Декоративна мозаїчна штукатурка для цоколя і внутрішніх робіт

Мозаїчна штукатурка – вишукане, міцне, оригінальне покриття, яке дійшло до нас з візантійських часів. Здавалося б, цей вид обробки давно втратив свою актуальність, але відроджена М. Ломоносовим технологія, в наші дні переживає свій пік популярності. Її активно використовують у сучасних інтер’єрах і екстер’єрі, позитивні відгуки про мозаїчної штукатурці мимоволі змушують поглянути на неї пильніше, розглянути характеристики, експлуатаційні якості.

У цій статті розберемося, що ж являє собою матеріал, де використовується, як наноситься мозаїчна штукатурка, відео-уроки допоможуть проілюструвати технологію обробки.

Декоративна мозаїчна штукатурка для цоколя і внутрішніх робіт Декоративна мозаїчна штукатурка для цоколя і внутрішніх робіт Декоративна мозаїчна штукатурка для цоколя і внутрішніх робіт Декоративна мозаїчна штукатурка для цоколя і внутрішніх робіт Декоративна мозаїчна штукатурка для цоколя і внутрішніх робіт Декоративна мозаїчна штукатурка для цоколя і внутрішніх робіт

Ода мозаїчної штукатурки – історія від Стародавньої Греції до наших днів

Декоративна штукатурка мозаїка – справжнє мистецтво прикраси приміщень і фасадів будівель, відоме ще з часів Візантії та Давньої Греції. Їй обробляли стіни, підлоги, стелі, колони, ніші, арки, створювали сюжетні панно, що збереглися до наших днів. Але середньовічна технологія виявилося забутою, і мистецтво мозаїчної штукатурки було втрачено, поки М. Ломоносов винайшов вже сучасну техніку обробки. Завдяки вченому з’явився новий, практичний, екологічний, гарний і простий в нанесенні матеріал, який складається з в’язкої речовини (акрилового сополимера) і наповнювача: мармурової, малахітовою, гранітовая, лазуритовою крихти.

Декоративна штукатурка мозаїка, на фото затребувані види обробки

На даний момент чіткої класифікації мозаїчна штукатурка не має, в сучасному виконанні вона може містити кварцеві, гранітні, мармурові фракції, розміром від 0,5 до 3 мм. Вони в свою чергу поділяють суміш на тонко, дрібно-, середньо- і грубозернисту. Перші дві використовуються для декорації інтер’єрів, а розчини з великими вкрапленнями для зовнішніх робіт і декору акцентних елементів всередині приміщення, в тому числі, обробка цоколя мозаїчної штукатуркою.

В інноваційних технологіях приготування складу використовують не тільки крихту натурального природного кольору, але і підфарбовують її спеціальними пігментами, щоб збільшити палітру матеріалу, тим самим, зробивши його більш виразним і розширивши сферу застосування і дизайнерські можливості. Декоративна штукатурка мозаїка в сучасному виконанні має частки округлі, без гострих кутів, що значно полегшує нанесення суміші на поверхні.

Корисно знати: Розмір фракцій, що містяться в мозаїчної штукатурки, зазначений на упаковці, чим більше зерна, тим більше збільшується витрата розчину на 1 м. Кв. Декоративна мозаїчна штукатурка для цоколя і внутрішніх робіт

Фото-приклад, як поєднується мозаїчна фасадна штукатурка з дрібнозернистим розчином в інтер’єрі коридору

Область застосування

Мозаїчна штукатурка в наші дні – це красивий, пластичний матеріал для обробки, який можна купити в сухому і готовому вигляді. Всілякі добавки і пластифікатори дозволяють використовувати розчин на бетонних, цегляних, кам’яних, гіпсокартонних поверхнях, на піно і газобетону, оштукатурених покриттях цементно-піщаної, гіпсової, вапняної сумішшю.

Матеріал стійкий до дельті температур, УФ-променів, практично не вигоряє, зберігаючи естетику тривалий час. Чи не боїться складних умов експлуатації, агресивного хіміко-біологічного середовища атмосферних впливів, стійкий до механічних навантажень, в тому числі до напруг несучих конструкцій, що виникає при роботі базового матеріалу: усадка, накопичення вологи або сухість. Декоративна штукатурка має високий ступінь паропроникності, поверхні дихають, що перешкоджає утворенню пліснявих відкладень, грибка, розвитку шкідливих мікроорганізмів.

Декоративна мозаїчна штукатурка для цоколя і внутрішніх робіт

Мозаїчна штукатурка підходить практично для всіх стилів інтер’єру

Для цоколів і фасадів використовуються крупнофракціонние склади, вони ж активно експлуатуються в приміщеннях великої площі: офісах і громадських будівлях. Часто дизайн передбачає поєднання в обробці 2 і більше видів декоративної штукатурки, поєднуючи колір і фактуру. Такий прийом дозволяє прикрасити поверхні і при необхідності підправити геометрію зовні будинку або всередині приміщення.

Технологія нанесення декоративної штукатурки мозаїка

Мозаїчна штукатурка проста у нанесенні, вона не вимагає особливої ​​підготовки поверхонь, а в окремих випадках, її можна класти прямо на чорнову обробку. Розглянемо способи нанесення мозаїчної штукатурки поетапно.

Важливо: Акрилові мозаїчні розчини не можна наносити на вапняні і теплозберігаючі штукатурки.

Нижче наведено докладний відео-урок, як нанести мозаїчну штукатурку «Ферозіт» різного кольору фрагментарно. Таким чином можна створювати різні візерунки, картини, орнаменти.

Загальні правила – підготовка

Поверхня, на яку буде наноситься мозаїчна штукатурка, очищаємо від бруду, жирних і бітумних плям, збиваємо молотком випирають ділянки. Тріщини і щілини розшивають V-образно, замазуємо розчином, прокладаємо самоклеящуюся армуючу стрічку. При необхідності вирівнюємо стіни чорновий шпаклівкою, шліфуємо. Наносимо грунт глибокого проникнення, який збільшить адгезію матеріалів.

Декоративна мозаїчна штукатурка для цоколя і внутрішніх робіт

Грубозерниста мозаїчна штукатурка для цоколя, краще використовувати натуральні природні відтінки, щоб пил була менше помітна

Корисно знати: При використанні крупнозернистой фасадної мозаїчної штукатурки невеликі тріщини, вибоїни і нерівності годі й закладати. Досить товстий шар розчину приховає всі дефекти.

Подивіться інструкцію: нанесення мозаїчної штукатурки, на відео докладно викладені нюанси підготовки поверхні.

Наносимо мозаїчну штукатурку правильно

Для нанесення мозаїчної штукатурки своїми руками краще використовувати готові суміші в банках. Якщо застосовується сухий склад, його слід висипати в чисту ємність, залити по інструкції водою і добре вимісити дрилем з міксерної насадкою, до однорідної, пастоподібної консистенції. Але і це не гарантує однорідний колір і рівномірний розподіл гранул по розчину.

Мозаїчна штукатурка має прозору акрилову базу, тому покриваємо поверхні покривним грунтом, колерованной в нейтральний колір до декоративного розчину, валиком. Універсальним вважається середньо-сірий. Необхідно 2 шари, до досягнення однотонної поверхні.

Декоративна мозаїчна штукатурка для цоколя і внутрішніх робіт

Декоративна мозаїчна штукатурка, фото інтер’єру в світлих, монохромних тонах

Мозаїчну штукатурку наносимо нержавіючої теркою, від кута до кута, не можна давати раніше нанесеної суміші висохнути, інакше буде помітний стик між ділянками. Інструмент щільно притискаємо до поверхні і розтираємо суміш плавними рухами, відводячи до краю ділянки терку трохи в сторону. Товщина шару мозаїчної штукатурки дорівнює розміру зерен крихти.

Наносимо перший ділянку, вирівнюємо і кожний наступний підрівнюємо під нього, ретельно розтираючи кордону.

У висновку подивіться майстер клас: оздоблення фасаду мозаїчної штукатуркою, як задекорувати окремі елементи, поєднувати розчин з іншими видами сумішей, вирівняти кути і відкоси.