Як викласти плитку у ванній

В першу чергу, необхідно визначитися з дизайном вашої ванної, вибрати колір, кількість і розмір основного кахлю, як викласти плитку у ванній, декоративні елементи та інші дрібниці для створення затишної атмосфери у вбиральні кімнаті.

Також потрібно визначитися в якому саме місці ви будете мати у своєму розпорядженні сантехнічні прилади, такі як ванна, унітаз, раковина і інші меблі. На початку ремонтних робіт необхідно поміняти всю проводку і заховати її, найкраще під покриття. Як і при будь-яких ремонтних роботах, потрібно поміняти і встановити всі комунікації, що забезпечують доступ холодної і гарячої води. Сплануйте, де саме ви хочете встановити змішувач, і буде їх у вас один або два (відео).

Якщо поверхні вимагають вирівнювання, це слід зробити на початковому етапі, щоб все встигло висохнути. Якщо ж відхилення незначні, то вони одужають, можливо, навіть клейовим розчином.

Необхідно зробити правильні розрахунки для закупівлі необхідної кількості облицювальний матеріал, а також купити якісний клей, найкраще разом з кахлем в магазині. Якщо ви придбали всі необхідні матеріали, залишається тільки одне завдання, як класти плитку у ванній.

При роботі над кладкою кахлю вам знадобляться такі інструменти:

  1. зубчастий шпатель;
  2. прямий шпатель;
  3. довгий і короткий рівні;
  4. ножівка;
  5. хрестики;
  6. Лінійка та олівець.

Технологія і поради, як викласти плитку у ванній

Якщо ви ще не знаєте, як класти плитку у ванній, дотримуйтесь всю нижче перераховану інструкцію. Спочатку необхідно підготувати площу для кладки. Це дуже важливий етап, від цього залежить ваш кінцевий результат. Поверхня стін повинна бути чистою і рівною. Якщо лежить шар фарби, потрібно нанести зарубки. А найкраще перед тим, як класти плитку у ванній, покрити поверхню тонким шаром бетонної стяжки, це сприяє кращому зчепленню матеріалу. Якщо на поверхні відшаровується штукатурка або побілка, або ж фарба, все необхідно видалити.

Як викласти плитку у ванній

Якщо у вас вже покладений підлогу керамічним матеріалом, ви без зайвих проблем можете сформувати перший ряд кахлю від статі. Цей варіант є самим кращим, так як стать вже виставлений, і з першого ряду кераміка лягає рівно, але з зазором рівним товщині швів між кахлем.

Якщо підлога ще не укладений, то кладка виконується з другого або третього рівня, а також в тому випадку, якщо знизу проведені комунікації, які заважають кладці.

Як викласти плитку у ванній

Найкраще починати її монтувати з середини стіни, щоб з боків залишалися рівні шматки, якщо цілі деталі уздовж не поміщаються. Починати розрахунок потрібно від стелі, до того ж враховувати відстань швів між кахлем.

Якщо кріпити кераміку таким способом, в остаточному результаті отримаємо горизонтальний базовий ряд і нижній, який треба буде підрізати. При цьому цільні частини будуть розташовані по всьому периметру кімнати, а зрізані шматки знизу, в менш помітному місці.

Якщо нижня лінія опорного ряду вже точно визначена, то за допомогою гідравлічного рівня можна ставити позначку повністю по периметру. Поєднавши позначки, ми отримаємо опорну лінію, на які можна прикручувати опори і тримати смугу.

Якщо при кладці кераміки в ванній у вас вже встановлений рівень, це ще спрощує ваше завдання, від цього рівня, з урахуванням відстані швів, можна викладати цілий кахель. За ванній, за вашим бажанням, можна не витрачати матеріал, це його заощадить.

Тепер необхідно визначиться з кладкою вертикальних смуг. Цей етап потрібно застосовувати до кожної стіни ванної кімнати окремо.

Розрахувати, скільки цілих квадратів поміститься горизонтально з урахуванням ширини швів. Найчастіше елемент доводиться підрізати. Якщо вставка не перевищує половини, можна розрізати одну пластину навпіл, заміряти, після чого укласти покриття з центру, а по краях симетрично вставити шматки. Такий варіант виглядає більш естетично і рівномірно.
Ви також можете підрізування в тому місці, де він буде менш помітним, наприклад, по кутах, на стиках з підлогою або за сантехнікою.

Як викласти плитку у ванній

Після розташування смуг, можна за допомогою рівня зазначити вертикальні лінії, де закінчується облицювання цілих частин матеріалу. І тепер можна приступати до кладки кахлю.

В першу чергу кладемо першу смугу на прикріплену опору. Кладемо весь ряд, крім тих деталей, які будуть підрізати. Опорна планка гарантує рівне становище конструкції. Після кладки двох, трьох плиток рівнем перевіряємо рівність і площину фіксації.

Найчастіше перевіряйте, наскільки рівною смугою. Прикладіть рівень на ребро до кріплення. Якщо десь видно щілини, їх необхідно негайно виправити.

Не забувайте ставити шовні хрестики, для досягнення однакового шва. Якщо ви вже поклали кахель повністю, необхідно ще раз перевірити горизонтальність і вертикальність, а також площинність кераміки за допомогою великого рівня. Тепер можна розміряти і відрізати, за допомогою спеціальної пилки для кераміки, потрібні шматки для завершення кладки. Якщо робота над однією стороною завершена, можна приступати до наступного, повторюючи всі вищевказані операції. В результаті викладається опорна лінія по всьому периметру приміщення.

Клей можна наносити на основу і на кілька деталей вперед. Суміш розподіляється рівномірно по підставі і матеріалу зубчастим шпателем. Можна наносити клей в відрізняються напрямках. Так матеріал буде краще приставати, бо при зіткненні утворюються квадратики з повітрям.

Поки не потрібно чіпати деталі для підрізання, вона кладеться в останню чергу. Поєднавши вертикальну опорну лінію і торець, кладемо кераміку на її місце. Щоб прокласти шов, між опорною лінією і керамікою необхідно поставити шовні хрестики, після чого перевіряємо першу пластину рівнем.

Як викласти плитку у ванній

Утворюється вертикальна базова лінія. Можна викладати всю смугу, перевіряючи за допомогою рівня його горизонтальність, вертикальність і площинність, погоджуючи все сусідні деталі. Таким же чином кладемо крайні подразнень шматки кераміки.

І ось останній етап, в якому нам залишилося покласти горизонтальну смугу на стику з підлогою. Для цього необхідно розміряти потрібні шматки кераміки і нарізати за допомогою спеціальної пилки на потрібні шматки. Щоб вам було зручніше, ви можете пронумерувати майбутнє розташування плиток, щоб не заплутатися при укладанні.

Слід вирізати необхідну форму, підганяючи її під вступні і вивідні труби. Для того, щоб отвори виходили рівними, можна використовувати найрізноманітніші свердла по роботі над керамікою, коронки і кругові свердла. Якщо ви нарізали необхідні вам шматки кахлю і підігнали під потрібні вам прилади, можна починати приклеювати їх на свої місця і завершувати смугу. Не забувайте перевірити його рівнем в горизонтальному і вертикальному напрямку.

Ми ознайомилися з порадами, як викласти плитку у ванній, як саме відбувається процес обробки всього приміщення. Ця робота не робиться одним днем, вона має багато трудомістких кроків. Потрібно тільки не забувати все перевіряти як по цифровим, так і по рівневим параметрами.

В остаточному результаті необхідно затерти всі шви спеціальної затіркою, бажано вологостійкої. Можна використовувати кольорову затірку, вона буде не тільки практичною, але і естетично виглядати. Після закінчення ремонтних робіт, ви можете встановлювати всі необхідні вам сантехнічні прилади та аксесуари. Головне щоб результат приємно радував око.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*