Як пофарбувати стельову плитку з пінопласту

Стельова плитка з пінопласту – легкий, недорогий і простий в роботі оздоблювальний матеріал. Щоб продовжити термін експлуатації плитки і додати їй декоративності, стелю покривають спеціальними фарбами.

Навіщо фарбувати стельову плитку з пінопласту

Як пофарбувати стельову плитку з пінопласту
Фарбування стельової плитки надає поверхні гарний завершений вигляд

Необхідність фарбування стельової плитки з пінопласту обумовлена ​​двома основними причинами:

  1. Основною метою такої процедури є захист матеріалу від негативних навколишніх чинників – наприклад, від високої вологості, коливань температур, механічних впливів. Якщо використовувати в роботі фарбу з хорошими водовідштовхувальними властивостями, поверхня згодом можна буде без праці відмити від забруднень.
  2. Друга функція фарби – декоративна. Пофарбований стеля буде виглядати акуратною і завершеною деталлю інтер’єру. Пофарбувавши поверхню в певний відтінок, ви підкреслите колірну гамму і стиль всього приміщення. Не секрет, що білий пінопласт з плином часу жовтіє. Шар фарби на стелі зведе нанівець подібний недолік матеріалу.

Види покриттів для пінопласту плитки. Поради щодо вибору

Як пофарбувати стельову плитку з пінопласту
Сучасні водно-дисперсійні фарби представлені безліччю квітів і відтінків

Довговічність стельового покриття безпосередньо залежить від якості матеріалу, обраного для фінішної обробки. Бажано, щоб обрана вами фарба для стелі мала хорошу щільність, була стійкою до вологи і впливу миючих засобів, що не вицвітала, міцно трималася на поверхні і красиво виглядала.

Пофарбувати пінопласт можна далеко не будь-яким складом. Наприклад, речовини, що містять в собі ацетон, для такої мети не підійдуть. Стеля з пінопласту можна фарбувати алкідними фарбами, масляні склади також використовують вкрай рідко, оскільки поверхня після висихання не має достатню міцність.

Найкраще використовувати для фінішної обробки водно-дисперсійні фарби, що включають в себе дві групи матеріалів: водоемульсійні і акрилові склади. Водоемульсійні фарби мають багато позитивних властивостей:

  • вони нетоксичні, екологічні, безпечні для здоров’я;
  • швидко сохнуть на поверхні;
  • легко наносяться кистю і валиком;
  • мають хорошу щільність і помірну глянцевость;
  • коштують відносно дешево;
  • представлені в продажу широким асортиментом квітів;
  • мають гарну паропроникністю;
  • пожежобезпечні, стійкі до розмноження мікроорганізмів.

Зверніть увагу: водоемульсійні фарби нестійкі перед вологою навіть після повного їх висихання. Тому використовувати такий матеріал краще в сухих приміщеннях.

Водоемульсійні склади мають і недоліки – наприклад, вони погано лягають на раніше пофарбовані поверхні і не підходять для фарбування металу. При нанесенні занадто товстого шару фарба може відшаровуватися, а при високій вологості на ній іноді утворюється цвіль. Поверхня, забарвлена ​​таким складом, легко вбирає забруднення.

Друга група водно-дисперсійних фарб – акрилові. Вони виробляються з поліакрилатів і володіють такими перевагами:

  • водостійкість і термостійкість;
  • еластичність і хороша міцність;
  • стійкість перед низькими і високими температурами, а також перед ультрафіолетовим випромінюванням;
  • яскравість, багато різноманітних відтінків;
  • екологічність і гігієнічність;
  • простота в нанесенні, швидкість висихання.

До недоліків матеріалу можна віднести високу вартість і погану паропроникність. Так само, як і водоемульсійна, акрилова фарба пузириться і лущиться від підстави, якщо нанести її занадто товстим шаром.

Підготовка до фарбування

Як пофарбувати стельову плитку з пінопласту
Для фарбування основної поверхні стелі найзручніше використовувати валик

Для фарбування стелі знадобляться такі інструменти і пристосування:

  • драбина;
  • лоток для фарби;
  • будівельні захисні окуляри;
  • кисті і валики різних розмірів;
  • захисний одяг.

Перед початком робіт з кімнати потрібно винести меблі і техніку, а то, що винести не можна, бажано закрити поліетиленовою плівкою. Якщо підлогу і стіни не підлягають подальшій обробці, їх теж слід захистити від бризок фарби. Чи не забруднитися самому допоможуть захисний одяг, рукавички, окуляри, головний убір.

Щоб поверхня стелі після висихання фарби була рівною і гладкою, стики між плитками потрібно закласти шпаклівкою, а потім затерти дрібної наждачкою.

Фарбування акриловим складом

  1. Захистивши меблі, стіни, підлогу і себе самого від попадання фарби, можна приступати до фінішної обробки стелі з пінопласту плитки. Всі шви між панелями і інші непотрібні поглиблення зашпаровують шпаклівкою і зачищають дрібнозернистою наждачним папером. Після цього стелю очищають від пилу сухою ганчіркою або кистю.
  2. Щоб фарба лягала рівніше, поверхню покривають акриловою ґрунтовкою.
  3. Фарбу розводять водою до необхідної консистенції, наливають в лоток невелику кількість суміші і перевіряють відтінок і густоту, пофарбувавши невеликий фрагмент пінопласту.
  4. Стеля фарбують за допомогою малярного валика, а для важкодоступних місць використовують невелику кисть. Валик в процесі роботи рухають в одному напрямку, щоб відтінок стелі був рівномірним.
  5. Коли перший шар фарби висохне, поверхню фарбують повторно, щоб домогтися більш насиченого кольору.

Зверніть увагу: якщо плити стелі мають рельєфний візерунок, то для їх обробки краще користуватися малярським краскопультом. Інструмент завдає фарбу методом розпилення і дозволяє фарбувати всі опуклості і поглиблення рельєфу.

Оздоблення водоемульсіонкой

Для роботи з водоемульсійною фарбою знадобляться ті ж самі інструменти і пристосування, що вказані вище. Хід робіт можна описати поетапно:

  1. Спочатку необхідно пофарбувати місця з’єднання стелі зі стінами по всьому периметру кімнати. Для цього беруть кисть, занурюють її в фарбу, трохи віджимають і наносять смугу шириною в 3-5 см по периметру стелі. Це робиться для того, щоб при подальшій фарбуванні валик не забруднити стіни.
  2. Водоемульсійну фарбу наносять на поверхню в три шари, використовуючи широкий валик. Перший раз руху валиком здійснюють у напрямку світла з вікон. Роботу починають з лівого кута стіни, на якій розташоване вікно.
  3. Щоб позбутися від надлишків фарби, вже напівсухим валиком, на якому майже не залишилося розчину, проходять по щойно обробленої поверхні.
  4. Другий шар наносять перпендикулярно першому і тільки тоді, коли фарба на стелі повністю просохне.
  5. Після висихання другого шару фарби стелю обробляють ще раз. Втретє роботу починають з кута стіни, розташованої навпроти вікна. Рухи валика повинні бути спрямовані у напрямку світла з вікон. Останній шар краще виконувати новим чистим валиком, тоді пофарбована поверхня вийде однорідної.

Зверніть увагу: на висихання кожного шару втиснути фарби йде від 8 до 12 годин. Наносити наступний шар складу можна тільки на добре висохлий попередній.

Якість фарбування якомога перевірити за допомогою яскравого світла, спрямованого на стелю. До тих пір, поки поверхня повністю не просохне, в кімнаті краще не відкривати вікна і двері. Бажано також не допускати впливу сонячних променів на тільки що забарвлену плитку, тому вікна слід завісити.

Відео: фарбування стелі водоемульсійною фарбою

Пофарбувати стелю з пінопласту нескладно. Для цієї роботи використовуються водно-дисперсійні склади, які прості в нанесенні, екологічні, мають хороші експлуатаційні властивості і привабливий вигляд.