Фіолетовий колір вважається останнім з низки веселки, але в природі зустрічається вкрай рідко в натуральному виді. Можливо, тому даний тон асоціюється у людини як символ таємничості і містики. Як використовувати фіолетовий, бузковий і близькі їм кольору в дизайні спальні, щоб вам було комфортно і затишно?
Соковитий фіолетовий для творчих особистостей і не тільки
Психологи часто радять використовувати м’які відтінки фіолетового в спальнях. Цей колір чудово розслабляє і однаково гарний як для чоловіків, так і для жінок. Тому фіолетовому часто віддають перевагу саме в спальнях, адже це місце існування двох статей, і необхідно зробити її комфортною для двох.
Чому варто вибрати фіолетовий колір для спальні:
- Має широку колірну палітру від яскравих насичених тонів до спокійних пастельних відтінків.
- Поєднуємо практично з кольорами веселки від чорного до білого.
- Самодостатній: прекрасно виглядає як в поєднанні з іншими квітами, так і при самостійному використанні.
- Актуальний протягом останніх сезонів: модні дизайнери із задоволенням використовують всі відтінки фіолетового, поєднуючи їх в різних стильових напрямках.
- При правильному виборі відтінку, благотворно впливає на нервову систему і сприяє створенню розслаблюючій обстановки, що налаштовує на відпочинок і релаксації.
- Нейтральний і універсальний, комфортний як для жінок, так і для чоловіків.
Коли не варто ризикувати:
- Психологи зазвичай не рекомендують використовувати яскраві холодні відтінки фіолетового людям у віці, так як вони більше схильні до депресії і втоми при тривалому перебуванні в такому приміщенні
- Вибравши інтер’єр спальні спираючись тільки на модні тенденції, не враховуючи власні вподобання, ви ризикуєте опинитися в дисбалансі з навколишнім середовищем (порушення сну, безсоння, млявість, поганий настрій і інше).
- У великих і холодних кімнатах у нас не стоїть активно використовувати фіолетові відтінки холодних тонів, ви можете зробити приміщення непридатне для комфортного відпочинку.
У будь-якому випадку при виборі основного кольору для спальні варто врахувати свої індивідуальні відчуття. Не варто вибирати навіть ультрамодний відтінок, якщо вам незатишно перебувати в такому приміщенні. Враховуйте, що габарити вашої спальні будуть відрізнятися від салонних проспектів. Звертайте увагу, що вам пропонують продавці фарб і шпалер. Не вірте на слово, краще візьміть зразки додому і подивіться, як вони будуть виглядати там. Пам’ятайте, що світло в магазинах сильно відрізняється від реального висвітлення.
Пройдіться по магазинах меблів, салонам – часто там роблять мініатюри кімнат. Знайдіть фіолетову спальню, диван, ліжко з потрібним постільною білизною, аксесуари і «приміряйте цей колір на себе». Не поспішайте з вибором, адже користуватися і жити з цим кольором не один день.
Поєднуємо непоєднуване або гармонія кольору
Отже, вирешілі «хочу фіолетову спальню». Дуже добре, тепер вам потрібно всього лише визначитися з відтінком. Але не поспішайте розслаблятися, відтінків цього кольору набагато більше, ніж може здатися на перший погляд.

Варто враховувати «температуру» відтінку при виборі. Якщо переважаючим пігментом є червоний колір, тоді відтінок виходить теплим, в іншому випадку, коли більше синього – холодним.
Початковий фіолетовий колір вважається нейтральним, точніше, деякі його відтінки: яскраво-фіолетовий, колір будяків і бузковий. Звичайний тон фіолетового швидше холодний через домінанти синього. Однак чим насиченішим червоний відтінок, тим «тепліше» стає тон фіолетового.
Виробники сучасних оздоблювальних матеріалів готові задовольнити всі потреби покупця. Підрозділ на темний, світлий і дуже світлий відтінок вже не котирується. Продавці із задоволенням розкидають нескінченну палітру тонів і півтонів часом з дикими назвами «яйце дрозда», «зірка в шоці» і навіть «сіро-буро-малиновий».
Якщо ви хочете отримати потрібну пропорцію червоного і синього, і піти додому з фіолетовою фарбою потрібного відтінку, не піддавайтеся на рекламні назви кольорів. Просто беріть палітру і дивіться на колір, а комерційне милозвучність залиште любителям.
Популярні в інтер’єрах спалень теплі і холодні відтінки фіолетового
Залежно від застосування і рецептури фарби, відтінки можуть міняти свою «температуру», особливо добре трансформуються пастельні тони.
Теплі відтінки:
- аметист (фіолетовий з червонуватим відтінком)
- буряковий (насичений бордово-фіолетовий колір)
- колір примули (теплий фіолетовий відтінок з відтінком індиго)
- фуксія (фіолетово-червоний з рожевим)
- цикламен (темно-червоний з рожевим відтінком)
- пурпур (червоно-фіолетовий)
- малиновий (червоний з фіолетовим відтінком)

Холодні відтінки:
- бузковий (фіолетовий з блакитним)
- колір орхідеї (блідо-фіолетовий з рожевим)
- фіалковий (блідо-фіолетовий з синім)
- геліотроп (темно-ліловий)
- ліловий (наїдків фіолетовий з червоним)
- ірисовий (світло-синій з фіолетовим)
- сливовий (темно-фіолетовий з синім)
- баклажановий (темно-фіолетовий насичений)
- мальва (холодний світло-рожевий з синім)
- лавандовий (холодний насичений фіолетовий)

Підбираючи колір, пам’ятайте про «різнотону» фарб. Всі виробники змішують фарби за своєю технологією і в своїх, відомих тільки їм, пропорціях. Навіть різні партії одного виробника можуть відрізнятися по відтінку, іноді значно. Тому купуючи будівельні матеріали, уважно вивчайте дані на упаковці (серія, артикул, колір та інше). Особливо це стосується таких товарів як фарби, емалі, шпалери і т. Д.
Приховані можливості відтінків і півтонів
Використовуйте багатогранність фіолетового відтінку в свою користь. Застосовуючи холодні пастельні відтінки ви зможете додати приміщенню обсяг і свіжість, а взявши за основу теплий контрастний тон, наповніть кімнату затишком.
Насправді, навіть у самих іменитих дизайнерів немає алгоритму правильних поєднань тонів і кольору, підбір кольорової палітри приміщення це завжди індивідуальний момент. Необхідно спиратися на характеристику конкретного приміщення (високі чи стелі, великі чи вікна та ін.), А також обов’язково враховувати особистості їх власників (стать, вік, смакові переваги і звички, вимоги до конкретної кімнаті, дії, що здійснюються в ній щодня).
Фіолетовий колір якомога сміливо поєднувати з холодними і теплими відтінками, контрастними і родинними квітами. Важливо вибирати в цих поєднаннях «золоту середину». Якщо ви вибираєте сміливе поєднання яскравих контрастних кольорів, нехай їх буде не більше 3-5, а стіни краще зробити однотонними.

Не можна сказати, наприклад, що фіолетовий не сполучається з синім. Вам варто тільки поміняти відтінок, як інтер’єр перетвориться і «заграє новими фарбами».
Фотогалерея: Поєднання кольорів з фіолетовим в спальні
Насичений ліловий в сірому інтер’єрі виглядає свіжо і розбавляє монохромність приміщення Пастельні фіалкові відтінки жіночно і ніжно виглядають в спальні Ефекту будуара в стилі «Мулен Руж» сприяють глянцеві кришталеві поверхні, срібло і звичайно насичений фіолетовий оксамит Зелений акцент в інтер’єрі завжди додає нотку свіжості, а в тандемі з фіолетовим відтінком холодних тонів ефект подвоюється Таке поєднання кольорів додасть обсяг і поліпшить інсоляцію приміщення корраловий в даному випадку надає інтер’єру ізис канності і східні мотиви Жовтий акцент додасть лавандової спальні сонячне світло і безпосередність
Як бачите, з будь-яким кольором можна міксувати фіолетовий. Головне завдання при пошуку колірних рішень представляти який саме ефект ви очікуєте отримати. Хочете розширити простір або навпаки надати приміщенню камерність, зробити лаконічний фоновий акцент або оформити все приміщення в улюбленому кольорі. На кожну вашу ідею є відповідний фіолетового відтінку.
Фотогалерея: Вдалі відтінки фіолетового для вашої спальні
Скандинавський стиль зі східною ноткою Сучасний стиль спальні з великим вікном Яскравий фіолетовий колір надає кімнаті простір і творчу нотку Стримана неокласика в пастельних тонах Насичений коричневий колір надає інтер’єру серйозний тон Бузковий прекрасно доповнений золотими деталями і чистим білим кольором Еклектика в теплих відтінках фіолетового кольору – безпрограшний варіант для творчих індивідуальностей Пол і ліжко з фіалковим принтом роблять приміщення просторіше і надають динаміку Салатовий чудово гармонують ует з ягідними відтінками штор і покривала Чорний і лавандовий спокійних відтінків відмінно доповнює чистий білий колір Спальня такого відтінку фіолетового прекрасно підійде парі у віці У такій сонячної спальні буде легко прокидатися Гірчичний колір як ніколи актуальний, а в поєднанні з насиченим фіолетовим він стає ще й неймовірно соковитим Насичені відтінки темного шоколаду і теплого малинового кольору роблять інтер’єр чуттєвим і пристрасним Спальня вийшла і ніжною і суворої одночасно за рахунок цікавого поєднання ветовим Коричневий колір і аксесуари «під золото» ідеальне рішення для баклажанового фону стін Таке сміливе поєднання ідеально підійде для творчих натур Кольоровий інтер’єр, досить складний в дизайні приміщень, але все тони підібрані в одній теплій гамі і прекрасно поєднуються Зелений є вдалим тлом для фіолетового кольору, оживляючи і насичуючи останній Ніжний «дівочий» інтер’єр
Як оформити спальню «своєї мрії»?
Чи знали ви, звідки пішло сленгове вираз «все фіолетово»? Неймовірно, але нас цьому навчили в школі! У шкільній програмі хімії учні отримували фіолетовий колір лакмусового папірця при її попаданні в нейтральне середовище (синій виходив в лужному середовищі, а червоний в кислотної). Тому, напевно, спочатку школярі, а потім і дорослі, стали застосовувати вираз «мені фіолетово», маючи на увазі своє нейтральне ставлення до подій події.
Для більшості з нас спальня – це не тільки місце для сну. У сучасних квартирах спальня стала багатофункціональним приміщенням, в якому ми відпочиваємо, спимо, спілкуємося, читаємо книги і дивимося фільми. Часто спальня – ще й гардероб і гримерна для дівчини, а дитячі кімнати це цілий ігровий світ.
Як оформити фіолетовим кольором приміщення, яке повинно виконувати безліч функціональних вимог і виглядати при цьому гармонійно?
Фотогалерея: 10 ідей оформлення приміщення «за інтересами»
Функціональна спальня для молодого чоловіка Спокійна зона відпочинку для заміського будинку Спальня для молодого хлопця аскетичний простір для молоді Для сімейної пари за краще модерн Спальня для маленьких дівчаток Дитяча для активного хлопчика Спальня для підлітка з неоновим підсвічуванням Лаконічна зона комфорту молодий жегщіни Стримана спальня для респектабельної сім’ї Розкішна спальня для заможних громадян Затишне сімейна спальня Спокійне місце для сну і відпочинку спальня ретро з зоною для читання сподобається взро шар дамі
Вибираємо стильове рішення для фіолетовою спальні
Вся існуюча палітра фіолетового кольору може використовуватися в будь-якому з стилів інтер’єру, але якщо її різноманітність лякає, знайдіть собі »зразок для наслідування». Поступово звужуючи коло пошуку, ви зможете визначити ідеальний колір для вашої спальні.
Фотогалерея: Фіолетові спальні в різних стилях інтер’єру
Прекрасний функціональний стіл-акцент кольору фуксії Традиційні відтінки прянощів додадуть інтер’єру реалістичність Приклад ідеального поєднання пастельних відтінків в інтер’єрі спальні Новий для нас стиль бохо рясніє фарбами і відтінками – сміливо додавайте все родинні відтінки фіолетового Приклад ніжного інтер’єру в скандинавському стилі, пастельні тони і добра інсоляція Вибирайте класичні англійські принти, матові поверхні спокійну аристократичну колірну гамму Саме в цьому стилі найбільш розмиті межі як в деталях, так і кольорах Готика в будь-якому вигляді – це домінуючі чорні і темні відтінки Цей стиль мабуть єдиний, де присутність пастельного відтінку є практично обов’язковим правилом Василькове лавандовий колір стін прекрасно вписується в цей стиль, як і інші натуральні відтінки (фіалковий, сливовий, виноградний та ін.) у спальні цього стилю краще використовувати темні, але теплі відтінки фіолетового Сміливо використовуйте будь-які поєднання фіолетових відтінків в еклектиці Класична спальня в роммантічном стилі вимагає м ягкіх теплих півтонів квіткових відтінків До відтінку натурального дерева добре підійдуть насичені фіолетові, сливові тони і яскравий колір фуксії
Меблі та аксесуари
Сміливо використовуйте численну колірну гамму від контрастних до пастельних тонів фіолетового кольору. Не бійтеся вийти за рамки «світла стеля – дерев’яна підлога». Ви можете використовувати фіолетовий колір в обробці приміщення, освітленні, оббивці меблів, килимах, шторах і предметах інтер’єру.
Обов’язково додайте в інтер’єр своєї спальні унікальну річ, виконану самостійно. Це може бути любительська картина, в’язаний плед або навіть меблі! Повірте, саме якийсь незграбний фіолетовий жираф, зроблений вами в залі очікування літака, в кінцевому рахунку стане головним аксесуаром нового інтер’єру.
Згідно фен-шуй, переважно щоб в спальні було багато ваших особистих речей, які зберігають позитивні спогади і можуть віддавати власнику енергію. Добре для цього підійдуть старі сімейні фотографії, вироби і малюнки дітей, подарунок або листівка коханої людини. Таким же, інтер’єрних «амулетом» є і речі зроблені своїми руками або hand made.
Приділіть один вечір на створення якої-небудь яскравою деталі інтер’єру, і вона додасть інтер’єру родзинку, а вам подарує позитивні емоції.
Відео: Як зробити дизайнерський стілець у фіолетовій гамі
Виготовлення подібного стільця принесе більше позитиву, якщо взяти в напарники вірну подругу, сміливого чоловіка або кохану маму. Принагідно варто робити фотографії процесу виготовлення, буде не тільки корисно, а й весело.
Відео: Робимо різнокольоровий веселий комод для дитини
До виготовлення такого химерного комода сміливо залучіть дитини, якій він призначається. Ви отримаєте бурю емоцій ще до того як фарба висохне!
Фотогалерея: Затишні спальні в фіолетових тонах
Яскравий колір фуксії Блідий ягідний відтінок Використання сливового кольору в спальні Вдале поєднання відтінків фіолетового в інтер’єрі ємний колір стін компенсує аскетичність інтер’єру Все відтінки бузкового в інтер’єрі спальні Лавандовая спальня Молодіжна спальня в кольорі індиго Сірий колір гармонійно доповнює інтер’єр Лаконічне і свіже поєднання тёемно-сливового з білим сливовий відтінок у поєднанні з гірчичним Суміш фуксії з золотом Лаконічні форми і благородність відтінків Бузковий в англійському інтер’єрі спальні Іно да одим маленький акцент робить інтер’єр »фіолетовим»
Сміливо вибирайте свій фіолетовий відтінок і не бійтеся експериментувати з деталями, щоб зробити інтер’єр своєї спальні стильним і «з характером».