перемикачем в відповідне положення.
Краще купити перфоратор, який має всі три режими. Однак вони відрізняються більш високою ціною. Оптимальним варіантом є наявність режиму довбання і можливості свердління.
Тип патрона і характеристики свердління
- SDS Plus патрони застосовуються в більшості перфораторів популярних моделей. Можна використовувати свердла до 10 мм.
- SDS Max призначений для потужних інструментів. Використовуються свердла до18 мм. Може застосовуватися для виконання глибоких отворів.
Перед покупкою інструменту слід врахувати матеріали, з якими дозволяє працювати перфоратор. Наприклад, він може свердлити бетон до 24 мм. Зазвичай, виробники повідомляють можливий діаметр виконань отворів в бетоні:
- 8 мм для виконання отворів;
- 12 міліметрів для укладання кабелю;
- 24 міліметри для монтажу.
Для різних матеріалів величини можуть бути різними.
Живлення перфоратора і додаткові параметри
Потужні перфоратори живляться від електричної мережі. Слабші моделі можуть мати акумуляторне або змішанн живлення. Довжина шнура зазвичай становить від 2 до 6 метрів. Можливе використання подовжувача.
До додаткових опцій відносяться:
- Фіксація шпинделя забезпечує швидку зміну свердла. Можна міняти свердло навіть однією рукою.
- Антивібраційна система застосовується для зниження вібрації. У професійних апаратах може встановлюватися активна система антивібрації. Побутові моделі можуть оснащуватися пасивною системою. Для інтенсивної роботи краще купити перфоратор з антивібрацією.
- Запобіжна муфта усуває ривки при застряванні свердла. Зустрічається у всіх апаратів потужністю вище 800 Вт.
- Реверс. Дозволить змінити напрямок обертання патрона для вилучення заклиненого свердла.
- Кейс. Являє собою чемоданчик для транспортування перфоратора і насадок, розміщених в спеціальних відсіках.
- Іноді виробники комплектують перфоратори комплектом запасних щіток. Також можуть забезпечити баночкою з мастилом, вимірником глибини свердління та іншими аксесуарами.
Краще купити перфоратор в максимальній комплектації. Це дозволить комфортно виконати будь-які види робіт.