Правильне укладання плінтуса на підлогу (пластикового і дерев’яного). Покрокова інструкція

Після завершення ремонтних робіт в квартирі, можна приступати до завершальних стадіях, які включають в себе установку освітлювального обладнання та монтаж стельового і підлогового плінтусів. Укладання плінтуса зовсім нескладний процес, який може виконати кожен, не вдаючись до допомоги професіоналів. Якщо слідувати інструкції, яка наводиться нижче, то будь-який домашній майстер зможе без проблем встановити як пластиковий, так і дерев’яний плінтус.

Установка плінтуса підлогового, виконаного з пластика або дерева має деякі відмінності, в процесі монтажу, тому до початку робіт необхідно визначитися який плінтус буде в квартирі.

Пластиковий плінтус легкий, недорогий і прекрасно поєднується з сучасними статями, що мають лінолеумне або ламинатное покриттям. Але якщо в квартирі паркетні підлоги з дорогих сортів дерева – пластиковий плінтус буде виглядати несолідно, і необхідна укладка плінтуса дерев’яного.

Установка пластикових плінтусів

Своїми руками робимо швидко і якісно. Перш за все, необхідно придбати все необхідне і підготувати інструмент. Слід знати, що установка пластикових плінтусів неможлива без додаткових стикувальних елементів, які виконані так само з пластика і повинні бути одного кольору з плінтусом. До стикувальним елементів відносяться:

  • зовнішній кут;
  • внутрішній кут;
  • Лінійний з’єднувальний елемент;
  • Кінцеві (ліві і праві) заглушки;

Правильне укладання плінтуса на підлогу (пластикового і дерев'яного). Покрокова інструкція

Підлоговий плінтус. Як правильно встановити пластиковий плінтус

Стандартна довжина плінтуса 2,50 метра. Виходячи з цього, необхідно проміряти стіни у всіх приміщеннях, де буде проводитися монтаж пластикових плінтусів, додати на можливі помилки один стандартний плінтус, підрахувати скільки внутрішніх і зовнішніх кутових з’єднань знадобиться, а так само кількість кінцевих заглушок і лінійних елементів. Кінцеві заглушки встановлюються в місцях, де плінтус підходить до дверного отвору, а лінійні елементи дозволяють з’єднувати пластини плінтусів йдуть вздовж довгих стін.

Для виконання робіт знадобиться наступний інструмент:

  • Перфоратор або дриль;
  • Дюбелі і саморізи;
  • молоток;
  • Хрестова викрутка;
  • Рулетка, але краще цератовий сантиметр;
  • олівець;
  • Шило;
  • Навскісник;
  • Обушковой ножівка з дрібними зубами (шліцовка);

Відео інструкція. Як укласти пластмасовий плінтус на підлогу

Стислі – це «П» образне пристосування, що має прорізи під кутами 30, 45, 60 і 90 градусів і дозволяє виконувати спеціальної ножівкою розпили дерев’яних брусків під певними кутами з високою точністю.

При монтажі пластикових плінтусів стусло можна використовувати тільки для рівного відпилювання прямих ділянок плінтуса, оскільки кути формуються за допомогою допоміжних елементів.

Правильне укладання плінтуса на підлогу (пластикового і дерев'яного). Покрокова інструкція

Покрокова інструкція укладання підлогового пластикового плінтуса. фото

Установка плінтусів своїми руками починається з найдовшою стіни. Слід пам’ятати, що якість роботи прямо пропорційно акуратності і ретельності усіх вимірів.

Довга стіна може починатися від дверного косяка і закінчуватися переходом, під прямим кутом, до наступної стіни. Пластиковий плінтус складається з двох частин: опорно-кріпильного підстави і знімною планки.

Спочатку необхідно закріпити на плінтусі елемент «внутрішній кут» і притиснути цей елемент до початку перпендикулярної стіни. Потім рухаючись в бік дверей відміряти загальну довжину плінтуса до дверного отвору. Відрізати необхідну довжину плінтуса з урахуванням лінійного з’єднання і кінцевий заглушки.

Вийняти знімну планку, а відміряний плінтус зафіксувати за допомогою скотча в декількох точках. За допомогою шила і молотка, через підставу плінтуса, залишити мітки на стіні, враховуючи, що перша мітка від кутового елемента ставиться в 4-6 см, а всі наступні мітки ставляться через 35-45 см.

Відокремити плінтус від стіни і перфоратором, якщо стіни цегляні або бетонні, за всіма мітками набити отвори під дюбелі. Потім забити дюбелі і використовуючи саморізи зафіксувати плінтус на своє місце. Наступний завмер виробляти від встановленого кутового елемента. І так само послідовно обійти весь периметр приміщення.

Найголовніше – це точні виміри. Якщо досвід в такій роботі невеликий, то краще завжди відрізати трохи менший шматочок плінтуса. Підігнати його по довжині не дуже складно, а ось короткий шматок можна викидати.

Переваги пластикових плінтусів це:

  • невисока ціна;
  • абсолютна вологостійкість;
  • Чи не схильність до гниття;

До недоліків можна віднести крихкість і недовговічність

Установка дерев’яних плінтусів

Встановити їх своїми руками трохи складніше, ніж пластикові плінтуса. На відміну від пластикових плінтусів, дерев’яні плінтуси виконані з масиву дерева, не мають знімною частини і допоміжних стикувальних елементів.

Правильне укладання плінтуса на підлогу (пластикового і дерев'яного). Покрокова інструкція

Установка дерев’яного плінтуса своїми руками. фото

Коли Ви встановлюєте дерев’яних плінтусів своїми руками, головним інструментом стає стусло, оскільки тільки за допомогою цього пристосування можна виконати розпил бруса плінтуса під кутом в 450. Не варто розраховувати, що кут стін, особливо в будинках старої будівлі, виконаний строго під 90º, тому слід заздалегідь запастися шпаклівкою, якій доведеться приховувати будівельні дефекти.

Відео, як стикувати підлоговий плінтус. Як користуватися стуслом. Як правильно відрізати

Монтаж плінтуса своїми руками можна почати з того, що заздалегідь обміряти периметр кімнати і використовуючи стусло нарізати і позначити всі дерев’яні елементи.

Монтаж плінтуса дерев’яного здійснюється так само за допомогою саморізів. Зазвичай їх вворачивают через рівні проміжки в плінтус, поки з іншого боку не з’явиться вістря. Потім плінтус щільно притискають до стіни, точки від саморізів відзначають олівцем і потім, використовуючи дриль або перфоратор, в залежності від типу стіни, готують отвори під дюбелі.

Для запобігання можливих тріщин в плінтусі, спочатку тонким свердлом проходять отвори і потім в них вворачивают саморізи. Монтаж підлогового плінтуса з дерева закінчується ретельним шпатлюванням місць, де стіна не зовсім рівна, а так само всіх можливих будівельних дефектів.

Правильне укладання плінтуса на підлогу (пластикового і дерев'яного). Покрокова інструкція

Види дерев’яних плінтусів. фото

Плінтуси з масиву дерева мають незаперечні переваги:

  • Дерево – екологічно чистий матеріал;
  • Вироби міцні і довговічні;

Є і недоліки:

  • Можливість появи цвілі, деревних шкідників;
  • Дерев’яні плінтус не вологостійкі;
  • Висока вартість;