Є кілька способів позбавлення від скрипу дерев’яного покриття. Досить визначити його місце локалізації і розібратися в особливостях обраного способу. Тоді дерев’яна підлога прослужить довше, а неприємний звук перестане завдавати незручності.
Клини
Якщо між дошками сформувалися щілини, скрип можна усунути за допомогою клинів-розпірок. З дерев’яних рейок завдовжки до 16 см потрібно зробити клини і проклеїти їх між собою клеєм ПВА. Щоб дерев’яні клини не відійшли від дощок, їх потрібно забивати на відстані 50-80 см одна від одної. Можна клини забити і далі. Для цього стамескою потрібно відсунути мостини, піднімаючи їх вгору, а в щілини між дошками забити клин на глибину 3-5 см.
Після повного висихання поверхня підлоги потрібно ошкурить і обробити водовідштовхувальним засобом.
Монтажна піна
Піну використовують, коли причина неприємного скрипу полягає в прогині 2-3 дощок. Після застосування піна розбухає і миттєво заповнює порожні площини. За рахунок цього жорсткість статі збільшується, і він більше не скрипить.
Хід роботи:
- дошки скріплюють бруском, щоб при розширенні піна їх не видавила;
- в місцях прогину роблять отвір – між дошкою і лагами;
- в нього вставляють трубку від балона і закачують піну;
- після висихання піни фіксує брус прибирають, а поверхню шліфують.
Але при пересуванні по підлозі на піну чиниться тиск. Вона поступово руйнується, і під дошками знову з’являються порожнечі.
Анкери з металу
Анкери використовують, якщо під дерев’яною підлогою знаходиться бетонну основу.
Процес роботи виглядає так:
- У підлозі просвердлюють отвір до бетону.
- У нього вставляють анкер, провертають головку дюбеля. Він розкриває нижні лопаті і за рахунок цього надійно фіксується.
- Після установки інших елементів отвори закладають шпаклівкою, шліфують і фарбують в тон дерев’яної підлоги.
Затиснуті між анкерами лаги перестають рухатися і більше не скриплять. Це надійний спосіб, але не дешевий. Одне кріплення витримує вагу до 30 кг. А для фіксації всього статі знадобиться 150-200 анкерів, вартість яких 50 руб. за 1 шт.
Фанера
Фанеру використовують для покриття потрісканій дерев’яної підлоги. Поверх дощок роблять настил з листів товщиною від 12 мм. В цьому випадку навантаження на підставу розподіляється рівномірно, і тріснуте дерево не скрипить.
Фанеру укладають підлогу кутом до напрямку дощок і фіксують її столярним клеєм. Стик фанерного листа не повинен потрапляти на місця скрипу, в іншому випадку він посилиться.
Саморізи
Ефективні в тому випадку, коли скрип підлоги викликає тертя дошки і лаги.
Порядок роботи:
- визначити, на якій ділянці скрипить підлога;
- просвердлити отвір на 1-2 мм менше діаметру шурупа;
- вкрутити його через дошку в лаг за допомогою шуруповерта;
- капелюшок злегка поглибити в дерево, а отвір зашпаклювати.
Для цього методу підійдуть тільки саморізи з різьбленням до капелюшка. У цьому випадку після усунення зазору зникне і сам скрип.
Герметик
Герметик купують в готовому вигляді або роблять самостійно наступним чином: беруть 4 частини тирси, 1 частина лаку, 1 частина фарби і все перемішують.
Далі заливають цю суміш в проміжок між дошками до рівня підлоги. Після застигання вона перетворюється в аналог дерев’яних клинів. Підлогове покриття міцнішає і не скрипить.
Шпаклівка
Приготувати шпаклівку можна самостійно з клею ПВА і тирси. Для додаткової фіксації застосовують синтетичний шнур, просочений клейовим розчином. Його поміщають в щілини між мостинами, а зверху промазують шпаклівкою, залишаючи невеликі горбки.
Як тільки суміш почне укріпляти, горбки зрізують ножем. Повне висихання настає через 48 годин.
Знаючи варіанти ліквідації скрипучого дерев’яної підлоги, можна почати його перевірку. Потім, визначивши причину, приступати до ремонтних робіт, вибравши будь-який з вищеописаних способів.