Як правильно вибрати підкладку під ламінат

Ламінат як підлогове покриття в сучасних інтер’єрах використовується повсюдно. Причиною тому практичність даного матеріалу і оптимальне співвідношення ціна-якість. Щоб така підлога прослужив довгі роки і не доставляв власникам ніяких неприємностей, важливо правильно вибрати і матеріал статі, і підкладку під нього.

Навіщо потрібна підкладка

Призначення підкладки під ламінат визначається тими функціями, які вона виконує:

  • Ламінат чутливий навіть до мінімальних нерівностей чорнового покриття. При наявності «люфту» навіть в 2 мм матеріал починає «гуляти», на місці стиків утворюються щілини, послаблюється кріплення замків. Наприклад, навіть нова бетонна стяжка може мати невеликі перепади в рівні поверхні. Тому основна функція підкладки під ламінат – вирівнювання поверхні з метою попередження коливань під впливом навантаження.
  • При укладанні ламінату використовується плаваючий метод, матеріал не прикріплюється до основи. У поєднанні з пружною твердою поверхнею утворюється своєрідна звукова мембрана. Під таким навантаженням така підлога видає гучний шум, неприємний і господарям, і сусідам. Правильно підібрана підкладка гасить ударні коливання і позбавляє від зайвих шумів, виконуючи важливу функцію звукоізоляції.

Довідка: При виготовленні ламінату 32 і 33 класи ряд виробників використовують технологію інтегрованого підкладки. Шумоізоляційна підкладка приклеюється до тильної сторони листів ламінату. Такий матеріал легко укладати, проте вартість його істотно вище звичайного матеріалу.

Як правильно вибрати підкладку під ламінат
Якісно підібрана підкладка під ламінат рятує від цілого ряду проблем
  • Підкладка виконує функцію теплоізоляції. Ламінат сам по собі є теплоізоляційним матеріалом, а в поєднанні з підкладкою здатність утримувати тепло збільшується. У зв’язку з цим господареві житла можна не замислюватися про інші способи теплоізоляції. З іншого боку, при використанні такого покриття недоцільно використовувати систему «тепла підлога», так як ефективність гріють елементів може бути зведена до нуля.
  • Функція гідроізоляції, виконувана підкладкою, пов’язана з необхідністю нейтралізації негативного впливу вологості. Ламінат виготовляється з деревного пилу, має здатність легко вбирати навіть невеликі кількості вологи і деформуватися під її впливом. Грамотно підібрана підкладка захищає нижню поверхню покриття від підвищеної вологості, створюючи оптимальний мікроклімат.

Види

Залежно від матеріалу, технології виготовлення, технічних параметрів, можна виділити кілька видів підкладок під ламінат. Знаючи переваги і недоліки кожного, домашній майстер підбере матеріал, оптимальний за обсягом виконуваних функцій, ціною і якістю.

  • Одним з найбільш популярних матеріалів підкладки є спінений поліетилен, або ізолон. Цей матеріал володіє хорошими гідроізоляційними і теплоізоляційними властивостями, не схильний до зараження бактеріями і грибками. Гризуни та комахи його не люблять. До позитивних сторін також відносяться низька вартість і мала кількість відходів, що залишаються після укладання. Цей матеріал випускається також з додатковими шарами або у вигляді фольгованої алюмінієвої підкладки, або у вигляді металізованої плівки. Ці різновиди трохи збільшують вартість матеріалу, але підсилюють позитивні якості. Матеріал має і ряд недоліків: матеріал недостатньо добре зберігає форму після деформації.
Як правильно вибрати підкладку під ламінат
Вспененнний поліетилен найчастіше використовується в якості підкладки
  • Наступним за популярністю матеріалом підкладки виступає екструдований пінополістирол. Зазвичай має два шари – підкладку у вигляді пластини полістиролу, на якій закріплений шар алюмінієвої фольги. Цей матеріал більш стійкий до навантажень завдяки еластичною структурі, добре виконує шумопоглинаючі и влагоізолюючі функції. До позитивних сторін відноситься і низька вартість. Однак пінополістирол погано розкочується при укладанні і пресується при значних навантаженнях.
Як правильно вибрати підкладку під ламінат
Пінополістиролова підкладка більш стійка до навантажень в порівнянні з изолоном

Довідка: Ряд виробників випускає комбіновані підкладки з використанням поліетилену і пінополістиролу. Цей матеріал являє собою своєрідний бутерброд, в середині якого між шарами поліетилену розташовані кульки полістиролу. Така композиція має достоїнствами обох матеріалів і позбавлена ​​їх недоліків.

  • Підкладка з технічної пробки є матеріал, виготовлений з пресованої кори дуба. Цей екологічно чистий матеріал є відмінним теплоізолятором, не схильний до деформації протягом усього терміну експлуатації і згладжує всі нерівності підстави. На висоті і звукоізоляційні характеристики. Однак покриття з пробки чутливо до вологи і при використанні можливе утворення конденсату на нижній поверхні ламінату. Підкладку з пробки через дорожнечу недоцільно використовувати при укладанні підлоги з дешевого ламінату.
Як правильно вибрати підкладку під ламінат
Пробка є екологічно чистим матеріалом
  • Набагато кращими вологоізолюючі властивостями в порівнянні з корковими мають бітумно-пробкові підкладки. Вони виробляються з обробленої бітумом крафт-паперу, поверхня якої покривається коркової крихтою. Поряд з надійною вологоізоляцією такі підкладки забезпечують хороший повітрообмін. Недоліки у таких підкладок ті ж, що і у пробкових, і головний з них – висока ціна.
Як правильно вибрати підкладку під ламінат
Бітумно-пробкова підкладка має високі гідроізоляційними властивостями
  • Порівняно недавно на ринку з’явилася ще одна різновид підкладки – хвойна. Вона виготовляється з натуральної хвої шляхом пресування, причому соединителем виступає хвойна смола. В результаті виходить натуральний матеріал. Виробляється у вигляді невеликих плиток, має високу міцність, створює умови для оптимального повітрообміну. Матеріал термостійкий, тому може використовуватися з системою теплої підлоги. До мінусів відноситься властивість легко і надовго вбирати сторонні запахи. Крім цього, в такому екологічно чистому матеріалі легко можуть завестися гризуни, шкідливі комахи та бактерії. Вартість в порівнянні з синтетичними підкладками також висока. При використанні такої підкладки є ризик відмови в гарантії на покриття, так як її товщина становить від 4 до 7 мм.
Як правильно вибрати підкладку під ламінат
Хвойна підкладка укладається діагональними рядами

Яку вибрати для квартири і будинки

Визначаючись з видом підкладки, слід врахувати вид приміщення, в якому настилається підлогу, умови експлуатації, передбачувану максимальне навантаження і економічну доцільність.

  • В першу чергу визначається вид приміщення, в якому буде укладатися ламінат, і якість підстави. Якщо в приміщенні квартири або будинку зроблена нова бетонна стяжка з мінімальними перепадами, досить використовувати ізолонових підкладку товщиною 2 мм. Якщо стяжка стара і перепади коливаються в межах 2 мм, варто збільшити товщину до 3 мм або використовувати інший вид підкладки, наприклад, полістирол. Якщо в будинку старі «плаваючі» підлоги, можна зупинити вибір на коркової підкладці, яка через свою жорсткості найкраще підійде для крадіжки нерівностей. У приміщеннях з підвищеною вологістю краще зупинити свій вибір на підкладках з влагоизолирующей плівкою.
  • Товщина ламінату також має значення. Правило вибору підкладки за даним критерієм просте – чим товще ламінат, тим товщі підкладка. Це пов’язано з необхідністю нівелювання нерівностей і забезпечення надійного зчеплення замків покриття. Для ламінату товщиною до 9 мм на рівній основі цілком достатньо використовувати підкладку товщиною 2 мм. Якщо товщина покриття більше, слід класти підкладку товщиною 3 мм і вище.

    Як правильно вибрати підкладку під ламінат
    Підбирайте матеріал підкладки, орієнтуючись на товщину ламінату: чим вона більше, тим щільніше і товще повинен бути матеріал підкладки вироби

  • Вид підкладки враховується і в залежності від передбачуваного навантаження на покриття. Ізолонових підкладка легко просідає під впливом серйозних навантажень. Це сприяє утворенню щілин в покритті і швидкому його зносу. Тому якщо підлога з ламінату стелиться в приміщенні з високим навантаженням, слід зупинити вибір на стійких підкладках з пінополістиролу, хвої або пробки.
  • Для домашніх майстрів має значення екологічність і натуральність використовуваних будматеріалів. Як вже говорилося вище, всі види підкладки є екологічно чистими, однак до натуральних матеріалів можна віднести тільки підкладки, що виготовляються з пробки і хвої.

Правила укладання на підлогу під ламінат

Кожна різновид підкладки має особливості укладання. Загальним правилом є ретельна підготовка підстави. Поверхня слід ретельно очистити від сміття і пропилососити. Якщо підставою служить бетонна стяжка, а для очистки підкладки забезпечена гідроізолюючої плівкою, варто передбачити ізоляцію за допомогою поліетиленової плівки. Дерев’яні підлоги зазвичай не потребують додаткової гідроізоляції, однак часто мають нерівності. Позбутися від них можна по-різному. Наприклад, у паркетної підлоги реставруються відсутні елементи і потім проводиться циклювання. Якщо перепади рівня підлоги великі, їх усувають шляхом укладання поверх підлоги листів фанери. Коли основа готова, приступають до укладання підкладки. Для підрізання всіх видів підкладки використовують будівельний ніж.

  • Ізолонових підкладка розстеляється на підлозі з нахлестом на стіни. Перекриття шарів на підлозі не допускається. Для зручності полотна на стиках кріпляться до підлоги і один з одним за допомогою двостороннього скотча.
  • Полістиролова підкладка продається в листах, які розкладаються на підставі, в цьому випадку перекриття листів також не допускається. Накладання на стіни не проводиться, листи повинні лежати впритул до стін, але не заходити на них. Один з одним листи з’єднують будівельним скотчем. Деякі майстри для кращої гідроізоляції рекомендують використовувати металізований скотч.
  • Листи пробкової підкладки розташовуються на підставі без перехлеста, при цьому залишається відстань до стін в межах 10 мм для забезпечення відведення вологи. Торці стикуються за допомогою будівельного скотча. Перед цим підкладці дають вилежатися при кімнатній температурі для адаптації до покриття.
  • Підкладка з хвойного матеріалу випускається у вигляді плитки, яка стелиться на підлозі під кутом 45 ° до стін. Перші плитки розрізають по діагоналі, і укладання починається від дальнього кута приміщення. Плитки стикуються торцями і додаткового кріплення не вимагають. Поверх настилається ламінат.

Використання підходящої підкладки забезпечить підлогового покриття з ламінату багаторічну службу. При цьому усуваються недоліки даного покриття, що значно підвищить умови комфортності в будь-якому приміщенні.