Козлові крани є у більшості випадків найбільш оптимальним рішенням виконання підйомно-транспортних робіт на великих як відкритих, так і закритих майданчиках. Ці високоефективні вантажопідйомні пристрої – одні з найбільш технологічно досконалих механізмів для ефективного підйому і переміщення важких вантажів різних типів.
Варто відзначити, що козлові крани, згідно загальноприйнятої класифікації вантажопідйомного обладнання, відносяться до групи кранів мостового типу, будучи одніми з їх різновидів. При цьому крани козлові принципово відрізняються від «класичних» мостових кранів тільки своєю конструкцією. Зокрема, їх міст не переміщається по підкранових шляхах, а жорстко закріплений на металевих опорах – така конструкція зовні нагадує звичайні будівельні козли. Звідси і назва -козловий кран.
Крім того, якщо у традиційних мостових кранів підкранові шляхи (рейки) розміщені на висоті (у опорних моделей вони закріплюються на спеціально зводимих опорах, а у підвісних моделей – кріпляться до капітальних перекриттів будівель, де вони розміщені), то у козлових кранів рейки укладаються внизу, на бетонну основу. Природно, такі конструкційні особливості помітно здешевлюють вартість вантажопідйомного крана у цілому, а також істотно підвищують його стійкість і безпеку в процесі експлуатації.
Із сучасними козловими кранами можна легко домогтися досить високої швидкості та продуктивності при виконанні підйомно-транспортних робіт. Однак дуже багато залежить від виробника кранів; якості матеріалів, основних і додаткових комплектуючих, використовуваних в процесі їх виготовлення.
У цьому плані помітно виділяється флагман українського кранобудування – Київський завод підйомно-транспортного обладнання, що застосовує для виробництва кранів найсучасніші верстати та технології, а для їх комплектації – продукцію від кращих європейських виробників (зокрема, це болгарські компанії PodemCrane і Skladova tehnika, німецькі – Siemens і Sew-Eurodrive, французька – Schneider Electric тощо).
Варто відзначити, що при цьому ціни на козлові крани КЗПТО істотно нижче, ніж на аналогічну продукцію з приблизно такими ж характеристиками від інших вітчизняних і зарубіжних виробників. Як правило, все кранове обладнання виготовляється під замовлення, з урахуванням усіх можливих побажань і вимог замовника. Природно, такий підхід забезпечує найбільш оптимальне рішення щодо мінімізації витрат на покупку і подальшу експлуатацію кранів козлових або іншого типу.
Подробиці можна уточнити на сайті Київського завода ПТО – https://kzpto.com.ua