Будівельний ринок кожен день пропонує нам новаторські розробки в області оздоблювальних матеріалів. Одна з таких яскравих новинок, що набирають популярність – рідкий лінолеум. Щоб обробка підлоги пройшла без сучка і задирки, розглянемо докладно властивості цього матеріалу і правила його застосування.
Що таке рідкий лінолеум
До свого рулонному тезці матеріал має дуже віддалене відношення. По суті це, скоріше, наливний полімерний підлогу. У його склад входить поліуретан і епоксидні смоли. Під час застигання покриття виділяє шкідливі для здоров’я речовини, тому при монтажі слід користуватися захисним респіратором. Після повної полімеризації токсичні випари випаровуються, як і неприємний запах. Пол стає повністю нешкідливий.
Для фінішного оздоблення житлових кімнат і приміщень використовують двокомпонентний склад. Щоб створити додатковий декоративний ефект додають гліттери, чіпси, монетки, черепашки та інші предмети.
Банери з широкоформатного 3D печаткою, розкатані під наливним прозорим покриттям дозволяють створити приголомшливі об’ємні зображення.
Після змішування двох компонентів необхідно працювати дуже швидко – час схоплювання поверхні всього 30-50 хвилин. Порцію складу наливають на підлогу, починаючи від дальнього кута і, поступово рухаючись до виходу, розрівнюють широким шпателем, а потім голчастим валиком. Товщина шару від 1 до 7 мм.
Повна полімеризація відбувається через 7 днів, в цей час по підлозі ходити не можна.
Переваги і недоліки використання
Цей інноваційний матеріал має чимало достоїнств:
- міцність готової підлоги настільки високою, що ускладнює демонтаж;
- висока зносостійкість;
- термін служби складає не менше 30 років;
- широкі можливості для дизайну;
- абсолютно безпечний для здоров’я мешканців;
- стійкий до впливу води і перепадів температур, може використовуватися у ванних, кухнях і передпокоях;
- не горить;
- витримує часті прибирання з застосуванням агресивних миючих речовин.
Мінуси теж є:
- висока ціна;
- складно зняти покриття або замінити його частина через високу міцності;
- складний монтаж.
В результаті виходить рівна і гладка підлога без стиків, який виглядає акуратно і естетично. Особливо радує краса об’ємних картин: можна створити у ванній морські глибини і пляжі з справжнім піском і монетками в воді. На кухні вдалим рішенням будуть квіти і пейзажі, абстрактні візерунки. Доглядати за цим фінішним покриттям легко, наливна підлога міцний і не горючий, він прослужить довго і стане предметом захоплення гостей і гордості господарів.