7 поширених помилок, які псують інтер’єри маленьких кімнат

Облаштування квартири – це завжди трудомісткий і витратний процес. А якщо ви щасливий володар малометражної квартири, то виникають проблеми, як раціонально використовувати кожен сантиметр і одночасно зробити інтер’єр функціональним, красивим і гармонійним. Щоб не допустити прикрих промахів, наводимо найбільш поширені помилки при плануванні та ремонті невеликої квартири.

7 Поширених помилок, які псують інтер'єри маленьких кімнат

Захаращеність

7 Поширених помилок, які псують інтер'єри маленьких кімнат

Не варто захаращувати і без того маленьку квартиру полками, шафами і тумбами. Однак неправильно сплановані системи зберігання приведуть до постійного безладу. Скупчення книг, журналів, фотографій, сувенірів захаращують і без того невеликий простір. Милі серцю дрібнички, які розставлені на стелажах безсистемно і хаотично, створюють відчуття хаосу. Щоб подаровані і вибрані з любов’ю дрібниці радували вас і прикрашали інтер’єр, використовуйте коробки, шкатулки, контейнери.

Порушення пропорцій

7 Поширених помилок, які псують інтер'єри маленьких кімнат

За допомогою кольору можна візуально змінювати пропорції приміщення. Яскраві, насичені тони стін будуть візуально їх наближати. Віддавайте перевагу світлим пастельним тонам для маленьких приміщень, щоб кімната здавалася більш вільною і просторою.

Уникайте варіантів зі світлими стінами і темним підлогою або стелею. Темний колір буде тиснути і зменшить висоту стін.

Необхідно знати, що не тільки колір, а й візерунки, орнаменти, напрямок малюнка також впливають на сприйняття пропорцій. Висоту кімнати можна збільшити, наклеївши шпалери з вертикальними смугами, горизонтальні смуги навпаки зроблять кімнату ширше і нижче. Для любителів яскравих кольорів можна використовувати в невеликому приміщенні модний прийом – зробити яскравою тільки одну стіну. Але в цьому випадку, треба грамотно розставити акценти, адже асиметрія також впливає на пропорції.

Темні кольори

7 Поширених помилок, які псують інтер'єри маленьких кімнат

Всі знають, що світлі стіни в поєднанні зі світлим стелею візуально розширюють приміщення, створюють відчуття простору. Але це зовсім не означає, що якщо у вас маленька кімната, то вона обов’язково повинна бути схожа на операційну. Темні і яскраві кольори дійсно «зблизять» стіни, але їх можна грамотно включити в інтер’єр, використовуючи в аксесуарах – подушках, вазочках, підхоплення на шторах. Це зробить кімнату затишніше.

Меблі маленьких розмірів

7 Поширених помилок, які псують інтер'єри маленьких кімнат

Як ні парадоксально, думка про те, що в маленьких кімнатах краще використовувати меблі невеликих розмірів – невірне. Бажано уникати масивних предметів, але робити вибір на користь функціональності. Ліжко можна замінити диваном, який днем ​​звільняє досить велику площу, а при виборі між диваном і двома кріслами, краще віддати перевагу першому. Адже якщо перестаратися з кількістю меблів, замість комфорту виникатиме відчуття захаращеності та брак простору. Вибирайте лаконічні і практичні предмети інтер’єру, строгих форм, з чіткими простими лініями.

Зайве зонування

7 Поширених помилок, які псують інтер'єри маленьких кімнат

Якщо в одній кімнаті потрібно розмістити ліжко, і телевізор, і комп’ютерний стіл, варто застосувати зонування. Це створить відчуття «свого куточка» навіть на самій маленькій території. Але не варто надмірно старатися з поділом. Щоб відгородити простір від основної території краще використовувати стильні ширми або легкі фіранки замість щільних перегородок. Функцію розподілу може виконувати і меблі – барна стійка замість столу, висока спинка дивана, комод. Такий прийом створить відчуття легкості і простору.

Розстановка меблів в центрі

7 Поширених помилок, які псують інтер'єри маленьких кімнат

Часто дизайнери говорять про те, що розставлена ​​по периметру меблі – це несучасно і незатишно. Але при облаштуванні маленької кімнати слід уникати центральної розстановки меблів. Тут діє правило – залишити якомога більше вільного простору в центрі приміщення. Додайте всю велику меблі по периметру.

Якщо все-таки не виходить повністю звільнити центральну частину кімнати, то тут можна розташувати лише невеликі і легкі предмети інтер’єру, наприклад, журнальний столик.

Контрастний підлогу

7 Поширених помилок, які псують інтер'єри маленьких кімнат

Простір статі не повинно контрастувати з основним кольором приміщення. У невеликій кімнаті не місце різнобарвному ламінату, яскравим фарбам на підлозі. Вибір кольору – світлий або темний – залежить від стилю, але прийнятні обидва варіанти. Якщо вам хочеться отримати відчуття стабільності, підійде темна підлога, якщо має поєднувати – світлий. Але краще, якщо у всій квартирі підлоги будуть одного нейтрального кольору, який продовжує колір стін. Пол з дощок, ламінат або паркет візуально збільшать приміщення. Для досягнення такого ефекту потрібно укладати покриття під кутом до вхідних дверей.

Дотримуючись цих порад, важливо не зробити інтер’єр безликим. Додайте стильних затишних дрібниць, які відображають ваш смак, щоб надати обстановці зовсім новий настрій.