Підключення охоронно-пожежної сигналізації

Підключення охоронно-пожежної сигналізації

Існує безліч типових схем охоронно-пожежної сигналізації, на основі яких можна самостійно встановити систему сигналізації, проте вони менш надійні. Переважно розробляти охоронні системи індивідуально.

Для запобігання несанкціонованому проникненню на територію необхідно передбачити як системи захисту зовнішнього периметра, так і встановлення датчиків пожежної сигналізації всередині житла.

Встановлення пожежної сигналізації (зовнішній периметр)

Спочатку розглянемо, як виконати захист зовнішнього периметра. На плані ділянки і будинку потрібно відзначити необхідні зони, що охороняються, і можливі шляхи проникнення.

Захист ділянки здійснюється завдяки встановленню суцільного периметра охорони по лінії огорож. Для дротяних огорож використовуються датчики, що реагують на вібрацію. Для кам’яних, бетонних і цегляних огорож рекомендується застосовувати активні інфрачервоні сповіщувачі, марка яких вибирається в залежності від довжини периметра, що охороняється.

Головна перевага інфрачервоних датчиків – охорона периметра в інфрачервоному діапазоні. Чутливий елемент – піроелектричний модуль – вловлює переривання інфрачервоного променя.

Також для захисту території встановлюються магнітоконтактні охоронні сповіщувачі типу “геркон” вуличного виконання на в’їзні ворота та хвіртку.

Додатковим способом захисту є запит на вхід за допомогою відео або аудіодомофона у зв’язці з електрозамком.

Не зайвою буде ідентифікація людей, які перебувають на ділянці за допомогою систем відеоспостереження.

Монтаж пожежної сигналізації у будинку

Далі розглянемо, як зробити сигналізацію для дому. Щоб уникнути розтину вхідних дверей, вікон та горищних люків, на них встановлюються магнітоконтактні датчики внутрішнього виконання. Дані датчики призначені для виявлення руйнування скла завтовшки від 2,5 до 8 мм, у тому числі покритих захисною полімерною плівкою.

Як додатковий захист об’єктів, що знаходяться в самому приміщенні, наприклад картин, сейфа, цінних книг, використовуються датчики об’єму.

  • Контролер двопровідної лінії є комутатором, в якому проводиться обробка сигналів, що надходять від усіх типів датчиків.
  • Адресний розширювач необхідний підключення кількох лінійних інфрачервоних датчиків охорони периметра. Вибирається виходячи з їхньої кількості.
  • Пульт контролю та управління С2000-М. Цей блок виконує функції приймально-контрольного охоронного та пожежного модуля, а також приладу управління світловим, звуковим та мовним оповіщенням, газовим, порошковим, аерозольним та водяним пожежогасінням, протидимним захистом.
  • Резервоване джерело живлення. Цей блок живлення працює від мережі однофазного змінного струму із напругою від 150 до 250 В.

Щоб уберегти житло від пожежі і вчасно попередити про небезпеку, що насувається, використовуються датчики диму.

Для живлення датчиків та електронних блоків системи охоронно-пожежної сигналізації, а також передачі сигналів від датчиків використовується кабель для сигналізації.

Рекомендуємо подивитись відео про основні принципи побудови системи пожежної сигналізації, розміщене на початку статті.